Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αναμενομενα πραγματα. Ασε που βγαινει και τον αλλο μηνα το Ghost of tsushima,σιγα μην δωσουν πολλοι στην Ελλαδα (με την ιδια ανεση) 120ευρω για να παιξουν 2 παιχνιδια :)

Ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να επισημανω λιγο σε όσους το παίζουν ή που θα παίξουν, οτι fb/reddit και γενικά στο ίντερνετ παιζει τρελο rage αυτή τη στιγμή απο πολλούς, κυρίως λογο του κακιστου story οπως υποστηρίζουν, με διάφορες ακατάλληλες σκηνές/spoilers οπότε να είστε λιγο προσεχτικοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vste είπε

Αχχ υπομονη.. Μου το πηρε φιλαρακι δωρο για τα γενεθλια μου και ασχετως ποτε θα ερθει σε αυτον ειναι εκτος Αττικης οποτε και δεν μπορει να μου το δωσει τωρα. Δυστυχως εχω δει αρκετες υπονοιες απο τρολς ωστε να εχω μια γενικη ιδεα τι παιζει με την υποθεση γαμωτ.. :(

Τοιχο τοιχο θα πρεπει να πηγαινω αυτες τις ημερες μην μαθω περισσοτερα. Οσοι το εχετε στα χερια σας καλο λιωσιμο παντως.. 

Χαχαχαχαχαα τοίχο τοίχο να μην σε πετύχουν τα spoilers .Τις υπόνοιες στις είπανε ή τις είδες καταλάθος ?Μην πεις περισσότερα για να μην μπούμε σε spoiler zone.

Μόλις τώρα, Prospector8 είπε

Να επισημανω λιγο σε όσους το παίζουν ή που θα παίξουν, οτι fb/reddit και γενικά στο ίντερνετ παιζει τρελο rage αυτή τη στιγμή απο πολλούς, κυρίως λογο του κακιστου story οπως υποστηρίζουν, με διάφορες ακατάλληλες σκηνές/spoilers οπότε να είστε λιγο προσεχτικοι. 

Σε ένα ιδανικό κόσμο μέχρι να παίξει κάποιος το παιχνίδι θα έπρεπε να κλείσει το internet τελειως .Αλλά έχεις δίκιο φίλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jerry banana είπε

Χαχαχαχαχαα τοίχο τοίχο να μην σε πετύχουν τα spoilers .Τις υπόνοιες στις είπανε ή τις είδες καταλάθος ?Μην πεις περισσότερα για να μην μπούμε σε spoiler zone.

Καταλαθος. ΠΧ σε διαφημιση γνωστου καταστηματος για το παιχνιδι στα σχολια χαμος, σε ειδηση απο ενημερωτικο site για videogames παλι στα σχολια, κλπ.

Και δεν μιλαω να κανω κλικ στα σχολια. Στο preview που γραφει 1-2 σχολια τα πεταει. Πικρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Να φανταστώ τα pre-order bonus θα τα στείλουν αργότερα (κλασσικά)… Μήπως έχει λάβει κανείς redeem code;

Στειλε τους ενα email αν θες καλου κακου,αλλα ναι το πιο πιθανο ειναι αυτο.

Εμενα στο god of war απο Γερμανο τα pre order bonus μου τα ειχαν στειλει ενα μηνα μετα αφου ειχα τελειωσει το παιχνιδι.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Στειλε τους ενα email αν θες καλου κακου,αλλα ναι το πιο πιθανο ειναι αυτο.

Εμενα στο god of war απο Γερμανο τα pre order bonus μου τα ειχαν στειλει ενα μηνα μετα αφου ειχα τελειωσει το παιχνιδι.

Γερμανός αξία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Πάνω που άρχιζα το κατεβατό για το πόσο άμεση είναι η αποστολή στο σπίτι, όπως έγραφε το Public στο facebook…

Να φανταστώ τα pre-order bonus θα τα στείλουν αργότερα (κλασσικά)… Μήπως έχει λάβει κανείς redeem code;

spacer.png

Ομολογώ ότι περίμενα να δω "Μόνο στο Playstation" και "Ειδική Έκδοση"... Μόνο στις απλές εκδόσεις το βάλανε; Τι φάση; Θα το τσεκάρω πάντως όταν τελειώσει η εγκατάσταση.

