Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ADHD είπε

Σε αναμονη του part 2 εβαλα το πρωτο TLOU στο PS4, συνεχιζει να μη με ενθουσιαζει το aim του ουτε το συστημα με τα encounters αλλα ρε παιδια τι γραφικαρες ειναι αυτες?? τι λεπτομερεια?? Δεν το πιστευω οτι ειναι textures PS3 αυτα πραγματικα...

Same, αλλα με την διαφορα ότι μου αρέσει το βαρύ aiming/shooting που έχει, αλλα το auto-aim είναι must. Ευτυχώς στο δυο μπορείς να αλλάξεις όλα τα aspects της δυσκολίας. Το PS3 ήταν θαύμα που δεν ανατινάχτηκε σαν τα iphone στην βραζιλία :P

Για τα encounters τι εννοείς?! Clear room, move on?!

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ενταξυ δεν ειπε ο συμφορουμιτης οτι δεν θα πληρωσει τον λογαριασμο του ρευματος για να αγορασει το last of us ειπαμε 😄

Απλα αυτο που λεει ειναι οτι απο εκει που δεν βιαζοταν να παιξει το παιχνιδι(πιθανως γιατι εχει μεγαλο backlog),ξαφνικα σκεφτεται να το παρει day one το οποιο προφανως μεταφραζεται σε επιπλεον χρηματα απο το πουθενα.

Αυτό βασικά.. ειδικά που έχω το vr, πλεον έχω 8 νέους τίτλους- ασχέτως ότι παλεύω να δω τι κάνω λάθος με την συσκευή 😝😝. Αλλά ναι τρέχουν κάτι λογαριασμοί και μιας και μιλάμε για ανεργία, δύσκολα τα έσοδα.

8 ώρες πριν, lak10 είπε

ακυρωσα το pre order της specia που ειχα απο 21/10 στον γερμανο γιατι θα το στελνανε Παρασκευη και θα το επαιρνα δευτερα το πηρα απο public που δουλευει με acs και με βολευει καλυτερα ελπιζω να μην φαω ακυρο

 

8 ώρες πριν, kosmsamo είπε

Αν μου κάνει κάνα τέτοιο το Public, θα πάει κατευθείαν πίσω. Έχοντας πληρώσει με κάρτα (=τα λεφτά μια χαρά τα έχω υποθηκεύσει εδώ και 1+ μήνα), το θεωρώ τουλάχιστον αστείο να μην το έχω στα χέρια μου στο launch (ιδανικά, βέβαια, θα έπρεπε να τα στείλουν αύριο, άντε μεθαύριο). Όταν είχα προπαραγγείλει το Forza Horizon 3, το πήρα (από το κατάστημα) μια μέρα πριν. Για να δούμε.

Με άγχωσες λίγο με την acs, δεν ήξερα ότι συνεργάζονται με αυτήν. Το κόβω να περιμένω σαν κοράκι πάνω από το κουδούνι και να έρχεται το κλασικό ειδοποιητήριο "δεν σας βρήκαμε, ελάτε να το πάρετε". 😄

edit: Ολίγον τι, ενθαρρυντικό το μήνυμα:

1142645580_OperaSnapshot_2020-06-16_163929_www.public_gr.png.5ced3161f99febfe7cda97b22fcee1a7.png

Για Μυτιλήνη πάντως όπως σας έγραψα, είπαν του φίλου μου άκυρο για Παρασκευή να το έχει Μυτιλήνη. Αφού την Παρασκευή θα το στοκαρουν γενικά. Το ίδιο και ο Κοτσοβολος,ότι σε 1-3 εργάσιμες από Παρασκευή θα μπορεί να το φέρει.

Όπως και το gamestation που κάλεσα, μου είπαν ότι θα στοκαρουν το παιχνίδι την Παρασκευή, οπότε για Μυτιλήνη 3 εργάσιμες.

Pre-orders my ass. 

Ο φίλος μου τα ακύρωσε από όπου το είχε κάνει και το πήρε digital εν τέλει. Εγώ βράχος κρατάω! (Τερματίζω το 1 βσκ που δε το είχα τελειώσει ποτέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Όπως και το gamestation που κάλεσα, μου είπαν ότι θα στοκαρουν το παιχνίδι την Παρασκευή, οπότε για Μυτιλήνη 3 εργάσιμες.

Αυτό γιατί, λόγο covid? Κανονικά από πέμπτη τα έχουν ήδη παραλάβει. Προσωπικά τότε το περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως όντως θα παραλάβουν Πέμπτη και λένε επίτηδες Παρασκευή μη τυχόν γίνει στραβή ; To RDR 2 θυμάμαι το είχα την μέρα του launch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ADHD είπε

Σε αναμονη του part 2 εβαλα το πρωτο TLOU στο PS4, συνεχιζει να μη με ενθουσιαζει το aim του ουτε το συστημα με τα encounters αλλα ρε παιδια τι γραφικαρες ειναι αυτες?? τι λεπτομερεια?? Δεν το πιστευω οτι ειναι textures PS3 αυτα πραγματικα...

Το πρωτο 1/4 του παιχνιδιου μου εχει φανει το πιο αδυναμο οσον αφορα το gameplay. Δωστου λιγο χρονο. Βεβαια εξαρταται και απο την δυσκολια που το παιζεις.

