Προς το περιεχόμενο

S7απλο/Oneplus 3T/HTC 10/Honor 8 / Nexus 6p


gamerMisfitz1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις . Εχω καποιες αποριες παντα με γνωμονα οτι θελω συσκευη που να κρατησει σε βαθος χρονου: 1) στα 320 δεν αξιζει το Nexus 6p? 2)Εχω διαβασει οτι το s7 βγαζει προβληματα τυπου με μπαταρια και οτι φευγει παρα πολυ γρηγορα ΄? Γενικα την φοβαμαι τν Σαμμυ γιατι δεν ξερω αν θα παραμεινει χωρις κολληματα και λαγκ μετα απο 2 χρονια πχ. Να επισημανω πως για μενα σημασια εχει 1)να ''αντεξει '' μιας και δεν αλλαζω κινητα 2) πολυ καλη μπαταρια μην με αφηνει τ μεσημερι απο μπαταρια πχ 3) Καλη καμερα μπρος πισω.

Κοιτα το 6p το ειχα. Ειναι κινηταρα σε ολα. Ταχύτητα καμερες μπαταρία ομορφιά αλλα το εδωσα μονο και μονο για το μεγεθος και το stock android, εμενα δε με βόλεψε. Αμα δεν εχεις θεμα με αυτά χτυπα το αλλα κανα 300€ ελαφρώς μεταχειρισμένο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειδα και στο youtube βιντεακια και speed test και δεδομενου οτι το Oneplus3T θα κανει χαλαρα 5 βδομαδες για shipping μαλλον καταληγω στο HTC 10 σαν 1η επιλογη και το S7 σαν 2η.. Ποια απο αυτες τις 2 εταιρειες εχει καλυτερη αντιπροσωπεια ? Χτυπα ξυλο αν χρειαστω κατι για φτιαξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με διαφορά η Samsung. H Smartec είναι από τις καλύτερες εταιρείες του χώρου, αν όχι η καλύτερη.

 

Η HTC έχει την Arvato με ότι σημαίνει αυτό.

Δεν ήξερα τίποτα από σέρβις για htc. Είδα arvato και ένα έχω να πω ΜΑΚΡΥΑΑΑΑ!!!!! Πάρε το galaxy s7 είναι σε όλα καλύτερο!!! Δεν είναι τυχαιο που youtubers &a tech reviewers το συνιστούν ανεπιφύλακτα ενώ το htc 10 είναι σχεδόν ξεχασμένο θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S7 και μετα HTC10

 

τα speedtest ειναι οτι πιο ηλιθιο εχει βγει μετα τα bendtest. Δεν νομιζω να μην μπορει να ζησει καποιος περιμενοντας 1-2 δευτερα παραπανω να φορτωσει κατι και να εχει καλυτερη οθονη, καλυτερη καμερα, καλυτερη ποιοτητα κατασκευης/design και αλλα πολλα που ολοι ξερουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με διαφορά η Samsung. H Smartec είναι από τις καλύτερες εταιρείες του χώρου, αν όχι η καλύτερη.

 

Η HTC έχει την Arvato με ότι σημαίνει αυτό.

Οχι.Τα επισημα service της Samsung ειναι η Smartec και η Arvato.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με διαφορά η Samsung. H Smartec είναι από τις καλύτερες εταιρείες του χώρου, αν όχι η καλύτερη.

 

Η HTC έχει την Arvato με ότι σημαίνει αυτό.

Εγραψες αυτο(κοινως δεν ανεφερες καν οτι η Arvato καλυπτει και την Samsung κανονικα).Αυτο που εννοω με το Οχι ειναι οτι αν καποιος στειλει το κινητο στο καταστημα αγορας για service,το καταστημα μπορει να το στειλει και arvato αντι για Smartec που ανεφερες παραπανω λες και ειναι το μοναδικο service της Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα τίποτα από σέρβις για htc. Είδα arvato και ένα έχω να πω ΜΑΚΡΥΑΑΑΑ!!!!! Πάρε το galaxy s7 είναι σε όλα καλύτερο!!! Δεν είναι τυχαιο που youtubers &a tech reviewers το συνιστούν ανεπιφύλακτα ενώ το htc 10 είναι σχεδόν ξεχασμένο θα έλεγα.

