Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Ρε συ ενταξει, ο ανθρωπος ειπε ''σορρυ'' μη του την πεφτεις! κακο momentum :P :P

Τι να το κανω το σορρυ ,οταν αυτη η κατασταση επικρατει εδω και μερες και το θεμα εχει παει κατα διαολου?

Και το σχολιο μου δεν ηταν μονο για αυτον,αλλα και για τους υπολοιπους που συνεχιζουν το ιδιο μοτιβο.

Ακομα και στο πανω μερος της συνδρομης στο θεμα οπως βλεπεις οι περισσοτεροι εχουν αποχωρησει,κοινως η ζημια ηδη εγινε.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πηρες και εσυ και ολοι οι υπολοιποι ενα παιχνιδι το οποιο τελικα δεν σας αρεσε?Βαλτε το στις αγγελιες και παμε παρακατω,για το Θεο δηλαδη.

Ακου δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου αλλα το να εκφραζεσαι ακομα και εαν  αυτο δεν αρεσει στους αλλους δεν ειναι λογος κλειδωματος.

Kαι δεν πηρα απλα ενα παιχνιδι,πηρα ΤΟ παιχνιδι που οι πιο πολλοι εχουμε κοντα στην καρδια μας.

Το να τα βγαζετε ολα τελεια επειδη το γουστο σας ειναι τελειως διαφορετικο απο το δικο μας δεν σημαινει οτι ειναι και η αληθεια.

Αυτοι που διαβαζουν μπορουν να δουν και τις 2 πλευρες και να κρινουν απο μονοι τους.

Εκτος και εαν θελεις να γινει το καφενειο εδω μεταξυ 4-5 μονο που θα πινουν κρασι στο ονομα της Naugty Dog..

 

 

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταλαβα (δεν ειναι φοβερο σποιλερ, αλλα ουτε κατι τρομερο που εχει να κανει με το game)

Spoiler

πως παιζει η κιθαρα εντωμεταξυ. Το εκανα λαθος. Cool που μπορεις σχεδον κανονικα να ακουμπησεις καθε χορδη. Ωραια υλοποιηση με το touchpad.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοι ακριβως ειμαστε που τα βγαλαμε ολα τελεια?Εγω δεν ειδα κανεναν που  να λεει οτι το παιχνιδι απο την αρχη μεχρι το τελος ειναι τελειο σε ολα. Και ακομα και εγω προσωπικα εγραψα πιο πισω οτι το παιχνιδι για μενα εχει καποια θεματα. 

Τωρα ποιες 2 πλευρες μπορει να δει καποιος σε ενα θεμα που επικρατει κατα κρατος μονο η 1,μονο εσυ ξερεις.

Περαν τουτου καντε οτι νομιζετε. Αφου νομιζετε οτι με το συνεχες θαψιμο,καντε αυτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ποιοι ακριβως ειμαστε που τα βγαλαμε ολα τελεια?Εγω δεν ειδα κανεναν που  να λεει οτι το παιχνιδι απο την αρχη μεχρι το τελος ειναι τελειο σε ολα. Και ακομα και εγω προσωπικα εγραψα πιο πισω οτι το παιχνιδι για μενα εχει καποια θεματα. 

Τωρα ποιες 2 πλευρες μπορει να δει καποιος σε ενα θεμα που επικρατει κατα κρατος μονο η 1,μονο εσυ ξερεις.

Περαν τουτου καντε οτι νομιζετε. Αφου νομιζετε οτι με το συνεχες θαψιμο,καντε αυτο.

Ε τοτε να γραφεις και εσυ,να μην κρυβεσαι και να πεταγεσαι σαν διαιτητης που κανενας δεν διορισε και να προσπαθεις να υποβαθμιζεις τον αλλον.