Και εγω απο πλαισιο που το πηρα δεν ειχε πανω το αυτοκολλητο για τα ελληνικα τωρα κανει εγκατασταση το παιχνιδι και θα το τσεκαρω και εγω...Ουτε εγω πηρα κωδικους για το preorder αλλα να σου πω απο την αλλη επειδη δεν ξερω πως δουλευουν αυτα γιατι δεν εχει τυχει στο παρελθον να παρω κατι αντιστοιχο επειδη δινει ingame upgrades απο την μια δεν τα θελω γιατι θα ειναι βοηθεια και θελω να το παιξω χωρις βοηθειες τωρα στην αρχη.Δηλαδη αν θελω να παιξω το παιχνιδι χωρις τα Upgrades μετα θα μπορω η αν εχω κανει redeem τα codes μετα αναγκαστικα οποτε παταω New game θα εχω και αυτα τα 2 upgrades???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, icenex είπε

Και εγω απο πλαισιο που το πηρα δεν ειχε πανω το αυτοκολλητο για τα ελληνικα τωρα κανει εγκατασταση το παιχνιδι και θα το τσεκαρω και εγω...Ουτε εγω πηρα κωδικους για το preorder αλλα να σου πω απο την αλλη επειδη δεν ξερω πως δουλευουν αυτα γιατι δεν εχει τυχει στο παρελθον να παρω κατι αντιστοιχο επειδη δινει ingame upgrades απο την μια δεν τα θελω γιατι θα ειναι βοηθεια και θελω να το παιξω χωρις βοηθειες τωρα στην αρχη.Δηλαδη αν θελω να παιξω το παιχνιδι χωρις τα Upgrades μετα θα μπορω η αν εχω κανει redeem τα codes μετα αναγκαστικα οποτε παταω New game θα εχω και αυτα τα 2 upgrades???

Στο Spider-man, τα μπόνους ήταν ψιλοάχρηστα, όπως και στο GoW. Του Death Stranding ήταν cosmetics. Εκτός αν κάνουν την λαλακία που έκανε το Deus Ex (που ήταν one-time only) λογικά θα υπάρχουν σε κάθε νέο save. Πιθανώς κι εδώ θα είναι αχρείαστα (μπορεί να είναι early unlocks, σαν του Σπάιντερμαν), αλλά, οκ, αφού πληρώθηκε το pre-order, ας το δώσουν κι αυτό. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jerry banana είπε

Δεν σου δίνανε άδεια εγώ του είπα για "ιατρικό λόγο " δεν είναι ψέματα η καψούρα είναι ιατρικός λόγος .

Αδεια απο τον εαυτο μου δεν μπορω να παρω γιατι δεν πληρωνομαι αν δεν δουλεψω ;):D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, PDS13 είπε

Tελος! το τελειωσα! κι ομως...

το part 1, αυριο ξεκιναω το left behind.

Aν κρινω απο το Part 1 που το εχω φρεσκο μετα το replay, η ND οταν καταπιανεται με ενα φαινομενο δεν παιρνει ποτε θεση(Καλα εκανε και επιασε αυτο το θεμα btw, αφου ειναι υπαρκτο/ρεαλιστικο περισσοτερο απο τον μυκητα εδω που τα λεμε).

Φαντασου οτι(part1 spoiler)

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

εδω ρε συ δεν πηρε θεση με τον David(παιδοφιλος), που αν ειχε sjw πρεμουρα θα τον ειχε ξεσκισει παιζοντας με το διπολο ''κακος-καλος''. Μπορουσε να του κανει το bullying του αιωνα και ομως σε καποια φαση παρουσιαζει την πλευρα του david που μεσες ακρες ειπε ''ellie τι μου λες τωρα, εσεις μου καθαρισατε ολους τους δικους μου, φιλους μου κτλ, δεν ειμαι απαραιτητα εγω ο κακος, και εσεις ειστε'' και ειχε δικιο!

