Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Νομιζω είναι 4GB το 1.01 και τα 4GB το 1.02.

Αυτος εδω κατεβασε 76.97 λεει και εμενα το δικο μου γραφει 78.56 αρα δεν νμζ να ισχυει αυτο που εγραψες..

https://www.gamesradar.com/last-of-us-2-pre-load/

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Αυτος εδω κατεβασε 76.97 λεει και εμενα το δικο μου γραφει 78.56 αρα δεν νμζ να ισχυει αυτο που εγραψες..

https://www.gamesradar.com/last-of-us-2-pre-load/

Το patch δεν αυξάνει το μέγεθος αναλογικά. Δηλαδή ένα patch 4 gb δεν θα προσθέσει 4 gb στο μέγεθος του παιχνιδιού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Το patch δεν αυξάνει το μέγεθος αναλογικά. Δηλαδή ένα patch 4 gb δεν θα προσθέσει 4 gb στο μέγεθος του παιχνιδιού. 

Kαι παλι τα κουκια δεν βγαινουν..

Δεν βγαινουν τοσο μεγαλα patch day one ποτε.

Δλδ το παιχνιδι πρεπει να ηταν ενα ματσο χαλια οταν το πηραν οι reviewers..

Kαι κανενας δεν εχει αναφερει τεχνικα προβληματα..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Αυτος εδω κατεβασε 76.97 λεει και εμενα το δικο μου γραφει 78.56 αρα δεν νμζ να ισχυει αυτο που εγραψες..

https://www.gamesradar.com/last-of-us-2-pre-load/

https://www.ccn.com/the-last-of-us-part-ii-ps4s-biggest-exclusive-gets-bigger-on-day-1/

https://theplaystationbrahs.com/2020/06/10/read-the-last-of-us-part-ii-update-1-02-patch-note-while-watching-the-launch-trailer/

1 λεπτό πριν, Bourdoulas είπε

Το patch δεν αυξάνει το μέγεθος αναλογικά. Δηλαδή ένα patch 4 gb δεν θα προσθέσει 4 gb στο μέγεθος του παιχνιδιού. 

Αυτό. Μπορεί μέσα στα 4gb να είναι και assets που αντικαθιστούν τα υπάρχοντα, επομένως δεν προσθέτουν όγκο στο install (π.χ. κάτι Division, Fallout 76 ή το Halo MCC σε έβαζαν να κατεβάζεις ξανά το παιχνίδι σε αρκετά patch).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Kαι παλι τα κουκια δεν βγαινουν..

Δεν βγαινουν τοσο μεγαλα patch day one ποτε.

Δλδ το παιχνιδι πρεπει να ηταν ενα ματσο χαλια οταν το πηραν οι reviewers..

Δεν είναι standard αυτό, μπορεί να βγει 1GB patch και να διορθώνει τρία πράγματα, είναι ανάλογος το game από όσο ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Κοιτατε παιδια εγω δεν μιλαω για συμπιεσμενα,μιλαω για το τι γραφει το κοντερ αυτη την στιγμη.

Μα δεν έχει σχέση η συμπίεση. Άμα υπάρχουν νέα assets για να αντικαταστήσουν τα παλιά, προφανώς θα τα κατεβάσεις, άσχετα αν στην τελική τα παλιά θα διαγραφούν, άρα στον όγκο προστίθεται/αφαιρείται η διαφορά. Το 1.6 GB δεν είναι παράλογη αύξηση, δεδομένου ότι προστίθεται photo mode και gallery (που δεν υπήρχαν όταν το παιχνίδι έγινε gold).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Άμα υπάρχουν νέα assets για να αντικαταστήσουν τα παλιά

Νεα assets ξερεις τι σημαινει?

Σαν να μου λες αντικατεστησαν ολους τους παγκους του παιχνιδιου με νεους η ολες τις πορτες σε ενα κτηριο με νεες.

Η ολα τα μαχαιρια,τα οπλα κτλ.

Δυσκολευομαι να το πιστεψω οτι καποιος το κανει στο παιχνιδι του αυτο ειδικα οταν το εχει δωσει για review.

Στο link που σου εδωσα ειδες ποσο κατεβασε εκεινος και σου γραφω ποσο κατεβασα εγω.

Τωρα αυτοι που εγραφαν για 100GB δεν ξερω που τα βρηκαν,ουτε παιζει την Πεμπτη τα μεσανυχτα να βρεθουμε να κατεβαζουμε αλλα 22GB.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

@optimus prime το ότι δυσκολεύεσαι να το πιστέψεις δεν αλλάζει την πραγματικότητα. 

