Προς το περιεχόμενο

Θα παρω δωρo χριστουγεννων?


opcorsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα πάρεις δώρο και μην ρωτήσεις στη δουλειά γιατί θα ακουστεί άσχημα.

Του χρόνου θα πάρεις κανονικότατα.

ουτε αυτο το ελαχιστο που ειπαν τα παιδια? συμφωνα με εναν πινακα, το "δωρο" μετραει απο την 1η μερα εργασιας , γιαυτο το λεω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα δω, η λογικη ειναι οπως το λετε..μεχρι τις 21 να παρω τα ¨"φραγκοδιφραγκα"

το θεμα ειναι οτι μου ζητησαν λογαριασμο στην γιουρομπανκ και δεν εχω, οποτε πρεπει να παω να φτιαξω αν ειναι..

θα σου δωσουν μια βεβαιωση και θα ανοιξεις ασχετως cc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν απολυθεις μεταξυ Μαιο-Δεκεμβρη του ιδιου χρονου, δικαιουσαι το αναλογο δωρο το οποιο πληρωνεται αναλογα με την "πολιτικη" της εταιρειας, δηλαδη ειτε κατα την τελευταια πληρωμη σου ειτε εως τις 21 Δεκεμβριου.

 

Ο ΤS θα παρει κανονικα δωρο για το 2016 ακομα και αν δουλεψει 1 μερα, το internet, και τα λινκς που βαλανε τα παιδια, το λενε ξεκαθαρα. Σε εποχιακη δουλεια που ειχα δουλεψει απο 1 Δεκεμβριου εως 30, πηρα κανονικα το αναλογο δωρο (δεν θυμαμαι ποσό).

Τελος, επιγραμματικα: απο 1 Ιανουαριου εως τελη Απριλιου αν δουλευεις καπου, δικαιουσαι δωρο Πασχα. Απο 1 Μαιου εως το τελος του χρονου, δικαιουσαι δωρο Χριστουγεννων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε αυτο το ελαχιστο που ειπαν τα παιδια? συμφωνα με εναν πινακα, το "δωρο" μετραει απο την 1η μερα εργασιας , γιαυτο το λεω...

Κοίτα ο λογιστής θα τα βγάλει αυτά αλλά αν πληρωθεις θα πάρεις το μισθό σου δια 12
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν απολυθεις μεταξυ Μαιο-Δεκεμβρη του ιδιου χρονου, δικαιουσαι το αναλογο δωρο το οποιο πληρωνεται αναλογα με την "πολιτικη" της εταιρειας, δηλαδη ειτε κατα την τελευταια πληρωμη σου ειτε εως τις 21 Δεκεμβριου.

 

Ο ΤS θα παρει κανονικα δωρο για το 2016 ακομα και αν δουλεψει 1 μερα, το internet, και τα λινκς που βαλανε τα παιδια, το λενε ξεκαθαρα. Σε εποχιακη δουλεια που ειχα δουλεψει απο 1 Δεκεμβριου εως 30, πηρα κανονικα το αναλογο δωρο (δεν θυμαμαι ποσό).

Τελος, επιγραμματικα: απο 1 Ιανουαριου εως τελη Απριλιου αν δουλευεις καπου, δικαιουσαι δωρο Πασχα. Απο 1 Μαιου εως το τελος του χρονου, δικαιουσαι δωρο Χριστουγεννων.

εγώ που απολυθηκα σεπτεμβριο υπάρχει περιπτωση να μου πληρωσν το δώρο Χριστουγεννων όταν απολυθηκα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να γνωριζω αν εκει που δουλευες σου πληρωσανε το δωρο...

Εαν σου δινανε μισθολογιο τοτε θα το αναφερει, αλλιως βαλτα κατω και δες αν σου βαλανε δωρο ή παρε τηλεφωνο και ρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιστρεφω μετα απο 1 βδομαδα εργασιας στο "κατεργο" :P

αρχικα το κλιμα ειναι πολυ καλο, ουτε φωνες ουτε αρνητισμος, απλα εχει λιγακι τρεξιμο με την εννοια οτι η δουλεια πρεπει να βγει γιατι εχει κοσμο το μαγαζι και τα προϊόντα πρεπει να αναπληρωνονται..

