Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Το παιζεις αυτη την στιγμη και εαν ναι που εισαι περιπου?

Εγω παιδια δεν το εχω τερματισει ακομα,δεν εχω μπει καν στο τελευταιο δεκαωρο που δεν αφησαν τους reviewers να γραψουν για αυτο,αλλα μπορω να πω οτι προκειται για το μεγαλυτερο false advertising που εχω συναντησει ποτε σε παιχνιδι.

Για μενα θα πρεπει να βρεθουν καποιοι και να κανουν μηνυση στην  Νaugty Dog και την Sony και να τους παρουν και ενα καρο λεφτα .Και οχι δεν ειμαι υπερβολικος ουτε hater,το παιχνιδι ειναι αριστουργημα.

 

6 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Το παιζεις αυτη την στιγμη και εαν ναι που εισαι περιπου?

Εγω παιδια δεν το εχω τερματισει ακομα,δεν εχω μπει καν στο τελευταιο δεκαωρο που δεν αφησαν τους reviewers να γραψουν για αυτο,αλλα μπορω να πω οτι προκειται για το μεγαλυτερο false advertising που εχω συναντησει ποτε σε παιχνιδι.

Για μενα θα πρεπει να βρεθουν καποιοι και να κανουν μηνυση στην  Νaugty Dog και την Sony και να τους παρουν και ενα καρο λεφτα .Και οχι δεν ειμαι υπερβολικος ουτε hater,το παιχνιδι ειναι αριστουργημα.

Καλά αυτό που το πας που είχαν σκηνές όταν διαφημιζοταν το παιχνίδι ,που έδειχναν έμμεσα πράγματα που μετά δεν ίσχυαν στο παιχνίδι για να σε κάνουν να το αγοράσεις και μετά να ξαφνιαστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

Παίδες πείτε τη γνώμη σας για το game , αξιζει τα λεφτα του απο θεμα δράσης οπως το πρώτο ή πατατα?

Dude πλακα μας κανεις?! Όλοι λέμε είναι καταπληκτικό άμα εξαιρέσεις story.

23 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εγω παιδια δεν το εχω τερματισει ακομα,δεν εχω μπει καν στο τελευταιο δεκαωρο που δεν αφησαν τους reviewers να γραψουν για αυτο,αλλα μπορω να πω οτι προκειται για το μεγαλυτερο false advertising που εχω συναντησει ποτε σε παιχνιδι.

Για μενα θα πρεπει να βρεθουν καποιοι και να κανουν μηνυση στην  Νaugty Dog και την Sony και να τους παρουν και ενα καρο λεφτα .Και οχι δεν ειμαι υπερβολικος ουτε hater,το παιχνιδι ειναι αριστουργημα.

Μιλάς για το trailer έτσι?

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

Παίδες πείτε τη γνώμη σας για το game , αξιζει τα λεφτα του απο θεμα δράσης οπως το πρώτο ή πατατα?

Κοιτα πολλοί θα σου πουν διαφορετικές αποψεις.Εγω που το τερμάτισα προσφατα εχω να πω πως,εαν με ρωτουσαν τωρα ,θα ελεγα περιμενετε να πεσει η τιμη του και μετα.Εαν ομως εισαι μεγαλος θαυμαστης της σειρας πηγαινε αλλα  κρατα μικρο καλαθι.Σε ολα ειναι καλυτερο απο το πρωτο,εκτος απο την ιστορια που στο τελος ειδικα εγω εφαγα ενα μπουκετο απο τον Νeil Dunmann που το ευχαριστηθηκα.Που ελπιζω να πηγαινει τοιχο-τοιχο στην Αμερικη γιατι θα τον πετυχω.Αλλα πατατα δεν θα το ελεγα ειναι και προσβλητικο και για τη δουλεια που εχει πεσει σε ολους τους αλλους τομεις ειναι τουλαχιστον υβρις.

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

 

Μιλάς για το trailer έτσι?