Βεβαια θα περιμενω να το παιξω για να κρινω, αλλα αν εχει την φιλοσοφια του πρωτου τοτε δεν βρισκω λογο να ενοχληθει καποιος. Προφανως και υπαρχουν sjws που υπερβαλλουν προκειμενου να περασουν αυτο που θελουν μεσω της τεχνης(οπως παλιοτερα ηταν -να το πω ευγενικα- υπερβολη ο χλευασμος προς αυτους τους ανθρωπους σε ταινιες κτλ), αλλα δεν πιστευω οτι η ND το εχει παει ετσι. Αν δεν το εχει παει ετσι, και εξακολουθει να ενοχλει τοτε η συζητηση παει αλλου.

Βαγγέλη, Ξέρεις κάτι όμως; Έχω βαρεθεί όλη η σύγχρονη κουλτούρα διασκέδασης  να χαρακτηρίζεται από gay, μαύρους, κίτρινους πρωταγωνιστές και τα δικαιώματα αυτών. 

Και είναι ακόμα πιο δύσκολο που αν εκφράσεις αντίθετη άποψη θα σε χαρακτηρίσει ομοφοβικο ή ρατσιστή. Δυστυχώς για εκείνους υπάρχουν χιλιάδες χρόνια ανθρώπινης ιστορίας από πίσω που δεν γίνεται να ξεχαστούν επειδή κάποιος φώναξε και διαδήλωσε για equality or whatever. Εκτός αν νομίζεις ότι οι ιδέες για ομοφυλόφιλους, γυναίκες, άντρες, μαύρους, λευκούς, Λατίνους πορτοκαλί έγιναν επειδή τα  διαβάσαμε κάπου και τα θεωρήσαμε ως θεσφατα. Όλα έχουν story από πίσω όπως είπα κάποιες χιλιάδες χρόνια ιστορίας. 

 

Και όταν παίξεις το παιχνίδι με το καλό θα δεις ότι μπορεί να προσπεράσεις τις ιδιαιτεροτητητες της ellie αλλά όχι και την αρνητική χροιά που δίνεται σε κάποιον που δεν είναι και απολύτως σύμφωνος με αυτές. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, johnnyman said:

Καλημέρα παιδιά!! 

Σε λίγο αρχίζει το κάψιμο! 

Ωχ ωχ 😂 

Εμπρός καλό μου ps4 pro. 

Κατεβαίνει το update που είναι κοντά στα 4gb

φαινεται το ονομα σου στην εικονα

 

 

μηπως να αλλαζες φωτο;

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, chill είπε

Βαγγέλη, Ξέρεις κάτι όμως; Έχω βαρεθεί όλη η σύγχρονη κουλτούρα διασκέδασης  να χαρακτηρίζεται από gay, μαύρους, κίτρινους πρωταγωνιστές και τα δικαιώματα αυτών. 

Και είναι ακόμα πιο δύσκολο που αν εκφράσεις αντίθετη άποψη θα σε χαρακτηρίσει ομοφοβικο ή ρατσιστή. Δυστυχώς για εκείνους υπάρχουν χιλιάδες χρόνια ανθρώπινης ιστορίας από πίσω που δεν γίνεται να ξεχαστούν επειδή κάποιος φώναξε και διαδήλωσε για equality or whatever. Εκτός αν νομίζεις ότι οι ιδέες για ομοφυλόφιλους, γυναίκες, άντρες, μαύρους, λευκούς, Λατίνους πορτοκαλί έγιναν επειδή τα  διαβάσαμε κάπου και τα θεωρήσαμε ως θεσφατα. Όλα έχουν story από πίσω όπως είπα κάποιες χιλιάδες χρόνια ιστορίας. 

Και όταν παίξεις το παιχνίδι με το καλό θα δεις ότι μπορεί να προσπεράσεις τις ιδιαιτεροτητητες της ellie αλλά όχι και την αρνητική χροιά που δίνεται σε κάποιον που δεν είναι και απολύτως σύμφωνος με αυτές. 

Αφου το  ηξερες  και δεν εισαι συμφωνος με αυτη την οπτικη γιατι το πηρες?Και δωσαμε τα λεφτα μας και γκρινιαζουμε επανειλημμενα  δεν το καταλαβαινω ως θεση .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Que sera sera είπε

φαινεται το ονομα σου στην εικονα

μηπως να αλλαζες φωτο;

Ναι το είχα δει αλλά την κατέβασα για καλό και για κακό! 

Σε ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...