Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε το νέο expansion του Hearthstone, “Mean Streets of Gadgetzan”


Sintranil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς δεν ακολουθούν το lore του World of Warcraft. Φτιάχνουν κάτι ενδιάμεσο, εξ'ου και έβγαλα το Heroes of Warcraft από τον τίτλο του παιχνιδιού και πλέον λέγεται απλά Hearthstone.

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς?

 

Το LoE είναι το μόνο σετ που δεν ανήκει στον κόσμο του Warcraft και θεωρείται το πιο επιτυχημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι που περιγράφεις υπάρχει εδώ και 12 χρόνια και λέγεται WoW.

 

Καμία σχέση. Για να έχεις γραφικά που μοιάζουν μεταξύ κάτι ζωγραφισμένου και ρετρο-καρτούν, δεν είναι απαραίτητο να έχεις μοντέλα χωρίς πολύγωνα και σκίαση και φωτισμό επιπέδου 2004...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση. Για να έχεις γραφικά που μοιάζουν μεταξύ κάτι ζωγραφισμένου και ρετρο-καρτούν, δεν είναι απαραίτητο να έχεις μοντέλα χωρίς πολύγωνα και σκίαση και φωτισμό επιπέδου 2004...

Έχεις παίξει τελευταία WoW? Το τελευταίο expansion? όπου χρειάζεσαι κάρτα με υπποστήριξη DX11 ?

92516127-vollbild.jpg

schokoholz.jpg

239e62b871d98dd32beb41a635dc8c2e.jpg

056a96a3861b27db939797c9b0200d6f.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις παίξει τελευταία WoW? Το τελευταίο expansion? όπου χρειάζεσαι κάρτα με υπποστήριξη DX11 ?

έχω να παίξω wow χρονια τωρα,αλλα εχω να πω οτι τα γραφικά ηταν πάντα πολυ καλά και ειχε και τρομερο optimization... πολυ σπανιο για mmo....ειναι τοσα που ακομα εχουν directx 9 στο core τους.....

αλλα σα τα γραφικά-performance του elderscrolls online κανενα αλλο mmo δεν εχει αυτήν την στιγμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον και προσεγμένο παιχνίδι σε κάθε περίπτωση με καλά γραφικά...

RNG Post Generator approves!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος θελει να παιξει παιχνιδι με γραφικα ας παιξει κατι αλλο...ενα καρο πατατες εχουν βγει με γραφικαρες και gameplay 0.το λεω αυτο για οσους γραφουν για γραφικα του wow κλπ.οποιος παιζει παιχνιδια για το gameplay το Lore το βαθος(απο το 2004 δε νομιζω καποιο αλλο παιχνιδι να υπαρχει με τοσο κοσμο...μαλλον δεν υπαρχει)ας δοκιμασει το wow ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις παίξει τελευταία WoW? Το τελευταίο expansion? όπου χρειάζεσαι κάρτα με υπποστήριξη DX11 ?

 

Yeap yeap. Το wow απέχει πολύ απο τις τεχνολογίες του 2016 παρόλο το σχετικά όμορφο αποτέλεσμα που δίνει. Το ότι χρησιμοποιεί κομμάτια του DX11 API δε σημαίνει κιόλας ότι μπορεί να αναβαθμίσει κώδικα δεινόσαυρο σε τέτοιο βαθμό ώστε να υποστηρίξει σωστά όλες τις σημερινές τεχνολογίες. Αλλά και με κάποιο μαγικό τρόπο να μπορούσε, δύσκολα το πιο πετυχημένο mmo να απαιτήσει ξαφνικά minimum κάρτα γραφικών των 500€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω να παίξω wow χρονια τωρα,αλλα εχω να πω οτι τα γραφικά ηταν πάντα πολυ καλά και ειχε και τρομερο optimization... πολυ σπανιο για mmo....ειναι τοσα που ακομα εχουν directx 9 στο core τους.....

αλλα σα τα γραφικά-performance του elderscrolls online κανενα αλλο mmo δεν εχει αυτήν την στιγμη!

Black desert ...ειναι στα top mmo σε θεμα γραφικα-perfomance πιο elderscrolls???? :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν που ήταν... τώρα έγινε ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ "RANDOM" game!!! Συνολικά, κέρδισα (με χρυσό και μη) γύρω στα 18 πακς, οπότε και άνοιξα κάρτες, για να αντιληφθώ ότι το 90% των νέων καρτών "τριγκάρουν" ΚΑΤΙ ΤΥΧΑΙΟ!

Δεν έφτιαξα νέα ντεκς με αυτές τις κάρτες, αλλά (φυσικά) ήδη αντιμετώπισα κάμποσους αντιπάλους με νέες κάρτες... όλες μα όλες "random-ιές", όλες μα όλες να δίνουν κάτι τυχαίο κτλ...!

Δηλαδή, όπως τόνιζα και στο Thread του παιχνιδιού (εδώ στο φόρουμ), η εταιρεία δεν την ενδιαφέρει να εστιάσει στην ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ του παιχνιδιού (που ήταν άκρως ενδιαφέρουσα πριν 2-3 χρόνια), αλλά στοχεύει στους ΝΕΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ, να "χώσουν χρήμα" να πάρουν πακς με κάρτες, να φτιάχνουν αυτά τα νέα decks που χρειάζονται ΜΠΟΛΙΚΗ ΤΥΧΗ/"ΦΑΡΔΟΣ" και ΑΠΕΙΡΑ COMBOS για να νικήσεις!

 

Χθες, εγώ έπαιζα (ξεκίνησα τη σεζόν/μήνα) με Tempo Mage, παραδοσιακό, δίχως "περίεργα" (πχ. Yogg), μόνο τον Μάλιγκος, Ρενάρος και Αρχιμήδας... Έπαιξα ΣΕΡΙ 4 ματς με ίδιο ντεκ (Ρογκ-Miracle) και 5 μετά ΣΕΡΙ με ίδιο Hunter ντεκ (semi-Secret-Midrange)...

...ΟΛΟΙΔΙΑ ντεκ... ΟΛΟΙΔΙΟ δικό μου... στα μισά νίκησα εύκολα, στα μισά με διέλυσαν πανεύκολα μιας και "τους έκατσαν" τα πάντα!

 

...Άρα... δεν είναι ζήτημα λογικής, στρατηγικής και skills. Είναι ΚΑΘΑΡΑ ΠΙΑ θέμα τύχης και "ραντομιάς", τί θα κάτσει και πότε θα κάτσει...

 

...Ευτυχώς, "ανακάλυψα" (μετά από... 4-5 χρόνια!) το ...SKYRIM, οπότε και ξέφυγα απ' τον "Καρκίνο" που λέγεται Hearthstone. Είμαι (τώρα) 14 rank σ' αυτήν την νέα σεζόν, δίχως ΚΑΝΕΝΑ άγχος και κανένα ενδιαφέρον (για ν' ανέβω ή μή πέσω), αφού δεν χρειάζεται πια - ΑΜΑ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ, θα νικώ, πια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...