Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Για όποιον θέλει έχει επιλογή για μεγαλύτερο fov και πιο ζουμ out η κάμερα

Έτσι!

Μέσα στα accessibilities είναι στο motion sickness!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Αφου το  ηξερες  και δεν εισαι συμφωνος με αυτη την οπτικη γιατι το πηρες?Και δωσαμε τα λεφτα μας και γκρινιαζουμε επανειλημμενα  δεν το καταλαβαινω ως θεση .

 

Δεν ήξερα ρε τίποτα. Διάβασε τα σχόλια μου στο topic. Είχα αρνηθεί να δω το οτιδήποτε όπως κάνω με όλα όσα με ενδιαφέρουν σίγουρα να παίξω. Δεν βλεπω videos, δεν διαβάζω previews... 

Το μόνο που είχα γράψει στο topic ήταν το τι ψιλιαζομουν πως θα πραγματευεται το δεύτερο. 

Το dlc έπαιξα από το πρώτο game πρόσφατα που είχε ίχνη τέτοιων θέσεων. Στο πρώτο δίωρο στο 2ο ωστόσο αυτό παγιωνεται. Μπορεί να είναι παιχνιδαρα αλλά έχει ατζέντα και ναι θα την κράξω, sorry. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Que sera sera είπε

φαινεται το ονομα σου στην εικονα

μηπως να αλλαζες φωτο;

Too late η ομάδα μου με χακεραδες ήδη έχει μπει στα έγκατα του psn :P Περα από την πλακα καλά έκανες και το θύμησες .Εγώ δεν έχω κακοπροαίρετη  θέληση αλλά ποτέ δεν ξέρεις κάποιος που θα το δει.

12 λεπτά πριν, chill είπε

Δεν ήξερα ρε τίποτα. Διάβασε τα σχόλια μου στο topic. Είχα αρνηθεί να δω το οτιδήποτε όπως κάνω με όλα όσα με ενδιαφέρουν σίγουρα να παίξω. Δεν βλεπω videos, δεν διαβάζω previews... 

Το μόνο που είχα γράψει στο topic ήταν το τι ψιλιαζομουν πως θα πραγματευεται το δεύτερο. 

Το dlc έπαιξα από το πρώτο game πρόσφατα που είχε ίχνη τέτοιων θέσεων. Στο πρώτο δίωρο στο 2ο ωστόσο αυτό παγιωνεται. Μπορεί να είναι παιχνιδαρα αλλά έχει ατζέντα και ναι θα την κράξω, sorry. 

Παρακαλώ παιδιά όμως μην φύγουμε από το θέμα του τοπικ γιατί θα κλειδωθεί και είναι αμαρτία(δεν το λέω απειλητικά :P δεν μου πέφτει λόγος απλώς να μην φεύγουμε από συζητήσεις για το παιχνίδι μόνο ) .Η ιστορία του παιχνιδιού δεν αλλάζει σε κάποιους αρέσει σε κάποιους όχι .Απλώς παίξε και ψυχαγωγησου ουτοσιαλως ο τελικός σκοπός των παιχνιδιών αυτός είναι και όχι να το πολυψαχνεις το θέμα.

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, chill είπε

Το dlc έπαιξα από το πρώτο game πρόσφατα που είχε ίχνη τέτοιων θέσεων. Στο πρώτο δίωρο στο 2ο ωστόσο αυτό παγιωνεται. Μπορεί να είναι παιχνιδαρα αλλά έχει ατζέντα και ναι θα την κράξω, sorry. 

Παιξε το παιχνιδι(αφου υποθετω το εχεις παρει ηδη)και οταν το τελειωσεις με το καλο και γραψεις την αποψη σου(σαν mini review ενα πραγμα),στα αρνητικα ανεφερε οτι εσυ θεωρεις οτι σε χαλασε,ακομα και αν αυτο αφορα το πραγμα στο οποιο αναφερεσαι,οπως θελω να πιστευω θα κανουμε και οι υπολοιποι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το περιμένω σήμερα το part 2, θα βγω λίγο offtopic και θα πω ότι ολοκλήρωσα το "σωστό" playthrough που έκανα στο 1. Αυτή τη φορά πρόσεξα την ιστορία το πήγα αργά και θέλω να πω ότι το παιχνίδι το είχα αδικήσει αρκετά σε παλιότερες συζητήσεις, είναι καταπληκτικό.

