Προς το περιεχόμενο

Netflix - Ελληνικοί υπότιτλοι


domus71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, ekkli είπε

Χάθηκε το Luther το οποίο είμαι σίγουρος ότι υπήρχε στην ελληνική λίστα μέχρι πριν λίγο καιρό.
Υπάρχει κάπου λίστα με το ποιες θα κόβονται και πότε;

Πας εδώ http://unogs.com/countrydetail/ και επιλέγεις greece και videos about to expire

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 965
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Netflix will stop working on older Samsung smart TVs next month

Πρόβλημα θα υπάρξει και στα πρώτα στικάκια  ROKU.
Όσες συσκευές επηρεαστούν θα λαμβάνουν αυτό το μήνυμα

 

Επεξ/σία από mr.Vox
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2019 στις 8:22 ΜΜ, zillakarpen είπε

Σε γενικές γραμμές πάντως αυτό που προσωπικά έχω εγώ παρατηρήσει αρκετές μέρες τώρα σε Apple TV 4 είναι ότι μου εμφανίζει τους υπότιτλους τεράστιους και δεν μπορώ να τους μικρύνω . Να πω ότι σε smart tv , iPad , κινητά τηλέφωνα είναι στο κανονικό μέγεθος όπως τους είχα ρυθμίσει από τη σελίδα NETFLIX στον υπολογιστή .

στο Apple TV  την εμφανιση των  υποτιτλων του νετφλιξ την αλλαζεις απο τις ρυθμίσεις του μηχανήματος... γενικά>προσβασιμότητα>υποτιτλοι και λεζαντες>στιλ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε φίλε !!!! Βέβαια επειδή έχω δικό μου στυλ προσαρμοσμένο παρατήρησα ότι για κάποιο λόγο ήταν στην επιλογή ΜΕΓΑΛΑ . 
Το επανέφερα μόλις στα ΜΕΣΑΙΑ και όλα καλά . 
Σε ευχαριστώ πολύ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά ξέρει κανείς αν το American horror story στο netflix εχει ελληνικούς υπότιτλους?δεν μου το έχει σαν επιλογή και από το ψάξιμο που έχω κάνει άκρη δεν έβγαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πρόσφατα μια smart tv και πλέον έχω αρχίσει να χρησιμοποιώ αυτήν για το netflix, μέχρι πρότινος συνέδεα το pc του σαλονιού με hdmi. Αυτό που παρατηρώ είναι ότι σε απανωτούς διαλόγους οι υπότιτλοι αρχίζουν να έχουν μια μικρή καθυστέρηση κι όσο πάει ο χρόνος εμφάνισής τους μπορεί να γίνεται μικρότερος από το κανονικό και κάποιες φορές μια ολόκληρη σειρά υποτίτλων μπορεί να μην εμφανιστεί καθόλου στην οθόνη ή να εμφανιστεί για ελάχιστα (ούτε ένα δεύτερο). Δεν είχα αντιμετωπίσει ποτέ κάτι τέτοιο στο pc, η tv εν τω μεταξύ πήρε 2-3 αναβαθμίσεις την εβδομάδα που την έχω αλλά αυτό το πρόβλημα δε φαίνεται να λύνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περίεργο αυτό που λες αφού η εφαρμογή στην τηλεόραση είναι certified υποτίθεται. Δες αν έχεις επαρκή bandwith για την λειτουργία του netflix. και μετά επικοινώνησε με το support του Netflix. Συνήθως σε τέτοια θέματα ο ένας τα ρίχνει στον άλλον.

Τέτοια προβλήματα συνάντησα σε κινέζικα android box. Πρόβλημα την μία με τον συγχρονισμό του ήχου, την άλλη με τους υπότιτλους, τα σπασίματα στην εικόνα, την ξεθωριασμένη εικόνα. κτλ. Σαφώς έχω πολύ καλύτερη εικόνα με την πιο φθηνή smart τηλεόραση TurboX

Επεξ/σία από mr.Vox
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκέφτηκα αυτό με το bandwith αν και βλέπω να έχω σταθερά 10-11 που πιστεύω ότι επαρκούν ακόμα και για uhd. Σπασίματα με ήχο ή εικόνα ευτυχώς δεν παρατηρώ, μόνο αυτό το θέμα με τους subs υφίσταται. 🤔 Κάτι θα παίζει με την ενσωματωμένη εφαρμογή της tv, θα επικοινωνήσω με το support πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το bandwidth είσαι σίγουρα ΟΚ.