Τουλαχιστον ο pds μπαινει και γραφει ειμαι στην ταδε μερα,γουσταρω με χιλια κτλ,δινει πληροφοριες.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει βρεθει κατι που δεν μου αρεσει τοσο, αλλα δεν εχει να κανει με το σεναριο(χμ ισως αν το θεωρησουμε σχεδιαστικη επιλογη που αφορα το σεναριο), ουτε gameplay. Θελω να το επεξεργαστω και να το ξαναδω στην πορεια. Για την ωρα παω να αρχισω το σημερινο playthrough.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ε τοτε να γραφεις και εσυ

Εχεις δικιο,δεν εχω γραψει τιποτα ως τωρα για το παιχνιδι και πρωτη φορα γραφω τωρα που πεταγομαι σαν(?)διαιτητης.....

Οπως εγραψα πιο πισω,συνεχιστε να γραφετε οτι γραφετε,δεν θα κατσω να ασχοληθω αλλο,οπως δεν καθονται να ασχοληθουν και οι υπολοιποι που δεν συμμετεχουν.

Καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PDS13 είπε

Θα προσπαθησω να το κανω, αλλα ξερεις θες να μιλησεις λιγο για το παιχνιδι μπαινεις και βλεπεις οργια. Στο psforums εχουν πιει το αμιλητο νερο και στο ''παλιο φορουμ'', νομιζω δεν συμμετεχει κανεις νομιζω :P

εκει τουλαχιστον στις καλες εποχες θα μπορουσες να συζητησεις.

Συμμετέχουν κάποιοι ακομα (και εγω), γενικα οποτε γινεται κουβεντα ειναι υψηλού επιπεδου,  αλλα μη σου λεω χαζομάρες η κίνηση ειναι ελάχιστη και το TLOU2 το παιζω εγω και αλλος ενας atm. :P 

Στα του παιχνιδιου σκεφτομαι οτι αν δεν παω NG+ καποια στιγμη τοτε σιγουρα θα κανω replay καποια chapters με το chapter select, το παιχνιδι ειναι εθιστικο και καποια σημεια θελω να τα ξαναδω σιγουρα, προς το παρον επιστρέφω σε KH 2.5 και xenoblade αλλα θα παρακολουθώ το θεμα με ενδιαφέρον γιατι θελω να δω μερικες αποψεις για το συνολο του παιχνιδιου και το φιναλε απο συγκεκριμενα ατομα εφοσον αποφασίσετε να γράψετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο metacritic εχει βαθμο 95 και διπλα οι Users το εχουνε θαψει στην κυριολεξια

...εχει καταλαβει κανεις για ποιο λογο? Το παιχνιδι ειναι απιστευτο απλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilos είπε

Που φτάσαμε ο Kojima να την λέει για "pretendιά" στην naughty dog. Unreal. 😁

Ναι γιατί το metacritic αποτελει το φαρο και αυτό που γίνεται δεν αποτελεί μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να κάνει bash ενα κορυφαίο game developer για προσωπικό όφελος .. Επισης το Kojima productions ειναι κάποιος pr guy της εταιρείας και όχι ο κοτζιμας διορθώστε με αν κάνω λάθος .. Χαμηλό χτύπημα θα έλεγα μου έκατσε άσχημα προσωπικά γιατί άλλο πονεμενος χρήστης και άλλο εκπροσωπω μια εταιρεία. But that's just me

Κατά τα άλλα άλλες 10 σελίδες από τα ίδια.. Πάω να το τελειώσω πλέον έχω καταλάβει τι γίνεται.. 

Αυτό είναι πλέον η νέα γενιά των gamers  σε μια φώτο που παραθέτω.. Αν είναι δυνατόν.. Οκ δεν θα σχολιάσω. Απλά επιλέγω να απεχω πλέον από τόση τοξικοτητα.. 

Και πλέον είμαι πεπεισμένος ότι πολύ καλά κάνω και δεν συμμετεχω ενεργά πλεον σε τέτοια θέματα..  :)

 

 

20963342-CF46-4DB0-84CA-83FB74C9A91A.jpeg

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως αδυνατω να πιστεψω οτι η Naughty Dog Μετα απο 7 χρονια δουλειας 

παρεδωσε ενα παιχνιδι που να εχει φαει τοσο κραξιμο απο χρηστες.

Τελος παντων ακομα δεν εκφερω αποψη μεχρι να το τελειωσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...