Ναι εχεις δικιο,κατσε γιατι ανοιξα το ps4 τωρα και μου κατεβαζει αλλα 30GB..

Πρεπει να εχουν βαλει και αλλη μια πολη μεσα που ειχαν ξεχασει..

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kosmsamo είπε

Αν μου κάνει κάνα τέτοιο το Public, θα πάει κατευθείαν πίσω. Έχοντας πληρώσει με κάρτα (=τα λεφτά μια χαρά τα έχω υποθηκεύσει εδώ και 1+ μήνα), το θεωρώ τουλάχιστον αστείο να μην το έχω στα χέρια μου στο launch (ιδανικά, βέβαια, θα έπρεπε να τα στείλουν αύριο, άντε μεθαύριο). Όταν είχα προπαραγγείλει το Forza Horizon 3, το πήρα (από το κατάστημα) μια μέρα πριν. Για να δούμε.

Με άγχωσες λίγο με την acs, δεν ήξερα ότι συνεργάζονται με αυτήν. Το κόβω να περιμένω σαν κοράκι πάνω από το κουδούνι και να έρχεται το κλασικό ειδοποιητήριο "δεν σας βρήκαμε, ελάτε να το πάρετε". 😄

edit: Ολίγον τι, ενθαρρυντικό το μήνυμα:

1142645580_OperaSnapshot_2020-06-16_163929_www.public_gr.png.5ced3161f99febfe7cda97b22fcee1a7.png

χαχαχαχ εαν σου κανουν κατι τετοιο ασε και εσυ γραμμα εξω απο την acs "θα σας παρουν 4 " χαχαχαχαχα με τετοια games και τετοια αναμονη οι μεταφορικες δεν πρεπει να κανουν το γνωστο "χτυπησαμε και δεν σας βρηκαμε" (ενω εισαι ολη μερα σπιτι) .

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Νεα assets ξερεις τι σημαινει?

Σαν να μου λες αντικατεστησαν ολους τους παγκους του παιχνιδιου με νεους η ολες τις πορτες σε ενα κτηριο με νεες.

Η ολα τα μαχαιρια,τα οπλα κτλ.

Δυσκολευομαι να το πιστεψω οτι καποιος το κανει στο παιχνιδι του αυτο ειδικα οταν το εχει δωσει για review.

Στο link που σου εδωσα ειδες ποσο κατεβασε εκεινος και σου γραφω ποσο κατεβασα εγω.

Τωρα αυτοι που εγραφαν για 100GB δεν ξερω που τα βρηκαν,ουτε παιζει την Πεμπτη τα μεσανυχτα να βρεθουμε να κατεβαζουμε αλλα 22GB.

Επειδή βλέπω έχεις όρεξη για αντιπαράθεση, κρίνοντας και από το ειρωνικό reply παρακάτω, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kosmsamo είπε

Επειδή βλέπω έχεις όρεξη για αντιπαράθεση, κρίνοντας και από το ειρωνικό reply παρακάτω, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

Καλυτερα ετσι ναι,απο το να γραφεις ανακριβειες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια δεν μπορουν να βαλουν νεα assets στο game. Δηλαδη καθισαν και σχεδιαζαν επι μηνες για να τα αλλαξουν σε 2 μερες με τι? Δεν εχει γινει ποτε αυτο.

Εκτος αν καταλαβα κατι διαφορετικο απο αυτο που λετε.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PDS13 είπε

Παιδια δεν μπορουν να βαλουν νεα assets στο game. Δηλαδη καθισαν και σχεδιαζαν επι μηνες για να τα αλλαξουν σε 2 μερες? Δεν εχει γινει ποτε αυτο.

Εκτος αν καταλαβα κατι διαφορετικο απο αυτο που λετε.

Αν πχ υπάρχει κάποιο glitch που έχει σχέση με ένα texture ή με ένα παγκάκι κλπ, δεν πρέπει να το αλλάξουν; Μπορεί να θέλουν να αλλάξουν το παλτό κάποιου ξέρω γω. Αντικατάσταση κάνουν, δεν προσθέτουν ολοκαίνουρια (εξού και το "General bug fixes and improvements"). Δεν μιλάμε για ριζικές αλλαγές.

Στο 1.01 έβαλαν το gallery. Εκεί θα είναι όντως ολοκαίνουρια assets (εικόνες concept art, ενδεχομένως κάποιο βίντεο κλπ, γενικά ό,τι δεν υπήρχε στην βανίλα έκδοση που έγινε gold). Έβαλαν το photo mode. Κι εκεί καινούρια assets (τα μενού, τα φίλτρα, τα stickers/logos κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...