Καποια μικρά θεματάκια στο gameplay τα οποία δεν ήταν αρκετά να μου χαλάσουν την εμπειρία. Η ιστορία του είναι σε κορυφαία επίπεδα η λεπτομέρεια επίσης και τα τοπία του είναι απλά να σταματάς και να χαζεύεις τι έφτιαξαν οι άνθρωποι...

9/10 άνετα 

Πάντως το ps4 ζορίστηκε στο remaster δεν θέλω να ξέρω πως θα απογειωθεί στο part 2 😂 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον στο survivor το Ai των ανθρωπων ειναι αρκετα καλο.Οταν τους σημαδευεις με το οπλο χορευουν ζειμπεκικο για να αποφυγουν,δεν ειναι οπως στα βιντεακια που καθοντουσαν ακινητοι και τις ετρωγαν..Και περπατανε και πιο γρηγορα επισης..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Off topic αλλα θα πω κατι.. Συνηθως η πλευρα του αδικημενου και της μειονοτητας ειναι αυτη που εχει αναγκη να ακουστει. Οχι η πλευρα της συντριπτικης πλειοψηφιας. Αυτη ακουγεται και μαλιστα κατα κορον. Η φωνη ομως ολων αυτων που καταπιεζονται για αιωνες και αναγκαζονται να ζουν με τον φοβο της κατακραυγης πρεπει να ακουγεται σε καθε ευκαιρια πλεον ετσι ωστε οι νεοτερες γενιες να μαθουν να ζουν με αυτο και να μην καταληξουν και αυτοι με τα ιδια στερεοτυπα και ταμπου που ζουμε εμεις για αιωνες/χιλιετιες. 
Και οι εγχρωμοι φωναζουν για ισα δικαιωματα για αιωνες αλλα εκει επειδη δεν εχει να κανει με το κρεββατι μας δεν μας απασχολει οσες φορες και να το ακουμε (τουλαχιστον οχι ολους εμας που δεν εχουμε ακραιες αποψεις)  . Ειναι σαν να λεμε σε αυτους ελα πια σταματηστε να φωναζετε για τα δικαιωματα σας μας εχετε πρηξει οχι αλλη "γραμμη" οχι αλλη προπαγανδα. Ειναι σαν να βλεπω καποιους να αντιπαρατιθενται με το γνωστο "all lives matter" στο "black lives matter" λες και το δευτερο αναιρει το πρωτο.. 

Εαν ενοχλει εμας να ακουμε αυτα τα πραγματα πλεον κατα κορον και να θεωρουμε οτι περνανε "γραμμες και συντεταγμενες" προσπαθειστε να ερθετε στην θεση ολων αυτων των ανθρωπων που ζουν με τον φοβο της κατακραυγης και της δημοσιας διαπομπευσης. Γιατι δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι δυνατοι και με θαρρος να υποστηριξουν τις θεσεις τους. 

Δεν εχω καταλαβει αυτο το μαζικο πεσιμο που εχει δεχθει το παιχνιδι για αυτο το λογο στο ιντερνετ. Γιατι πρεπει να με ενοχλει; Ποσως και με ενδιαφερει αν η Ellie θα παει με 10 γυναικες ή 10 αντρες στο παιχνιδι εφοσον αυτο δεν θα επηρεασει την ιστορια του παιχνιδιου με τετοιο τροπο που θα την κανει πιο αδυναμη. Πραγμα σπανιο εως ακατορθωτο για την Naughty Dog.. Απο την αλλη επειδη δεν εχουμε ολοι τις ιδιες αποψεις αν κατι με ενοχλουσε τοσο και το θεωρουσα ασχημο θα εκανα αυτο ακριβως που ειπε ο Φωτης στην προηγουμενη σελιδα. Θα το προσπερνουσα και θα τελειωνε η ιστορια.