Εκεί στην εφαρμογή έχει κάτι πληροφορίες για δες από περιέργεια. Εκεί που λέει μοντέλο συσκευής build κτλ. Να δεις αν ταιριάζουν με το μοντέλο της τηλεόρασης ή γράφει άλλα αντί άλλων. Αν και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό.

Παίξε και λίγο με τις ρυθμίσεις υποτίτλων μέσα από το μενού στον λογαριασμό σου στο netflix στο internet.

Μάλλον και αυτή Τούρκικης κατασκευής είναι Vestel

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Cloud_7 είπε

Πήρα πρόσφατα μια smart tv και πλέον έχω αρχίσει να χρησιμοποιώ αυτήν για το netflix, μέχρι πρότινος συνέδεα το pc του σαλονιού με hdmi. Αυτό που παρατηρώ είναι ότι σε απανωτούς διαλόγους οι υπότιτλοι αρχίζουν να έχουν μια μικρή καθυστέρηση κι όσο πάει ο χρόνος εμφάνισής τους μπορεί να γίνεται μικρότερος από το κανονικό και κάποιες φορές μια ολόκληρη σειρά υποτίτλων μπορεί να μην εμφανιστεί καθόλου στην οθόνη ή να εμφανιστεί για ελάχιστα (ούτε ένα δεύτερο). Δεν είχα αντιμετωπίσει ποτέ κάτι τέτοιο στο pc, η tv εν τω μεταξύ πήρε 2-3 αναβαθμίσεις την εβδομάδα που την έχω αλλά αυτό το πρόβλημα δε φαίνεται να λύνεται.

Μήπως έχει βγει και για την ίδια τηλεόραση κάποιο καινούριο firmware ή απλώς εφαρμογές είναι αυτές που έχουν πάρει αναβάθμιση ;

Επισης δοκίμασε μεσα από τις ρυθμίσεις της ίδιας της εφαρμογής Netflix ,έχει νομίζω κάτι που πρέπει να σχετίζετε επανεκκίνηση ή διάγνωση . 
Δες το αν σε βοηθήσει ....

 

Επεξ/σία από zillakarpen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει κανεις θεμα με ελληνικους υποτιτλους να εξαφανιζονται αν βλεπεις απο γερμανια? 

Εχω standard HD και φιλος που χρησιμοποιει τον ιδιο λογαριασμο απο γερμανια ξαφνικα δεν εχει επιλογη greek σε τιποτα στο προφιλ του. Ενω αν μπω εγω απο ελλαδα στο προφιλ του, μου βγαζει ελληνικους υποτιτλους κανονικα.

 

Μιλησα με εναν ινδο στο live chat support αλλα δεν ειχε ιδεα, κ δε καταλαβαινα καν τι ελεγε με τα σπασπενα αγγλικα του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μπαίνει απο Γερμανία, βλέπει το Γερμανικό περιεχόμενο, εσύ που μπαίνεις απο Ελλάδα βλέπεις το Ελληνικό περιεχόμενο. Έτσι έγινε και σε εμένα, χρησιμοποιώ ελληνικό λογαριασμό και μετά από 5-6 μήνες που έμπαινα απο Ολλανδία, μου το γύρισε σε Ολλανδικό περιεχομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδη αν εισαι ελληνας γερμανια, δε βλεπεις με ελληνικους υποτιτλους τιποτα?

Το θεμα ειναι οτι του δουλευε κανονικα για 1 χρονο+, και τωρα ξαφνικα του αφαιρεσαν ολους τους ελληνικους ενω εχει ακομα τουρκικους κλπ. 

 

Υπαρχει τροπος να το επαναφερει χωρις να τον μπλεξω με vpn? Εγω βλεπω κανονικα με ελληνικους απ το προφιλ του. 

 

edit: αλλαξα τη γλωσσα στο μενου απο αγγλικα σε ελληνικα κ εμφανησε κανονικα τους υποτιτλους. Εντομεταξυ στο support o αλλος μου λεγε οτι ειναι location restricted και δε μπορει να δει ελληνικους υποτιτλους με τιποτα. Οτι να ναι. 

Επεξ/σία από Kadaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...