Προς το περιεχόμενο

Διαφορα καταναλωσης ρευματος λαπτοπ - σταθερου


drapanakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν απευθύνεται σε εσένα το μνν ;)

4200 αυτοκίνητο έχω και ένα 1300 και όχι δεν είναι το ίδιο ;)

Τέλος πάντων.... Άλλος τρόπος σκέψης δεν έχω την διάθεση να έρθω σε αντιπαράθεση.

Κάνε εσύ το κομμάτι σου να κάνω εγώ το δικό μου, δεν σου επιβάλλουμε τι θα κάνεις ούτε σε κρίνει κανείς, εσύ βέβαια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια οι καταναλωσεις που γραφετε μερικοι ειναι για υπολογιστες προ 10ετιας και βαλε!!!Τα απλα σταθερα δεν καινε ουτε 70-80 watt idle και αντε 150 βαρυτατα στο φουλ. Ε μετα αν εχεις κανα τουμπανακι καρτα γραφικων μεγιστο 300 πες και δεν νομιζω να παιζει ολη μερα παιχνιδια για να 300ριζει.. Κι αυτο το pc  με την μεγαλη καρτα σε απλο σερφαρισμα δεν θα καψει πανω απο 100 γιατι πλεον δεν ειναι pentium 4 μονιμα 87watt ειτε δουλευει φουλ ειτε οχι. Ολα τα ρολογια τωρα πεφτουν στο ελαχιστο.

 

Οσον αφορα τα λαπτοπ, τα περισσοτερα αν κοιταξεις το τροφοδοτικουλι τους  σπανια θα δεις καποιο που να εχει πανω απο 80 watt. Αυτο ξερεις τι σημαινει? Οτι στο μεγιστο του δεν θα φτανει ουτε 70 watt(γιατι παντα πρεπει να τηρηται ο κανονας του ¨"στο φουλ να υπαρχει κι ενα μικρο περιθωριο καβαντζα"). Τα περισσοτερα εχουν 60αρια τροφοδοτικα απλα σε πιο δυνατα αντε να εχουν μεγιστο κανα 120 κι αυτο παιζεται..

 

Οπως τα λεει ο Sheo ενα πραγμα και σκεψου οτι το σταθερο του που βαραει 500ρια και βαλε, εχει πανω παλαιας τεχνολογιας cpu, κλοκαρισμενο αβερτα και καρτα γραφικων με 47 οκταπινα!!! :-D :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...