 

Really? Εγώ από την άλλη θεωρώ ότι οι youtubers γενικότερα μια χαρά προτείνουν το HTC 10 πάνω από το S7 για όποιον θέλει να κάνει σοβαρή "δουλειά". Οχι ότι το S7 δεν είναι συσκευάρα αλλά το HTC 10 λειτουργικά είναι καλύτερο με πολύ καλύτερο λογισμικό, πολύ καλύτερο ήχο από κάθε άποψη, καλύτερη και λογικότερη κατασκευή, usb type-C 3.1 καθώς και άλλα λιγότερο σημαντικά στοιχεία. Το βασικό ατού του S7 είναι η αδιαβροχοποίηση, η oled οθόνη και το fast wireless charging (αν μπορείς να το αξιοποιήσεις). Κάμερες είναι παρόμοιες, και τα δυο παίρνουν SD, και τα δυο είναι πύραυλοι σε επιδόσεις, Σε κάθε περίπτωση ότι και να πάρει μάλλον ευχαριστημένος θα μείνει αλλά είναι αστείο αυτό που έγραψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Really? Εγώ από την άλλη θεωρώ ότι οι youtubers γενικότερα μια χαρά προτείνουν το HTC 10 πάνω από το S7 για όποιον θέλει να κάνει σοβαρή "δουλειά". Οχι ότι το S7 δεν είναι συσκευάρα αλλά το HTC 10 λειτουργικά είναι καλύτερο με πολύ καλύτερο λογισμικό, πολύ καλύτερο ήχο από κάθε άποψη, καλύτερη και λογικότερη κατασκευή, usb type-C 3.1 καθώς και άλλα λιγότερο σημαντικά στοιχεία. Το βασικό ατού του S7 είναι η αδιαβροχοποίηση, η oled οθόνη και το fast wireless charging (αν μπορείς να το αξιοποιήσεις). Κάμερες είναι παρόμοιες, και τα δυο παίρνουν SD, και τα δυο είναι πύραυλοι σε επιδόσεις, Σε κάθε περίπτωση ότι και να πάρει μάλλον ευχαριστημένος θα μείνει αλλά είναι αστείο αυτό που έγραψες.

Είναι λίγο να έχει άψογη οθόνη, ασύρματη φόρτιση, άψογο σέρβις, υπέροχη κάμερα κλπ; δεν είπα ότι το htc 10 δεν αξίζει για κανένα λόγο αλλά όταν μπει στο παιχνίδι s7 το κάνει στην άκρη εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες. Ημουν ετοιμος να αγορασω το s7!! πραγματικα αλλα μεσω ενος φιλου θα τσιμπησω μαλλον το Iphone 6s το 32αρι στα 420 ... :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες. Ημουν ετοιμος να αγορασω το s7!! πραγματικα αλλα μεσω ενος φιλου θα τσιμπησω μαλλον το Iphone 6s το 32αρι στα 420 ... :P

Πολύ δυνατό κινητό και είναι και 32αρι που σημαίνει ότι είναι ολοκαίνουργιο μιας και τον Σεπτέμβρη κυκλοφόρησε τα 32 6s μεγια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγραψες αυτο(κοινως δεν ανεφερες καν οτι η Arvato καλυπτει και την Samsung κανονικα).Αυτο που εννοω με το Οχι ειναι οτι αν καποιος στειλει το κινητο στο καταστημα αγορας για service,το καταστημα μπορει να το στειλει και arvato αντι για Smartec που ανεφερες παραπανω λες και ειναι το μοναδικο service της Samsung.

 

Ξέρω τι έγραψα, και ανέφερα την Smartec καθώς είναι η καλύτερη, δεν είπα ότι είναι το μοναδικό service. Με την HTC δεν έχεις άλλη επιλογή, είσαι καταδικασμένος.

 

Το όχι είναι άσχετο με το υπόλοιπο μήνυμά σου. Θα μπορούσες να γράψεις αυτό που εννοείς και όχι κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Really? Εγώ από την άλλη θεωρώ ότι οι youtubers γενικότερα μια χαρά προτείνουν το HTC 10 πάνω από το S7 για όποιον θέλει να κάνει σοβαρή "δουλειά". Οχι ότι το S7 δεν είναι συσκευάρα αλλά το HTC 10 λειτουργικά είναι καλύτερο με πολύ καλύτερο λογισμικό, πολύ καλύτερο ήχο από κάθε άποψη, καλύτερη και λογικότερη κατασκευή, usb type-C 3.1 καθώς και άλλα λιγότερο σημαντικά στοιχεία. Το βασικό ατού του S7 είναι η αδιαβροχοποίηση, η oled οθόνη και το fast wireless charging (αν μπορείς να το αξιοποιήσεις). Κάμερες είναι παρόμοιες, και τα δυο παίρνουν SD, και τα δυο είναι πύραυλοι σε επιδόσεις, Σε κάθε περίπτωση ότι και να πάρει μάλλον ευχαριστημένος θα μείνει αλλά είναι αστείο αυτό που έγραψες.

