Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, ADHD είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

wmikgchekkc21.jpg

Κάνοντας pull-ups στο ψυχιατρείο.. :P 

Στα παιχνίδια υπάρχει πάντα η υπερβολή imo όποιος ενοχλήθηκε τόσο απο το physique της Abby και αυτο του χάλασε την εμπειρία να το κοιτάξει δεν ξέρω. :P 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ειδικα οταν το παιχνιδι εξηγει το γιατι ειναι ετσι.

Εσυ μου αρεσει που αποκαλυπτεις εξω απο το spoiler το ονομα ενος χαρακτηρα και μεσα στο spoiler βαζεις κατι που μπορουν να δουν ολοι αφοβα.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, afragorn είπε

Εγώ είμαι στις 8 ώρες και πραγματικά το απολαμβάνω μέχρι στιγμής, αλλά ειλικρινά δεν ήμουν ποτέ τόσο περίεργος, όσο είμαι τώρα, για να δω επιτέλους αυτή τη σκηνή η οποία αλλάζει από ότι κατάλαβα άρδην το game. Και αυτό γιατί βλέπω άτομα που δεν είναι τρολ, και το έχουν παίξει, να έχουν βγει από τα ρούχα τους. Και ειλικρινά είμαι σε φάση "WTF"!

Και εγω ακομα την περιμενω στις 14 ωρες

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον τα γουστα μου διαφερουν αρκετα απο τους περισσοτερους, βρηκα το Death Stranding εξαιρετική εμπειρια με αρκετα βαθυ gamplay ιδιαιτερα οσο προχωρας και σου ανοιγονται οι επιλογες. Γελαω και εγω με τα Amazon one day delivery simulator memes αλλα πραγματικά το βρηκα παρα πολυ καλο παιχνιδι.

/offtopic

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα παιχνιδια nd σε μια γωνια δεν εχουν το μισο βαθος των gameplay mechanics του death stranding, ασχετων προσωπικων προτιμησεων σε ιστορια/χαρακτηρες/ειδος παιχνιδιου...

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, PDS13 είπε

μπηκαν και οι θεωριες συνομωσιας μεσα στο παιχνιδι. Ζουν αναμεσα μας. Τα εχουμε ολα πλεον στο thread :P

Ποιες θεωρίες συνομωσίας μωρέ. Η αλήθεια είναι αυτό που γράφω, συγγνώμη που σε στεναχωρώ. Τα έχουμε δει και στο παρελθόν άπειρες φορές, και όχι μόνο στην gaming βιομηχανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Ποιες θεωρίες συνομωσίας μωρέ. Η αλήθεια είναι αυτό που γράφω, συγγνώμη που σε στεναχωρώ. Τα έχουμε δει και στο παρελθόν άπειρες φορές, και όχι μόνο στην gaming βιομηχανία.

μπορεις δηλαδη να δωσεις απειρα παραδειγματα με 90αρια στο metacritic που ηταν φλοπες...για δωσε μερικα απο τα απειρα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, xavier είπε

μπορεις δηλαδη να δωσεις απειρα παραδειγματα με 90αρια στο metacritic που ηταν φλοπες...για δωσε μερικα απο τα απειρα ...

Δεν θα σου δώσω από το metacritic αλλά με ένα google search θα καταλάβεις τι εννοώ. Και δεν χρειάζεται η χρηματοδότηση να είναι άμεση όπως γινόταν παλιότερα. Πλέον γίνεται και με άλλους, διάφορους τρόπους όπως πληρωμένα ταξίδια, διανυκτερεύσεις, διαπιστεύσεις για VIP closed events από τις ίδιες τις εταιρίες σε δημοσιογράφους, κ.τ.λ. . Επίσης, υπάρχουν μέχρι και παραδείγματα από reviewers που απολύθηκαν την επόμενη ημέρα του review επειδή έδωσαν χαμηλή βαθμολόγια.

Επεξ/σία από maniacos93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ADHD είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

wmikgchekkc21.jpg

Κάνοντας pull-ups στο ψυχιατρείο.. :P 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Στα παιχνίδια υπάρχει πάντα η υπερβολή imo όποιος ενοχλήθηκε τόσο απο το physique της Abby και αυτο του χάλασε την εμπειρία να το κοιτάξει δεν ξέρω. :P Ειδικα οταν το παιχνιδι εξηγει το γιατι ειναι ετσι.

