Προς το περιεχόμενο

Δεν γίνετε εγκατάσταση το skype


maou28

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα. Σήμερα έκανα format τον υπολογιστή έχω κάνει και κάποιες ενημερώσεις (windows 7 32 bit), κατεβάζω το αρχείο εγκατάστασης από την σελίδα του skype (SkypeSetupFull) και μόλις πηγαίνω να το τρέξω για να το κάνω εγκατάσταση μου εμφανίζει το εξής μήνυμα "ο Microsoft Installer δεν μπορεί να βρεθεί ή να φορτωθεί. Παρακαλούμε ενημερώστε τον υπολογιστή σας και δοκιμάστε να επανεκκινήσετε το skype. Τι πρέπει να κάνω για να το εγκαταστήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα μαλλον ειχες καιρο την ιδια εγκατασταση Windows οποτε ειχες κανει install το skype αρκετα παλαιοτερα που ηταν διαφορετικος ο installer του..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνει όλες τις ενημερώσεις του υπάρχει περίπτωση να λειτουργήσει; Αν όχι πως θα το κάνω;; Ψάχνω  παλαιότερη έκδοση για το skype Και δεν βρίσκω


Στο αρχείο εγκατάστασης που κατέβασα όταν κάνω δεξί κλικ έχει μία επιλογή "Αντιμετώπιση προβλημάτων συμβατότητας"  μόλις επιλέξω αυτό ανοίγει ένα παράθυρο που σου έχει 2 επιλογές "Δοκιμάστε τις προτεινόμενες ρυθμίσεις" και "Πρόγραμμα επίλυσης προβλημάτων",,επιλέγω την πρώτη επιλογή και στο επόμενο παράθυρο έχει την επιλογή "Εκκίνηση του προγράμματος" μόλις πατήσω εκεί τότε ανοίγει και ξεκινάει η εγκατάσταση και τελικά μπήκε :-)..Όποιος έχει το ίδιο πρόβλημα ας κάνει τα ακόλουθα βήματα,,το θέμα είναι γιατί η καινούργια έκδοση του skype εμφανίζει μάλλον πρόβλημα συμβατότητας ή εκτός αν φταίει κάτι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε update τον Internet Explorer. :P

 

Δεν κάνω πλάκα, το ίδιο ακριβώς πρόβλημα μου έτυχε τις προάλλες στη δουλειά.

Όντως έφτιαξε με το να βάλω τον IE 11

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασε μια ποιο παλια εκδοση και θα παιξει.και προτιμησε να κατεβασεις εκδοση με .msi installer παλιοτερη.

 

Το έχεις δοκιμάσει αυτό;

Από τότε που η ms εξαγόρασε το skype νομίζω ότι δε συνδέεται αν δες έχεις την τελευταία έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ετσι το εκανα.και ενας αλλος τροπος που δουλευει αψογα ειναι να το κατεβασεις απο filehippo.γραψε στο google:filehippo skype και κατεβασε την εκδοση που εχει και θα εισαι πενα.απλα στην εγκατασταση ξετικαρε την search engine bing που σου προτεινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το skype το εγκατέστησα με τον τρόπο που εξήγησα πιο πάνω,,, μετά αφού έγιναν όλες οι ενημερώσεις από τα windows έκανα απεγκατάσταση το skype για να δοκιμάσω αν θα γινόταν η εγκατάσταση με τον κλασσικό και τελικά το δέχτηκε και έγινε κανονικά η εγκατάσταση χωρίς να χρειαστεί να κάνω την διαδικασία που είπα πιο πάνω,,μάλλον η καινούργια έκδοση του skype χρειάζεται να κάνεις τις περισσότερες ενημερώσεις πρώτα και μετά να το τρέξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...