Προσωπικα και εγω στο S7 κατεληξα αν και ηθελα να παω στο htc 10 αλλα οι λογοι που επεσε ακυρο ειναι γιατι

1)Το πηρα απο αλυσιδα με οτι αυτο συνεπαγεται(ειτε στο service με την αντικατασταση,ειτε απο κοντινο μαγαζι να το παω αν παθει κατι απο το να τρεχω στα σκρουτζομαγαζα τα οποια ειναι και αρκετα μακρυα απο μενα οπως και οι αντιπροσωπειες)

2)Καλυτερη καμερα out of the box για αρχαριους.Και του Htc 10 αψογη η καμερα αλλα θελει λιγο πειραγμα παραπανω(μικρο το κακο)

3)exynos επεξεργαστης στο Ευρωπαικο S7 και οχι Snap820,που σημαινει καλυτερες επιδοσεις και κυριως καλυτερη αυτονομια αλλα χανει στα παιχνιδια σε σχεση με τον 820

4)Αδιαβροχο(δεν θα κατσω να πουλαω ποζερια στις καφετεριες αλλα καλο ειναι να υπαρχει)

5)απλη micro usb που σημαινει οτι το κινητο ειναι συμβατο και με τις αλλες συσκευες και καλωδια που εχω

6)Ομορφοτερο(προσωπικη αποψη

7)Καλυτερο service στην Ελλαδα οπως και να το κανουμε

7.5)Απουσια Uh-Oh προστασιας της Htc στην Ελλαδα(κοινως εχει χωρισει σε δυο κατηγοριες τους πελατες της και δεν μαρεσει που καλομεταχειριζεται κυριως τους Αμερικανους)

8)Παραπανω αξεσουαρ μιας και μιλαμε για Samsung

9)Χαμηλοτερος δεικτης Sar(μικρο το κακο και εδω)

Και φυσικα η χαμηλοτερη τιμη που την περιοδο των black friday το htc 10 κοστιζε 80-90ευρω ακριβοτερα περιπου

10)Ασυρματη φορτιση δεν μου ειναι τελειως απαραιτητη αλλα απο το τιποτα καλο ειναι να υπαρχει

11)Δεν ζεστενεται το κινητο σχεδον καθολου και γενικα καλυτερη χρηση με το 1 χερι

Βεβαια καποια απο τα παραπανω ειναι λιγοτερο ή περισσοτερο σημαντικα απλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι οπως σωστα ανεφερες ειναι τι βολευει τον καθενα. Και το Touchwiz με nova launcher και βγαζοντας/απενεργοποιώντας καποιες εφαρμογες,ερχεται σε επιπεδα near stock android πραγμα θετικο.

 

Τι μου λειπει απο το Htc 10 σε σχεση με το S7.

1)Ποιοτητα κατασκευης.

Δεν ειναι καλυτερη(αφου υπαρχει διαφορετικη επιλογη υλικων)αλλα προτιμαω αυτη του Htc εγω προσωπικα, αν και εχει το κακο οτι ζεστενεται λιγο παραπανω.

2)Boomsound ηχος και υψηλης ποιοτητας ακουστικα.

3)Htc sense και λιγο καλυτερα τα πραγματα στις αναβαθμισεις(βεβαια κλασσικα και αυτο 2-3αναβαθμισεις θα παρει ολες).Ουτε χρειαζεται noba launcher,ουτε να απενεργοποιεις εφαρμογες,ειναι ψιλο καλυτερο το κινητο στην λειτουργια Out of the box

 

Το κυριο θεμα ειναι οτι η Htc ειναι σε καλο δρομο αν συνεχισει ετσι οπως στο 10ρι.Το κακο ειναι οτι εχει ακομα αρκετο δρομο,ειτε απο πλευρας προβολης,ειτε απο πλευρας υποστηριξης στην Ευρωπη παραπανω απο Αμερικη,για να φτασει τον ανταγωνισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...