Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει η Naughty Dog απο μας..

Θέλει να παίξουμε το παιχνίδι και να προχωρήσουμε το story, αλλά ο κόσμος του παιχνιδιού είναι τόσο όμορφος που δεν μπορείς να μην πανάρεις την κάμερα και να χαζεύεις κάθε δυο λεπτά.

Θέλει η Sony να πάρουμε PS5, αλλά τι να το κάνουμε όταν βγάζουν ήδη τέτοια γραφικά στο απλό κιόλας PS4 (δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι και με HDR).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tελος! το τελειωσα! κι ομως...

το part 1, αυριο ξεκιναω το left behind.

57 λεπτά πριν, chill είπε

Πολυ snowflake ατζέντα ωστόσο να δένει με το χιόνι. Προσωπικά θα προσπαθήσω να την προσπεράσω για να απολαύσω το game αλλά πλέον ενοχλούμαι. Δεν έχω αντοχές πια σε τέτοια ζητήματα και δεν θα αλλάξω θεωρήσεις, απόψεις και ιδέες που έχω επειδή το απαιτούν οι sjw και οι από πάνω (?). Για να αλλάξω στάση θα πρέπει να μου αποδείξουν ότι έχω λάθος και σε αυτό αποτυγχάνουν σφόδρα συνέχεια. 

Aν κρινω απο το Part 1 που το εχω φρεσκο μετα το replay, η ND οταν καταπιανεται με ενα φαινομενο δεν παιρνει ποτε θεση(Καλα εκανε και επιασε αυτο το θεμα btw, αφου ειναι υπαρκτο/ρεαλιστικο περισσοτερο απο τον μυκητα εδω που τα λεμε).

Φαντασου οτι(part1 spoiler)

Spoiler

εδω ρε συ δεν πηρε θεση με τον David(παιδοφιλος), που αν ειχε sjw πρεμουρα θα τον ειχε ξεσκισει παιζοντας με το διπολο ''κακος-καλος''. Μπορουσε να του κανει το bullying του αιωνα και ομως σε καποια φαση παρουσιαζει την πλευρα του david που μεσες ακρες ειπε ''ellie τι μου λες τωρα, εσεις μου καθαρισατε ολους τους δικους μου, φιλους μου κτλ, δεν ειμαι απαραιτητα εγω ο κακος, και εσεις ειστε'' και ειχε δικιο!

Βεβαια θα περιμενω να το παιξω για να κρινω, αλλα αν εχει την φιλοσοφια του πρωτου τοτε δεν βρισκω λογο να ενοχληθει καποιος. Προφανως και υπαρχουν sjws που υπερβαλλουν προκειμενου να περασουν αυτο που θελουν μεσω της τεχνης(οπως παλιοτερα ηταν -να το πω ευγενικα- υπερβολη ο χλευασμος προς αυτους τους ανθρωπους σε ταινιες κτλ), αλλα δεν πιστευω οτι η ND το εχει παει ετσι. Αν δεν το εχει παει ετσι, και εξακολουθει να ενοχλει τοτε η συζητηση παει αλλου.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαιξα χτες κανα 1,5 ωρα καθαρη  οπου πιεσα τον εαυτο μου να το κλεισω  και το εκανα αυτο  γιατι καταλαβα πως θα ξημερωναμε  .

Ο τεχνικος τομεας ειναι χαρμα οφθαλμων.

Ο συνδυασμος HDR  με τις φωτοσκιασεις  και την απιστευτη λεπτομερεια του κοσμου σε ενα τοσο αδυναμο μηχανημα οπως το ps4  εστω και το pro   το οποιο εκανε σαν ελικοπτερο σε απογειωση ειναι συγκλονιστικος .Ευτυχως μπορω να βαζω δυνατα τα ηχεια και  δεν μου χαλασε την ατμοσφαιρα και τον ηχο .Ουτε που θελω να σκεφτω πως θα δειχνει στο PS5.

Οι διαλογοι δειχνουν σοβαροι  χωρις χαριτωμενιες και σαχλαμαρες .Γενικα η αισθηση που εχω ειναι μιας βαριας ατμοσφαιρας .Υπαρχει ενα  film grain  στην οθονη  το οποιο δεν εχω αποφασισει ακομα αν μου αρεσει .

 

Θελω να κλειστω  και να μην δω ανθρωπο ολο το σουκου  και να το λιωσω ολο σερι .Κριμα που δεν θα μπορεσω .

