Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε το νέο expansion του Hearthstone, “Mean Streets of Gadgetzan”


Sintranil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Blizzard προχωράει στο τέταρτο expansion του γνωστού digital card παιχνιδιού της και τώρα ξέρουμε τι να περιμένουμε.

Το "Mean Streets of Gadgetzan" κυκλοφορεί από χθες 1 Δεκεμβρίου και θα μας φέρει 132 νέες κάρτες, καθώς και ένα νέο tri-class concept που θα επιτρέπει στους παίχτες να δημιουργήσουν decks χρησιμοποιόντας κάρτες από 3 διαφορετικά standard classes. Με 44.99€ οι παίχτες μπορούν να προ-αγοράζουν τώρα 50 πακέτα από το επίσημο κατάστημα της Blizzard.

 

Η Gadgetzan είναι μία πόλη-λιμάνι χωρίς νόμους από τον κόσμο του Warcraft. Σε αυτό τον κόσμο, 3 εγκληματικές οικογένειες ελέγχουν τα πάντα στην Gadgetzan και είναι και οι πρωταγωνιστές του νέου expansion. Οι Grimy Goons με τις buff κάρτες τους, θα υπηρετούν τους Hunters, Paladins και Warriors, οι Kabal που είναι masters των potions, θα υπηρετούν τους Mages, Priests και Warlocks και τέλος οι Jade Lotus με τις stealth κάρτες και τα Golems, θα υπηρετούν τους Druids, Rogues, Shamans.

 

 

Αυτή η κίνηση της Blizzard θα αλλάξει τον τακτική που περιόριζε τους παίχτες στο να χρησιμοποιούν τις κάρτες ενός class και θα αυξήσει την ποικιλία και τις επιλογές του κάθε παίχτη.

 

Link.png Site: VentureBeat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να μοσχοπουλήσει άνετα και ένα 3D RPG με τα γραφικά του trailer. Καρτουνίστικα μεν και με textures που θυμίζουν ζωγραφιά, αλλά ταυτόχρονα με πολλά πολύγωνα και όλες τις σύγχρονες τεχνολογίες.

 

Για μένα που δεν είμαι φαν των καρτών, πιο πολύ ενδιαφέρον έχει το trailer, παρά το ίδιο το παιχνίδι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί θυμάμαι την Gadgetzan σαν μια πολύ μικρή πόλη στην έρημο της Tanaris χωρίς δρόμους και πολλά κτήρια;

Καλά θυμάσαι :P

cataclysm-gadgetzan.jpg

Μήπως μπέρδεψαν την Kezan με την Gadgetzan?

 

Kezan_004.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν ακολουθούν το lore του World of Warcraft. Φτιάχνουν κάτι ενδιάμεσο, εξ'ου και έβγαλα το Heroes of Warcraft από τον τίτλο του παιχνιδιού και πλέον λέγεται απλά Hearthstone.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να μοσχοπουλήσει άνετα και ένα 3D RPG με τα γραφικά του trailer. Καρτουνίστικα μεν και με textures που θυμίζουν ζωγραφιά, αλλά ταυτόχρονα με πολλά πολύγωνα και όλες τις σύγχρονες τεχνολογίες.

 

Για μένα που δεν είμαι φαν των καρτών, πιο πολύ ενδιαφέρον έχει το trailer, παρά το ίδιο το παιχνίδι...

ποια πολύγωνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να μοσχοπουλήσει άνετα και ένα 3D RPG με τα γραφικά του trailer. Καρτουνίστικα μεν και με textures που θυμίζουν ζωγραφιά, αλλά ταυτόχρονα με πολλά πολύγωνα και όλες τις σύγχρονες τεχνολογίες.

 

Για μένα που δεν είμαι φαν των καρτών, πιο πολύ ενδιαφέρον έχει το trailer, παρά το ίδιο το παιχνίδι...

Γενικά η Blizzard έχει πολύ δυνατή ομάδα στο animation και όλα τα trailers της είναι επικά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να μοσχοπουλήσει άνετα και ένα 3D RPG με τα γραφικά του trailer. Καρτουνίστικα μεν και με textures που θυμίζουν ζωγραφιά, αλλά ταυτόχρονα με πολλά πολύγωνα και όλες τις σύγχρονες τεχνολογίες.

 

Για μένα που δεν είμαι φαν των καρτών, πιο πολύ ενδιαφέρον έχει το trailer, παρά το ίδιο το παιχνίδι...

 

Το παιχνίδι που περιγράφεις υπάρχει εδώ και 12 χρόνια και λέγεται WoW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...