Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ψηφιακό πάντως σε ps4 pro να ξέρετε πως από θόρυβο είναι σχετικά χαλαρό, μου έκανε πολύ εντύπωση, καμία σχέση με άλλες τουρμπίνες του είδους πχ χάρτης GoW και άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, aggelos87 είπε

Μια εντελώς καμένη ερώτηση:

Αν υποθέσουμε οτι αγοράσω την digital απ το Ελληνικό store και την πέμπτη το μεσημεράκι μπω με VPN και ip από Αυστραλία.

Θα μπορώ να παίξω κανονικά αφού στην Αυστραλία θα είναι Παρασκευή μεσάνυχτα; Το έχει δοκιμάσει ποτέ κανείς; :P

Λογικά το παιχνίδι είναι κλειδωμένο ανα region, οπότε δεν θα είναι ξεκλείδωτο στον ελληνικό σου λογαριασμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, optimus prime είπε

Οτι θελετε παιδες,εγω ετσι και αλλιως μεσα στο Σ/Κ θα το εχω τελειωσει,δεν εχω προβλημα.

xaxa 15 ωρες την μερα θα παιζεις ? Εγω τι να πω που κυκλοφορει την Παρασκευη και  Σαββατοκυριακο θα λειπω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

xaxa 15 ωρες την μερα θα παιζεις ? Εγω τι να πω που κυκλοφορει την Παρασκευη και  Σαββατοκυριακο θα λειπω ...

remote play is your friend 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

xaxa 15 ωρες την μερα θα παιζεις ? Εγω τι να πω που κυκλοφορει την Παρασκευη και  Σαββατοκυριακο θα λειπω ...

Tι να κανω,περιμενω τοσα χρονια και πιστευω οτι θα το ξεκινησω και δεν θα σταματαω.

Εσυ καλο ειναι να αποφυγεις το ιντερνετ για μερικες μερες,γιατι απο την Παρασκευη και μετα θα γινει χαμος στα media..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

xaxa 15 ωρες την μερα θα παιζεις ? Εγω τι να πω που κυκλοφορει την Παρασκευη και  Σαββατοκυριακο θα λειπω ...

Κοίτα εάν όντως πέφτει Σαββατοκύριακο μας κάθεται λαχείο .Η ξενέρα είναι ότι θα θελουμε και άλλο αλλά η Δευτέρα (που είναι η χειρότερη μέρα για όλους (εκτός από αδειούχους για έκτακτους λόγους υγείας :P ,ασθένεια Γκουχου γκουχου) θα είναι ακόμα χειρότερη γιατί θα έχουμε στο μυαλό το τερματισμό του παιχνιδιού.Αντε να περάσει η εβδομάδα ....Πόσοι θα πάρουν άδειες σκέφτομαι .

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Last of Us Part II: Accessibility features detailed

 60+ settings make this Naughty Dog's most accessible game yet.

 

με έχετε κάνει να θέλω να πάρω το παιχνίδι, ενώ έλεγα να το πάρω πιο μετά γιατί τρέχουν κάτι έξοδα..

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου τέτοια παιχνίδια πρέπει να παίζονται με διαλείμματα. Εγώ προσωπικά θέλω να παίξω λίγες ώρες την ημέρα και να ξέρω ότι θα απολαμβάνω κάθε περιοχή χωρίς βιασύνη. Με τον ίδιο τρόπο διασκέδασα και το πρώτο. 

Είναι παιχνίδια που δημιουργούν πολλά συναισθηματα και προσωπικά θέλω τον χρόνο μου ανάμεσα σε play sessions. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα τετοια παιχνιδια ανετα παιζονται παραπανω απο 1 φορες.

Στο πρωτο last of us ανετα το επαιξα τουλαχιστον αλλες 3-4φορες σε διαφορετικες δυσκολιες.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ισχυει. Ειμαι απο αυτους που δεν παιζουν 2η φορα παιχνιδι ευκολα, αλλα αυτο ανετα στην τερμα δυσκολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Βασικα τετοια παιχνιδια ανετα παιζονται παραπανω απο 1 φορες.

Στο πρωτο last of us ανετα το επαιξα τουλαχιστον αλλες 3-4φορες σε διαφορετικες δυσκολιες.

Δεν λεω οτι δεν παιζονται παραπανω φορες, απλα θελω να παιξω ηρεμα την πρωτη και να απορροφησω οσο το περισσοτερες λεπτομερειες, να διαβάσω τα notes, να εξερευνήσω τις λεπτομέρειες κλπ. Στο πρώτο run ακόμη κι αυτό όμως το κάνω μόνο στον βαθμό που θεωρώ immersive. Δηλαδή αν παίζω σε σημείο που βιαζόμαστε για τον Χ ή Ψ λόγο βάσει story, τότε δεν θα γυρνοβολάω σε όλα τα δωμάτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι λογικα θα θελουν να το τερματισουν οπως οπως το παιχνιδι για να το βαλουν μετα αγγελια.

Αλλοι παλι δεν ειναι του ψαξιματος και το παιχνιδι το τρεχουν απλα γιατι βαριουνται απο ενα σημειο και μετα.

Αλλοι δεν θα το παιξουν καν το παιχνιδι,θα το δουν σε youtube/twitch.

Ειναι οπως το βλεπει ο καθενας.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

The Last of Us Part II: Accessibility features detailed

 60+ settings make this Naughty Dog's most accessible game yet.

με έχετε κάνει να θέλω να πάρω το παιχνίδι, ενώ έλεγα να το πάρω πιο μετά γιατί τρέχουν κάτι έξοδα..

μην υποκύψεις φίλε την έχω πατήσει και εγώ έτσι θα με θυμάσαι μετά και θα με ευχαριστείς πρώτα τα έξοδα !!! :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...