Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ελα θα τσονταρουμε ολοι εαν ειναι..

Ευχαριστώ όμως σας ντρέπομαι να σας ζητήσω κάτι τέτοιο, γιατί πολύ απλά δε ξέρω καν πότε θα έχω τα χρήματα να σας τα επιστρέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος δεν βιαζεται,θα γεμισουν οι αγγελιες με το παιχνιδι τις επομενες μερες (που θα τρεξουν πολλοι να το λιωσουν το Σ/Κ και να το πουλησουν την Δευτερα),αρα υπομονη :P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Οποιος δεν βιαζεται,θα γεμισουν οι αγγελιες με το παιχνιδι τις επομενες μερες (που θα τρεξουν πολλοι να το λιωσουν το Σ/Κ και να το πουλησουν την Δευτερα),αρα υπομονη :P

30 ώρες game σε ένα weekend?! Τι φάση? Σερί δεκαπενταωρα το καλύτερο ίσως game του PS4?! Δεν είναι αυτό διασκέδαση imho.

Κάτι σχετικό με τα reviews του game, δεν έχει το παραμικρό spoiler το video btw.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

30 ώρες game σε ένα weekend?! Τι φάση? Σερί δεκαπενταωρα το καλύτερο ίσως game του PS4?! Δεν είναι αυτό διασκέδαση imho.

Εγω εχω 2 κοντρολακια stand by φορτισμενα,εχω βαλει και ενα bacardi mohito στο ψυγειο(το ουισκι το Σαββατο).

Αυριο βραδι ξεκιναω δυναμικα,απο αυτα που εχω δει με βλεπω να με παρει το πρωι στανταρ.

Και ετσι θα συνεχιστει και το Σ/Κ.

Ειναι απο τα σπανια παιχνιδια τα οποια τα ξεκινας και σε κρατανε,δεν βαριεσαι μετα απο καμια ωρα δυο.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

30 ώρες game σε ένα weekend?! Τι φάση?

Οταν βιαζεσαι να τελειωσεις ενα παιχνιδι για να το βαλεις γρηγορα σε αγγελια,σου παιρνει πολυ λιγοτερο γιατι δεν καθεσαι να βρεις τα παντα.

Αρα υπολογισε πιο κοντα στις 20ωρες για Π/Σ/Κ και αντε και Δευτερα ξερω γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και να σας πω και κατι ετσι τωρα χωρις να θελω να θιξω κανεναν.

Εγω το the Last of Us δεν θα το παιξω γιατι ειναι fun.

Δεν το βλεπω σαν fun παιχνιδι και δεν το αντιμετωπιζω και ετσι.

Εμενα μου αρεσουν οι χαρακτηρες του,η καλογραμμενη και σκηνοθετημενη ιστορια του και τα κορυφαια animation του.

Μoυ αρεσει που θα στεναχωρηθω,θα αγχωθω,θα σπασω καμια 50αρια κεφαλια,θα μαχαιρωσω αλλους τοσους ενω θα ειμαι στην τσιτα και μια health bar στο κοκκινο.

Αυτο και αλλα πολλα με εξιταρουν εμενα στο παιχνιδι αυτο.

Εαν ηθελα να παιξω κατι fun θα εβαζα το Knack η το Ratchet & Clank.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ειναι απο τα σπανια παιχνιδια τα οποια τα ξεκινας και σε κρατανε,δεν βαριεσαι μετα απο καμια ωρα δυο.

Ok συμφωνώ, αλλα εσύ μιλάς για δέκα + ώρες κάθε μέρα. Προσωπικά το βρίσκω αγγαρεία, ούτε review να έκανες. Εννοείτε όπως γουστάρει ο καθένας απλά μου φαίνεται παρα πολύ περίεργο. Επίσης όλα αυτά που ανέφερες είναι fun, και τα thriller και τα dramas entertainment θεωρούνται dude. ;)

19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οταν βιαζεσαι να τελειωσεις ενα παιχνιδι για να το βαλεις γρηγορα σε αγγελια,σου παιρνει πολυ λιγοτερο γιατι δεν καθεσαι να βρεις τα παντα.