Ναι για αυτο μιλαω,που αλλον εδειξαν εκει και τον αλλαξαν μετα στο παιχνιδι..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Κοιτα πολλοί θα σου πουν διαφορετικές αποψεις.Εγω που το τερμάτισα προσφατα εχω να πω πως,εαν με ρωτουσαν τωρα ,θα ελεγα περιμενετε να πεσει η τιμη του και μετα.Εαν ομως εισαι μεγαλος θαυμαστης της σειρας πηγαινε αλλα  κρατα μικρο καλαθι.Σε ολα ειναι καλυτερο απο το πρωτο,εκτος απο την ιστορια που στο τελος ειδικα εγω εφαγα ενα μπουκετο απο τον Νeil Dunmann που το ευχαριστηθηκα.Που ελπιζω να πηγαινει τοιχο-τοιχο στην Αμερικη γιατι θα τον πετυχω.Αλλα πατατα δεν θα το ελεγα ειναι και προσβλητικο και για τη δουλεια που εχει πεσει σε ολους τους αλλους τομεις ειναι τουλαχιστον υβρις.

Κάτσε σοβαρά?! Δηλαδή μετά

Spoiler

το slap in the face γίνετε ακόμα χειρότερο? Αδυνατώ να το πιστέψω...εγώ περιμένω να το δικαιολογήσουν πιο μετά,

και αμφιβάλλω να φτάει τόσο ο Neil, πιο πολύ η Halley Gross το κόβω να έχει βάλει το χέρι τις.

12 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ναι για αυτο μιλαω

Ναι ok χαλαρά τότε, και εγώ εκεί στηριζόμουν, όχι φυσικά ότι δεν το περίμενα, αλλα φανταζόμουν κάτι σε φάση

Spoiler

πεθαίνει ο Tommy και απαγάγουν Joel για βασανιστήρια φάση και η Ellie πάει και τον σώζει. Δεν θα με χαλούσε να πέθανε eventually, το βρίσκω και λογικό για το impact που θα προκαλέσει στην Ellie, αλλα τόσο νωρίς και χωρίς καθόλου reasoning και χωρίς ffs να παίξω έστω λίγο μαζί του δηλαδή...δεν θα βρίσω ακόμα. Καλά για την αβυζί τύπισσα με χερια που χρειάζονται 7 κοτόπουλα την ημερα για να τα κανεις ασχολίαστο και τελείως out of place. Να φανταστώ ούτε σε αυτό θα δώσουν κάποιο reasoning? Anyways θα κρατηθώ μέχρι να τελειώσει,

τουλάχιστον το gameplay is pure fucking gold. :)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

Παίδες πείτε τη γνώμη σας για το game , αξιζει τα λεφτα του απο θεμα δράσης οπως το πρώτο ή πατατα?

Το παιχνιδι εχτες κυκλοφορησε επισημα. Ποτε να προλαβουν οι περισσοτεροι να το παιξουν και να το ολοκληρωσουν το παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κάτσε σοβαρά?! Δηλαδή μετά

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

το slap in the face γίνετε ακόμα χειρότερο? Αδυνατώ να το πιστέψω...εγώ περιμένω να το δικαιολογήσουν πιο μετά,

και αμφιβάλλω να φτάει τόσο ο Neil, πιο πολύ η Halley Gross το κόβω να έχει βάλει το χέρι τις.

Ναι ok χαλαρά τότε, και εγώ εκεί στηριζόμουν, όχι φυσικά ότι δεν το περίμενα, αλλα φανταζόμουν κάτι σε φάση

  Απόκρυψη περιεχομένων

πεθαίνει ο Tommy και απαγάγουν Joel για βασανιστήρια φάση και η Ellie πάει και τον σώζει. Δεν θα με χαλούσε να πέθανε eventually, το βρίσκω και λογικό για το impact που θα προκαλέσει στην Ellie, αλλα τόσο νωρίς και χωρίς καθόλου reasoning και χωρίς ffs να παίξω έστω λίγο μαζί του δηλαδή...δεν θα βρίσω ακόμα. Καλά για την αβυζί τύπισσα με χερια που χρειάζονται 7 κοτόπουλα την ημερα για να τα κανεις ασχολίαστο και τελείως out of place. Να φανταστώ ούτε σε αυτό θα δώσουν κάποιο reasoning? Anyways θα κρατηθώ μέχρι να τελειώσει,

τουλάχιστον το gameplay is pure fucking gold. :)

Χαχαχαχα τώρα είδα το spoiler αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα φίλε.Λες και σε περίπτωση που ο κόσμος έχει τίγκα zombies θα με καλέσουν και θα μου πουν "ναι γεια σας  για τη συνδρομή σας καλέσαμε από το γυμναστήριο ". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κάτσε σοβαρά?! Δηλαδή μετά

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

το slap in the face γίνετε ακόμα χειρότερο? Αδυνατώ να το πιστέψω...εγώ περιμένω να το δικαιολογήσουν πιο μετά,

και αμφιβάλλω να φτάει τόσο ο Neil, πιο πολύ η Halley Gross το κόβω να έχει βάλει το χέρι τις.