Spoiler

Αναφέρει κάπου το παιχνίδι ότι η Abby πήρε αναβολικά; Διότι αυτό το σώμα φυσικό δεν γίνεται για γυναίκα μόνο με διατροφή

Εάν το αναφέρει τότε μπράβο στην Naughty Dog 

Και είναι απόλυτα δικαιολογημένη η φυσική κατάσταση της Abby , αφού προετοιμαζόταν σωματικά και πνευματικά για την εκδίκηση της

Και δικαιολογεί την οργή της αν σκεφτούμε ότι τα αναβολικά στεροειδή επηρεάζουν και την ψυχολογική κατάσταση του χρήστη (roid rage)

 

Επεξ/σία από nick pap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, nick pap είπε
Spoiler

 

Αναφέρει κάπου το παιχνίδι ότι η Abby πήρε αναβολικά; Διότι αυτό το σώμα φυσικό δεν γίνεται για γυναίκα μόνο με διατροφή

Εάν το αναφέρει τότε μπράβο στην Naughty Dog 

Και είναι απόλυτα δικαιολογημένη η φυσική κατάσταση της Abby , αφού προετοιμαζόταν σωματικά και πνευματικά για την εκδίκηση της

Και δικαιολογεί την οργή της αν σκεφτούμε ότι τα αναβολικά στεροειδή επηρεάζουν και την ψυχολογική κατάσταση του χρήστη (roid rage)

 

 

Φιλε μεσα σε spoiler τετοια σχολια,υπαρχουν παιδια που δεν θελουν να ξερουν ονοματα πριν το παιξουν.

 

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, maniacos93 είπε

Ποιες θεωρίες συνομωσίας μωρέ. Η αλήθεια είναι αυτό που γράφω, συγγνώμη που σε στεναχωρώ. Τα έχουμε δει και στο παρελθόν άπειρες φορές, και όχι μόνο στην gaming βιομηχανία.

Για να ισχύει αυτό που λες θα πρέπει να μου βρεις ένα παιχνίδι για το όποιο αποδείχθηκε ότι 100 reviewers του (του metacritic) τα πήραν. Μέχρι σήμερα νομίζω δεν έχει βρεθεί ουτε ένα μέσο να έχει πληρωθεί από κάποια εταιρία η κάτι. Θα είχε βουίξει ο τόπος. Αλλά και να βρεθεί(η εχει βρεθει) και πάλι θα είναι η εξαιρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα (η οποια και παλι δεν θα εχει αλλοιωσει το metascore). 

Wiki. " conspiracy theory is an explanation for an event or situation that invokes a conspiracy by sinister and powerful groups, often political in motivation, when other explanations are more probable. The term has a pejorative connotation, implying that the appeal to a conspiracy is based on prejudice or insufficient evidence"

Tο κανουν πολλές φορές οι γκειμερς που δεν μπορούν να αποδεχτούν ότι ένα παιχνίδι(η και ταινια) σπέρνει και απλά οι ίδιοι είτε δεν έχουν την ικανότητα να καταλάβουν το γιατί, είτε δεν θέλουν να το καταλάβουν, είτε απλά γνήσια δεν τους αρέσει προσωπικά οπότε δεν θα πρέπει να αρέσει σε κανεναν, είτε γιατί δεν θέλουν για Χ λόγους να θεωρείται καλό. Όπως 3-4 άτομα που εγώ γνωρίζω ότι δεν έχουν αγγίξει το Game, πριν κυκλοφορήσει το έκραζαν και βρίσκονται εδω συνεχίζοντας να το κράζουν. 

Αυτό το λέω μη έχοντας μπει ποτέ στην θέση αυτού που προσπαθεί να μειώσει τους reviewers επειδή δεν του αρέσει ένα παιχνίδι. Έχει τύχει αρκετές φορές όλα τα χρόνια να μη μου αρέσει ένα παιχνίδι που έχει καλά reviews. Συμβαίνει. Αλλά δεν θα προσπαθήσω να αποδομησω ένα σύστημα ολόκληρο. Αποδέχομαι ότι κάτι δεν βλέπω που βλέπουν οι υπόλοιποι. 

Για αυτό και προσωπικά με κάτι threads σαν το παρόν  εχω σταματήσει να εμπιστεύομαι την κρίση των gamers(το bias κάνει party), όταν θέλω να καταλήξω σε συμπέρασμα συναίνεσης. Ούτε εμενα εμπιστεύομαι για κάτι τέτοιο. :) 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω παντως πρωτη φορα στην ζωη μου που αφηνω κριτικη σε παιχνιδι.

Μολις τελειωσα απο το metacritic και περασα το μνμ μου μηπως και καταφερουμε και γλυτωσουμε στο part3 περαιτερω ξεφτιλικια..

Aρχικα ειχα βαλει 5 αλλα ειδα οτι το συστημα το θεωρει mixed και το αλλαξα.

screenshot-www.metacritic.com-2020.06.24-19_51_04.png

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...