E τότε δεν σε νοιάζει και ιδιαιτερα το game αφού το τρέχεις, οποτε γιατί απλά δεν περιμένεις προσφορα?! Αμφιβάλλω σε τέτοιο τίτλο μέσα σε μια βδομάδα να πέσει η τιμή, οποτε πιο το point?! Anyways ο καθένας όπως την βρίσκει. Προσωπικά μέχρι κάνα εξάωρο μπορώ και αυτό μονο άμα παίζω με τον κολλητό, αλλιώς 3-4 ώρες την ημερα max και αυτό γιατί μιλάμε για TLOU.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ok συμφωνώ, αλλα εσύ μιλάς για δέκα + ώρες κάθε μέρα. Προσωπικά το βρίσκω αγγαρεία, ούτε review να έκανες. Εννοείτε όπως γουστάρει ο καθένας απλά μου φαίνεται παρα πολύ περίεργο.

Εγω δεν το βλεπω καθολου σαν αγγαρεια,για μενα ειναι απολαυση.

Αγγαρεια για μενα ειναι να κατσω να σπαταλησω τζαμπα χρονο να βρω καθε collectible η καθε σημειωμα που εχει αφησει η Naughty Dog.

Aπο την στιγμη που ξερω τι μου αρεσει να κανω και πως θελω να το παιξω εσενα π.χ μπορει να σου παρει 30 ωρες,εμενα μπορει να μου παρει 20-25.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

E τότε δεν σε νοιάζει και ιδιαιτερα το game αφού το τρέχεις, οποτε γιατί απλά δεν περιμένεις προσφορα?! Αμφιβάλλω σε τέτοιο τίτλο μέσα σε μια βδομάδα να πέσει η τιμή, οποτε πιο το point?! Anyways ο καθένας όπως την βρίσκει. Προσωπικά μέχρι κάνα εξάωρο μπορώ και αυτό μονο άμα παίζω με τον κολλητό, αλλιώς 3-4 ώρες την ημερα max και αυτό γιατί μιλάμε για TLOU.

Δεν ξερω.

Εγω απλα οτι βλεπω και γινεται στις αγγελιες λεω. Δεν το ''φιλοσοφουν'' δηλαδη τοσο πολυ το θεμα οι περισσοτεροι.

Και οταν λεω να πεσει η τιμη του οχι τραγικα πραγματα βεβαια.

Καποιοι θα το δουν το παιχνιδι μεσω youtube/twitch streams που προσωπικα το βρισκω ανουσιο,αλλα αφου αυτο τους βολευει τι να κανουμε? :)

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, optimus prime είπε

Εγω εχω 2 κοντρολακια stand by φορτισμενα,εχω βαλει και ενα bacardi mohito στο ψυγειο(το ουισκι το Σαββατο).

Αυριο βραδι ξεκιναω δυναμικα,απο αυτα που εχω δει με βλεπω να με παρει το πρωι στανταρ.

Και ετσι θα συνεχιστει και το Σ/Κ.

Ειναι απο τα σπανια παιχνιδια τα οποια τα ξεκινας και σε κρατανε,δεν βαριεσαι μετα απο καμια ωρα δυο.

Μ'αρεσεις γιατι εισαι μερακλης !

11 ώρες πριν, Fulgore είπε

Οταν βιαζεσαι να τελειωσεις ενα παιχνιδι για να το βαλεις γρηγορα σε αγγελια,σου παιρνει πολυ λιγοτερο γιατι δεν καθεσαι να βρεις τα παντα.

Αρα υπολογισε πιο κοντα στις 20ωρες για Π/Σ/Κ και αντε και Δευτερα ξερω γω.

Εχω την εντυπωση  οτι αυτοι που περιγραφεις  ειναι  μειοψηφια.Δλδ δεν ειναι καν αξιο αναφορας .Η συντριπτικη πλειοψηφια που θα το παρει day one  ειναι ατομα που τα κρατανε τα  games η'  τουλαχιστον  θα παιξουν  με τον ρυθμο που μπορει και επιθυμει ο καθενας  και θα το μεταπουλησουν  αν το κανουν αυτο ,πολυ αργοτερα καθως θα περασει απο φιλους κτλπ .

 

 

Btw  καπου πηρε το ματι μου οτι μερικοι παρελαβαν  απο χτες ...

Επεξ/σία από Fotis13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μου εστειλε μνμ ο κωτσοβολος οτι απεσταλει η συλλεκτικη

Οποτε μου μενει αυτη του amazon ...αν ενδιαφερετε κανεις pm ...δεν εχω προβλημα να δωσω και την ελληνικη απλα του amazon ειναι ελαφρα πιο ακριβη και δυστηχώς την εχω ηδη πληρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...