αναφορικα με το ωραριο παντως ειναι Κυριοι με Κ κεφαλαιο... δεν εχω δουλεψει ουτε δευτερολεπτο παραπανω, μολις τελειωσει το 4ωρο μου και χωρις να πω τιποτα μου λενε φυγε , σχολασες ... οποτε κανενα παραπονο... για αυτη την βδομαδα μου εχουν βαλει 2μισαωρα υπερωρια σε 2 διαφορετικες μερες καθως και οτι δουλευω κυριακη που ειναι αργια... φανταζομαι και την αργια και τις υπερωριες θα τις πληρωθω μιας και θα φαινονται στο εβδομαδιαιο προγραμμα...

Fingers crossed λοιπον :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερεργασια ειναι τα 2 μισαωρα, οχι υπερωρια.

 

Προσαυξήσεις:

Υπερεργασία                :  20%  (1 επιπλέον ώρα την ημέρα)

Νόμιμη Υπερωρία       :  40%  (πέραν της 1 επιπλέον ώρας)

Παράνομη Υπερωρία :  80%  (πέραν της 1 επιπλέον ώρας, χωρίς την τήρηση των κατωτέρω διατάξεων)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερεργασια ειναι τα 2 μισαωρα, οχι υπερωρια.

 

Προσαυξήσεις:

Υπερεργασία                :  20%  (1 επιπλέον ώρα την ημέρα)

Νόμιμη Υπερωρία       :  40%  (πέραν της 1 επιπλέον ώρας)

Παράνομη Υπερωρία :  80%  (πέραν της 1 επιπλέον ώρας, χωρίς την τήρηση των κατωτέρω διατάξεων)

φιλε ευχαριστω για την διευκρινιση... το θεμα ειναι οτι δεν ειναι 1 επιπλεον ωρα την ημερα αλλα ενα μισαωρο παραπανω 2 ημερες την εβδομαδα... (συν την αργια της κυριακης που ειναι ολοκληρο 4ωρο)..

φανταζομαι εμπίπτω στην πρωτη κατηγορια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω κάτι όποιον ξέρει? έπιασα δουλεία 5 Δεκέμβρη, κανονικά αυριο δουλευω, με πηρε ομως τηλεφωνο πριν λιγο ο προισταμενος και μου ειπε οτι για αυτον τον μηνα δικαιουμαι μια μερα αδεια και αν ειναι να την παρω αυριο που κανονικα δουλευα αλλα δεν θα εχει πολυ δουλεια οποτε να μην αφησουμε εκρεμοτητες... ισχυει αυτο ή θελουν να με διωξουν με πλαγιο τροπο :P :P ? και το σημαντικοτερο, οταν εννοει μια μερα αδεια, θα την πληρωθω την αυριανη ημερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρες δώρο, τι έγινε;

για την ερωτηση μου εχεις κατι να πεις? γιατι καιγομαι :P

λοιπον περιεργη ιστορια, αυτοο πληρωνουν σε γιουρομπανκ, εγω ομως δεν ειχα και εδωσα τον λογαριασμο μου στο ΤΤ που πλεον ειναι τα ιδια, επειδη ομως ειχα καιρο να τον χρησιμοποιησω ειχε απενεργοποιηθει.. με τα πολλα πριν κατι μερες το εμαθα και πηγα και ανοιξα με χαρτι που μου βγαλανε λογαριασμο στην γιουρομπανκ...πηρε ο υπευθυνος μπροστα μου τηλεφωνο(χωρις να πω κατι για δωρω εγω) και αποτι καταλαβα απο τα συμφραζομενα το δωρω μου θα μπει μαζι με τον μισθο του μηνα, στις 11 Ιανουαριου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...