Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική σόμπα προτάσεις για οικονομική λύση..


Skr1ll3x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζέστη με ζέστη διαφέρει. Άλλιως ζεσταίνεται ένας χώρος με το κλιματιστικό που ζεσταίνει τον αέρα κι αλλιώς με υπέρυθρες ή καλοριφέρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις λεφτά παίρνεις πάνελ υπέρυθρων. Κατανάλωση γύρω στο κιλοβάτ και ζέστη που συγκρίνεται μόνο με καλοριφέρ.

 

Ναι, αν έχεις λεφτά για πέταμα. Τα πάνελ είναι υπερβολικά ακριβά για την ισχύ τους. Παίρνεις 2-3 θερμοπομπούς ή ηλεκτρικά καλοριφέρ στα ίδια λεφτά, που έχουν και ίδια ακριβώς 'ποιότητα' ζέστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...

οι καλύτερες σόμπες με μεγάλη θερμική ικανότητα και λιγότερη κατανάλωση είναι αυτές που έχουν αντιστάσεις από carbon[ανθρακόνημα]

εγώ  πήρα μια nippon από ένα κατάστημα στα  Κάτω Πατήσια ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΕΙΔΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
29 minutes ago, Ελευθεριου Νικος said:

οι καλύτερες σόμπες με μεγάλη θερμική ικανότητα και λιγότερη κατανάλωση είναι αυτές που έχουν αντιστάσεις από carbon[ανθρακόνημα]

ROFLMAO...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω γιατί κάποιος με Νικνέιμ Ελευθερίου Νίκος δεν μπορεί να γράφει για ηλεκτρικά Ελευθερίου και να είναι αντικειμενικός.:)

Βέβαια το ποστ μου είχε άλλο σκοπό. Βλέποντας το όνομα θυμήθηκα ότι από το συγκεκριμένο κατάστημα πήρα την πρώτη μου τηλεόραση το 1983 και η πρώτη μου σκέψη................

Υπάρχει ακόμη;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Τελικά με την ανάρτηση αυτή ο κος Ελευθερίου πέτυχε αυτό που ήθελε.

Σε ένα ελεύθερο φόρουμ που θα ακουστούν όλες οι απόψεις θα πω ότι δεν έχεις δίκιο.Ίσα ίσα που θα καταρριφθούν κάποιοι μύθοι.:)

Και για να πάω και ον τόπιτς επειδή παραπάνω το άφησα μισό.Έχω χρησιμοποιήσει και εγώ στο παρελθόν τέτοια σόμπα και διαπίστωσα ότι καίει πολύ παραπάνω από όσα μας λένε και έτσι κατέληξα σε υγραερίου.Επειδή έχω και αυτοκίνητο υγραερίου ο βενζινάς μου κάνει τη χάρη και μου γεμίζει τη μπουκάλα με φτηνό υγραέριο που βάζω και στο αυτοκίνητο γιατί στις έτοιμες στοιχίζει πάρα πολύ.

Λοιπόν σας λέω με βεβαιότητα ότι είναι η πιο φτηνή λύση θέρμανσης βάσει της απόδοσης που έχει.Με μία φιάλη (15 ευρώ 21-22 λίτρα) μπορεί να φτάσω και πάνω από 15 μέρες ανοίγοντάς την όχι όλη τη μέρα αλλά για αρκετές ώρες.Σε φουλ απόδοση βγάζει 4.400 watt. Πέραν των άλλων έχεις τη δυνατότητα ανά πάσα στιγμή να ελέγχεις τι καις.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Σε ένα ελεύθερο φόρουμ που θα ακουστούν όλες οι απόψεις θα πω ότι δεν έχεις δίκιο.Ίσα ίσα που θα καταρριφθούν κάποιοι μύθοι.:)

Και για να πάω και ον τόπιτς επειδή παραπάνω το άφησα μισό.Έχω χρησιμοποιήσει και εγώ στο παρελθόν τέτοια σόμπα και διαπίστωσα ότι καίει πολύ παραπάνω από όσα μας λένε και έτσι κατέληξα σε υγραερίου.Επειδή έχω και αυτοκίνητο υγραερίου ο βενζινάς μου κάνει τη χάρη και μου γεμίζει τη μπουκάλα με φτηνό υγραέριο που βάζω και στο αυτοκίνητο γιατί στις έτοιμες στοιχίζει πάρα πολύ.

Λοιπόν σας λέω με βεβαιότητα ότι είναι η πιο φτηνή λύση θέρμανσης βάσει της απόδοσης που έχει.Με μία φιάλη (15 ευρώ 21-22 λίτρα) μπορεί να φτάσω και πάνω από 15 μέρες ανοίγοντάς την όχι όλη τη μέρα αλλά για αρκετές ώρες.Σε φουλ απόδοση βγάζει 4.400 watt. Πέραν των άλλων έχεις τη δυνατότητα ανά πάσα στιγμή να ελέγχεις τι καις.

Επιτρεπεται το υγραεριο κινησης να γινεται υγραεριο θερμανσης; Αλλο compound δεν ειναι; Θεμα για την υγεια δεν υπαρχει με το υγραεριο αυτο; Γιατι ειναι για να καιγεται εξω

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...