Οπτικα εχει πολυ δυνατες στιγμες πραγματι. Ειμαι στο 4/4 αυτη τη στιγμη.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκλεισαν και τα seven να το νοικιαζαμε τουλαχιστον για ενα σαββατοκυριακο να μας φυγει η καψα, και μετα απο ενα χρονο να το βρισκαμε μισοτιμης σε κανα days of play,  ειναι βαρυ το 50 ευρω για παιχνιδι καινουργιο, ειχα παρει το spiderman καινουργιο στα 40 ευρω λιγο μετα  αφοτου κυκλοφορησε και δεν ξαναδινω τοσα λεφτα για καινουργιο παιχνιδι, υστερα ως μεταχειρισμενο χανει πολυ την αξια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αυτό γιατί, λόγο covid? Κανονικά από πέμπτη τα έχουν ήδη παραλάβει. Προσωπικά τότε το περιμένω.

Αυτό είναι το κανονικό διάστημα που κάνουν τα πράγματα που μας στέλνουν. Άσχετα με τον ιό δηλαδή. Το θέμα είναι γιατί να μην στοκαρει και το κατάστημα εδώ έστω, άμα είναι να υπάρχει αναμονή για αποστολή.

45 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μήπως όντως θα παραλάβουν Πέμπτη και λένε επίτηδες Παρασκευή μη τυχόν γίνει στραβή ; To RDR 2 θυμάμαι το είχα την μέρα του launch.

Εμ για παρασκευή μας είπαν ότι θα στοκαρουν και τότε θα τα στείλουν. Είναι θεοχαζο αφού τα έχουν στις αποθήκες τους.

28 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Το πρωτο 1/4 του παιχνιδιου μου εχει φανει το πιο αδυναμο οσον αφορα το gameplay. Δωστου λιγο χρονο. Βεβαια εξαρταται και απο την δυσκολια που το παιζεις.

Οπτικα εχει πολυ δυνατες στιγμες πραγματι. Ειμαι στο 4/4 αυτη τη στιγμη.

Ναι ισχύει, το παίζω σε 1800p τρομερό, με ανοιχτό HDR. Λογικά θα χει φάει πατσαρισμα για το pro.

1 λεπτό πριν, crsweber είπε

εκλεισαν και τα seven να το νοικιαζαμε τουλαχιστον για ενα σαββατοκυριακο να μας φυγει η καψα, και μετα απο ενα χρονο να το βρισκαμε μισοτιμης σε κανα days of play,  ειναι βαρυ το 50 ευρω για παιχνιδι καινουργιο, ειχα παρει το spiderman καινουργιο στα 40 ευρω λιγο μετα  αφοτου κυκλοφορησε και δεν ξαναδινω τοσα λεφτα για καινουργιο παιχνιδι, υστερα ως μεταχειρισμενο χανει πολυ την αξια του

Αν κάνεις ανταλλαγή στα public τί τιμή βγαίνει? Ή δεν ισχύει αυτό το πρόγραμμα πλέον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα public εκει ειναι που στο παιρνουνε κοψοχρονια. πες το παιρνεις παρασκευη που κυκλοφορει και το πας δευτερα στα Public υστερα απο 3 μερες που κυκλοφορησε, 35  ευρω θα σου δωσουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, crsweber είπε

στα public εκει ειναι που στο παιρνουνε κοψοχρονια. πες το παιρνεις παρασκευη που κυκλοφορει και το πας δευτερα στα Public υστερα απο 3 μερες που κυκλοφορησε, 35  ευρω θα σου δωσουνε

Άντε? Πφφφ! Πόσα παιχνίδια πρέπει να τους πάμε δηλαδή για να κόψουμε ένα 30αρι?και πόσο καινούργια τα θέλουν? Να τους πάω την collectors του uncharted 4? 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες αξίζει η special edition με το steelbook και το mini artbook στα 90 ευρώ; Ή να προτιμήσω την απλή στα 55;

Αξιζει τόση διαφορά για το steelbook; Το artbook θα είναι της προκοπής;

Επεξ/σία από cuculos
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Άντε? Πφφφ! Πόσα παιχνίδια πρέπει να τους πάμε δηλαδή για να κόψουμε ένα 30αρι?και πόσο καινούργια τα θέλουν? Να τους πάω την collectors του uncharted 4? 😝

εγω σου προτεινω να τα βαζεις εδω αγγελια τα παιχνιδια σου αν θελεις να βγαλεις καποιο ποσο παραπανω απο αυτα που σου δινει το  Public Και τα σκρουτζομαγαζα, στα παιρνουνε για ανταλλαγη πολυ φθηνα. παραθετω το εξης περιστατικο για ανταλλαγη σε σκρουτζομαγαζο, ειχα αγορασει στο τελος του 2016 ως μεταχειρισμενο το forza horizon 2 για το 360 στα 30 ευρω, μετα απο λιγους μηνες πηγα να το δωσω πισω στο ιδιο μαγαζι και μου το επαιρναν ως μεταχειρισμενο στα 7,5ευρω και μετα θα το ξαναπουλαγαν αυτοι στα 30 ευρω, 

παντως για το last of us 2 ξανακοιταξα στο skroutz και ανεβηκε η τιμη του απο τα 50 ευρω που ητανε προχθες στα  55, αντε κανα 10 ευρω να πεσει το πολυ μεχρι το τελος της χρονιας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αυτό γιατί, λόγο covid? Κανονικά από πέμπτη τα έχουν ήδη παραλάβει. Προσωπικά τότε το περιμένω.

Λες να γινουμε και να παραλαβουμε Πεμπτη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Λες να γινουμε και να παραλαβουμε Πεμπτη ?

επειδη χτες μιλαγα με Κωτσο οι παραλαβές στην αποθηκη γινονται Πεμπτη...τωρα αν θα προλαβουν να βγαλουν παραγγελιες και να τις στειλουν ....αλλου παπα ευαγγελιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμβαινει   μερικες φορες  να παραλαμβανουμε 1 μερα πριν την επισημη κυκλοφορια , αλλα αυτο συμβαινει  σπανια σε πολυ μεγαλες παραγωγες οπως το TLOU2.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...