Αυτα και συγνωμη για το off topic

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ADHD είπε

Εγώ το περιμένω σήμερα το part 2, θα βγω λίγο offtopic και θα πω ότι ολοκλήρωσα το "σωστό" playthrough που έκανα στο 1. Αυτή τη φορά πρόσεξα την ιστορία το πήγα αργά και θέλω να πω ότι το παιχνίδι το είχα αδικήσει αρκετά σε παλιότερες συζητήσεις, είναι καταπληκτικό.

Καποια μικρά θεματάκια στο gameplay τα οποία δεν ήταν αρκετά να μου χαλάσουν την εμπειρία. Η ιστορία του είναι σε κορυφαία επίπεδα η λεπτομέρεια επίσης και τα τοπία του είναι απλά να σταματάς και να χαζεύεις τι έφτιαξαν οι άνθρωποι...

9/10 άνετα 

Πάντως το ps4 ζορίστηκε στο remaster δεν θέλω να ξέρω πως θα απογειωθεί στο part 2 😂 

Δεν ξέρω εαν ειδες το βιντεο της space-x που εστειλε ατομα στον ISS ε τι πύραυλος τί ps4  slim (που εχω ) και του βαζω το part 2. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ADHD είπε

Πάντως το ps4 ζορίστηκε στο remaster δεν θέλω να ξέρω πως θα απογειωθεί στο part 2 😂 

Παντως το 7216b SKU δεν το ακουσα να πολυζοριζεται εχουν κανει καλη δουλεια αλλα θα μου πεις οτι ειναι και το τελευταιο που εβγαλαν. Και το χτυπουσε και το a/c τωρα που το σκεφτομαι εστω και υπο γωνια 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση αμα ξέρει κανείς να μ απάντηση γτ θα παρω το παιχνίδι απο Mediamarkt στην Γερμανία παιζει να εχει ελληνικούς υπότιτλους η μονο στην ελληνική έκδοση εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jokul7 είπε

O xQc του έβαλε 3/10 για το story, 10/10 για τα υπόλοιπα... 3/10 για story driven παιχνίδι πρέπει να είναι καταστροφή...

Καλά, τώρα η άποψη του απόλυτου ADHD speedrun andy δεν είναι καν άξια αναφοράς νομίζω. Αλλά ναι, το γράψιμο σε πολλά κομβικά σημεία του παιχνιδιού είναι τραγικό, σε επίπεδα GoT Season 8 τραγικό. Όλα τα άλλα μέρη του παιχνιδιού πάντως φαίνονται να είναι κορυφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, katsapoli είπε

Παιδιά μια ερώτηση αμα ξέρει κανείς να μ απάντηση γτ θα παρω το παιχνίδι απο Mediamarkt στην Γερμανία παιζει να εχει ελληνικούς υπότιτλους η μονο στην ελληνική έκδοση εχει;

Η εκδοση παντως που εχω στα χερια μου και δεν ειναι η ελληνικη εχει και υποτιτλους ελληνικους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, katsapoli είπε

Παιδιά μια ερώτηση αμα ξέρει κανείς να μ απάντηση γτ θα παρω το παιχνίδι απο Mediamarkt στην Γερμανία παιζει να εχει ελληνικούς υπότιτλους η μονο στην ελληνική έκδοση εχει;

Υπότιτλους και μενού στα ελληνικά παίζει να έχει (γενικά όλα τα games στο ευρωπαϊκό region έχουν τα ελληνικά στις γλώσσες, όσον αφορά τα κείμενα). To Death Stranding που έφερα από Amazon Γερμανίας είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BRAXOS είπε

αν το αγορασω απο το ps store θα εχει Ελληνικα (ηχο και υποτιτλοι) γιατι στην περιγραφη δεν τα αναφερει. Στο ευρωπαικο παντα. 

Ναι έχει κανονικά.Εγω το uncharted 4 και το god of war στο πρώτο με ελληνικούς υπότιτλους και στο δεύτερο όλα ελληνικά ,από psn τα είχα κατεβάσει.Οποτε στην ερώτηση σου ναι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...