Α  btw φιλος  μου, εδινε χτες 100 ευρω να του το πουλησω γιατι ειχε λυσαξει να παιξει  .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Επαιξα χτες κανα 1,5 ωρα καθαρη  οπου πιεσα τον εαυτο μου να το κλεισω  και το εκανα αυτο  γιατι καταλαβα πως θα ξημερωναμε  .

Ο τεχνικος τομεας ειναι χαρμα οφθαλμων.ο συνδυασμος HDR  με τις φωτοσκιασεις  και την απιστευτη λεπτομερεια του κοσμου σε ενα τοσο αδυναμο μηχανημα οπως το ps4  εστω και το pro   το οποιο εκανε σαν ελικοπτερο σε απογειωση ειναι συγκλονιστικος .Ουτε που θελω να σκεφτω πως θα δειχνει στο PS5.

Οι διαλογοι δειχνουν σοβαροι  χωρις χαριτωμενιες και σαχλαμαρες .Γενικα η αισθηση που εχω ειναι μιας βαριας ατμοσφαιρας .Υπαρχει ενα  film grain  στην οθονη  το οποιο δεν εχω αποφασισει ακομα αν μου αρεσει .

Θελω να κλειστω  και να μην δω ανθρωπο ολο το σουκου  και να το λιωσω ολο σερι .Κριμα που δεν θα μπορεσω .

Α  btw φιλος  μου, εδινε χτες 100 ευρω να του το πουλησω γιατι ειχε λυσαξει να παιξει χτες .

χαχαχαα ισχύει .Εγω περιμενω να ηρεμήσω και μετά θα πεσω να κοιμηθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω κατα τις 5 το εκλεισα αφου πλεον ημουν με το ενα ματι ανοιχτο και το Bacardi αδειο.

Εφτιαξα καφεδακι τωρα και θα συνεχισω το ταξιδι..

Εαν ανοιξετε το spoiler ειναι με δικια σας ευθυνη..

Spoiler

Kαλα ο Druckman θελει σφαξιμο στο γονατο,σκοτωνει τον Joel στο πρωτο 3ωρο?

Τι κανεις ρε αλητη,με πιο δικαιωμα?

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήρε ο ύπνος και ξύπνησα πριν λίγο οπότε δεν έπαιξα.

Όμως εσύ (δε θυμάμαι ποιός το χε γράψει), μη το rushαρεις το παιχνίδι. Μπήκα στο τουητερ του Ντρακμαν και έχει ριποστς από συντελεστές του παιχνιδιού και είναι όλα τόσο γλυκά λόγια. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να το δει το παιχνίδι, μη το κατεβάσεις μονορούφι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Με πήρε ο ύπνος και ξύπνησα πριν λίγο οπότε δεν έπαιξα.

Όμως εσύ (δε θυμάμαι ποιός το χε γράψει), μη το rushαρεις το παιχνίδι. Μπήκα στο τουητερ του Ντρακμαν και έχει ριποστς από συντελεστές του παιχνιδιού και είναι όλα τόσο γλυκά λόγια. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να το δει το παιχνίδι, μη το κατεβάσεις μονορούφι!

Εγω ειμαι αυτος και τελικα ημουνα λαθος..

Ειναι τοσο ομορφα τα μερη,τοσο καλοφτιαγμενα που πιο πολυ ωρα περναω χαζευοντας παρα παιζοντας.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Εγω ειμαι αυτος και τελικα ημουνα λαθο..

Ειναι τοσο ομορφα τα μερη,τοσο καλοφτιαγμενα που πιο πολυ ωρα περναω χαζευοντας παρα παιζοντας.

Εγώ λέω να πέσω να κοιμηθώ και δεν μπορώ από την υπερένταση.Παιζει σήμερα να το τελειώσω .Δεν αντέχω να περιμένω όχι για το rush αλλά γιατί θελω να κλείσει η ιστορία ωραία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Eγω στο moderate  δεν θελω πολυ ταλαιπωρια  αχχαχα.

και εγω το ιδιο.Επισης κατι διαφορετικο αλλα βλεπω στο σκρουτζ ηδη εχουν ξεκινησει αξιολογησεις :P .Eπισης ο fulgore παιζει να ειχε δικιο γιατι πολλοί το κανουν rush για να το πουλησουν γρηγορα.Βασικα οχι rush αλλα αυτο το 3ημερα (με αδεια) θα ειναι απο εβδομαδα σε πολλες αγγελιες .

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...