Ναι ok χαλαρά τότε, και εγώ εκεί στηριζόμουν, όχι φυσικά ότι δεν το περίμενα, αλλα φανταζόμουν κάτι σε φάση

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

πεθαίνει ο Tommy και απαγάγουν Joel για βασανιστήρια φάση και η Ellie πάει και τον σώζει. Δεν θα με χαλούσε να πέθανε eventually, το βρίσκω και λογικό για το impact που θα προκαλέσει στην Ellie, αλλα τόσο νωρίς και χωρίς καθόλου reasoning και χωρίς ffs να παίξω έστω λίγο μαζί του δηλαδή...δεν θα βρίσω ακόμα. Καλά για την αβυζί τύπισσα με χερια που χρειάζονται 7 κοτόπουλα την ημερα για να τα κανεις ασχολίαστο και τελείως out of place. Να φανταστώ ούτε σε αυτό θα δώσουν κάποιο reasoning? Anyways θα κρατηθώ μέχρι να τελειώσει,

τουλάχιστον το gameplay is pure fucking gold. :)

Spoiler

Μα καλα αφηνουν τον κοσμο να πιστευει οτι ο τζοελ ειναι μεσα στο παιχνιδι,τον δειχνουν στον τρειλερ να καθησυχαστει ο κοσμος και να μην πεσουν  οι πωλησεις και μεσα στο παιχνιδι τον αλλαζουν με τον Ασιατη?Δεν εχω δει μεγαλυτερη τσατσια σε παιχνιδι ποτε..

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, optimus prime είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Μα καλα αφηνουν τον κοσμο να πιστευει οτι ο τζοελ ειναι μεσα στο παιχνιδι,τον δειχνουν στον τρειλερ να καθησυχαστει ο κοσμος και να μην πεσουν  οι πωλησεις και μεσα στο παιχνιδι τον αλλαζουν με τον Ασιατη?Δεν εχω δει μεγαλυτερη τσατσια σε παιχνιδι ποτε..

Δυστυχώς .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

thanx όλους για τις απαντήσεις . Το πήρα σαν φαν τελικά να ξεφύγω και λίγο απο το διάβασμα του PhD .

Καλή συνέχεια team

Επεξ/σία από Ribopaido
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπα wait wtf?! Παίζεις

Spoiler

και άλλο με lady bodybuilder, μας δουλεύουν?!

Δεν ψήνομαι μια. 😑

Jerry εσύ που το τελείωσες,

Spoiler

θα την φάμε για πολύ στην μάπα?!

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Πωω ειδα clip απο twitch απο εναν κορεατη που μόλις το τερμάτισε σημερα, ψυχραιμος εκοψε το δισκάκι στα δύο.. 

χαχαχαχαχαχαχαχαα γιατι ρε φιλε χαλασες  την εμπειρια.Θα επρεπε να το παιξεις πρωτα να χτίσεις το hype και να ερθει ο Neil απο μια γωνία κάπως έτσι  Pin on memes; yee

16 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Όπα wait wtf?! Παίζεις

  Απόκρυψη περιεχομένων

και άλλο με lady bodybuilder, μας δουλεύουν?!

Δεν ψήνομαι μια. 😑

Jerry εσύ που το τελείωσες,

  Απόκρυψη περιεχομένων

θα την φάμε για πολύ στην μάπα?!

κοίτα αναλόγως 

Spoiler

εμένα προσωπικά ο τερματισμός με άφησε σε κενό και συναισθηματικό και απλώς είπα μετά το τέλος "τωρα τι?" θα βγει 3ο?ουσιαστικά δεν θελω να σου πω τι γινεται, αλλά ειναι σαν να μην εχει τελος.Επομενως πιστεύω οτι η φωτογραφια που εχω απο πανω αντιπροσωπευει το μεσο παιχτη στον τερματισμο του παιχνιδιου.Αλλα στην αλλη μερια της γροθιας ειναι η μαπα του Neil.

 

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...