Προς το περιεχόμενο

προβλημα καρτας γραφικων ρ9 270χ με τους Drivers


akalyptos03

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα διαθετω την ρ9 270χ top edition 2gb asus, και κατα την εγκατασταση των drivers , μου πεταει μαυρη οθονη , ειτε σε DVI συνδεση ειτε σε HDMI , η καρτα ειναι σε χρηση 2,5 χρονια. Τι μπορει να φταιει ;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτα τα 10 δευτερα κλεινει η οθονη και δεν ξανα ανοιγει,πεταει μαυρη οθονη και κολαει το πληκτρολογιο (τα φωτακια του καπς λοκ μενουν ανοιχτα δεν κλεινουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα διαθετω την ρ9 270χ top edition 2gb asus, και κατα την εγκατασταση των drivers , μου πεταει μαυρη οθονη , ειτε σε DVI συνδεση ειτε σε HDMI , η καρτα ειναι σε χρηση 2,5 χρονια. Τι μπορει να φταιει ;; 

Τι λογισμικο έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει εγγυηση (λογικα αλλους εξι μηνες) πισω στο μαγαζι.

 

Λογικα ψοφαει και δεν σηκωνει drivers, ειναι κλασσικο σημαδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απαραίτητο οτι έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα, αν για παράδειγμα πέρασες τους οδηγούς πάνω στους παλαιούς χωρίς π.χ. ddu μπορεί να συμβεί αυτό που γράφεις ΝΑΙ μπορεί να το έκανες προηγούμενη φορά και να στο έκανε την επόμενη που πήγες να το ξανακάνεις δεν λέει κάτι, επίσης ακόμα και το ddu δεν μπορεί να διορθώσει τα πάντα ΑΝ έχει γίνει πουτάνα η registry θες φορματ και καθαρή εγκατάσταση, ή εναλλακτικά δοκίμασε την gpu σου σε άλλο υπολογιστή με τροφοδοτικό που την σηκώνει για να δείς...

Υ.Γ. Μου είχε τύχει περίπτωση να μου φέρουν λάπτοπ με τον ιδοκτήτη του να τα έχει κάνει μαντάρα και να μη θέλει να ακούσει για φορμάτ μη τυχόν και χάσει το ιστορικό του browser, ok δεν ασχολήθηκα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο γινεται σε καθαρο λειτουργικο συστημα (φορματ) , το πηγα μια βολτα απο το ησοπ, οπου μου ειπαν επειδη μπορει να φταει και η μητρικη καλο ειναι να παω ολο το συστημα . Οποτε υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τελικα η καρτα γραφικων  καηκε , οποτε το e-shop μας προτεινει την ASUS AMD RADEON RX470 εσεις τι λετε ; (δλδ θα δωσω επιπλεον 40 ευρω , γιατι η καρτα εκανε τοτε 191€) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα η καρτα γραφικων  καηκε , οποτε το e-shop μας προτεινει την ASUS AMD RADEON RX470 εσεις τι λετε ; (δλδ θα δωσω επιπλεον 40 ευρω , γιατι η καρτα εκανε τοτε 191€) 

οχι ρε τους απατεωνες τι να δωσεις κι αλλα λεφτα δωρεαν θα στην δωσουν αφου ειναι σε εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...