Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Πολυ λυπαμαι γιατι εαν η βιομηχανια λαβει την δικη σου αποψη σαν γενικη ομολογια τοτε θα βρεθουμε σε λιγα χρονια να μας διαφημιζουν rpg παιχνιδι και το τελικο προιον να ειναι call of duty.

That doesn't make any sense whatsoever αλλα οκ.. Ξαναλεω το γεγονος οτι εσυ θες να δεις την ιστορια σαν την ιστορια του Τζοελ και της Ελι δεν σημαινει οτι το Last of Us ειναι αυτο.

Ειναι η ιστορια που ξεκιναει με αυτους.. Και ξετυλιγεται σε ενα δραματικο κουβαρι με αναδρομικες και μελλοντικες ιστοριες απο Fireflies,Wolves, Scars σε μια αεναη προσπαθεια να επιζησουν ανθρωπινα καποιες φορες και εις βαρος του αλλου καποιες αλλες. Ενα παιχνιδι γεματο ανατροπες και mind games απο τον πρωτο κιολας τιτλο, ενα παιχνιδι που σου δειχνει οτι η ζωη δεν ειναι ενα απλο παιχνιδι με επιλογες Α ΚΑΙ Β ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΚΡΙΖΕΣ ΖΩΝΕΣ που θα εισαι και ο κακος στην ιστορια καποιου και ο καλος στην ιστορια καποιου αλλου..  Που πρεπει να καθομαστε και συζηταμε τωρα 250 ωρες στο ιντερνετ γιατι εδειξαν αυτο στο τρειλερ και δεν εγινε του

 

Τζοελ και της Ελης το καγκελο σε ολο το παιχνιδι.  Ποιανου ; Του Τζοελ που εφαγε ενα σωρο ανθρωπους και ισως την ανθρωποτητα για να σωσει την Ελη.. Και πρεπει εγω τωρα να κατσω να βλεπω καθε δυο ποστ αντι να κανω ενα υγιη διαλογο για τα επι μερους aspects του παιχνιδιου (και γιατι ακομη και για την ιστορια του και τα οποια plot holes μπορει να εχει μεσα) για τετοια πραγματα.. Ε συγνωμη κιολας που λυπασαι αλλα θα το ξεπερασω..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

Οταν ειδικα τα levels αρχιζουν να μοιαζουν μεταξυ τους, να αυξανει η διαρκεια του παιχνιδιου και εσυ να κανεις τα ιδια κ τα ιδια, ναι ηταν αρκετα repetitive και μονοτονο

Εδω δεν θα συμφωνησω μαζι σου.

Νμζ οτι απο πλευρας level design και τοποθεσιων καταφεραν να δημιουργησουν μεγαλη ποικιλια σε βαθμο που εγω δεν ενοιωσα μπαινοντας σε ενα encounter οτι το εργο το εχω ξαναδει νωριτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, privateer είπε

 

Μια χαρα αναλυση και ας μην συμφωνω στο γεγονος οτι η ιστορια μεσα στην ιστορια ειναι σαν να παιζεις δυο διαφορετικα παιχνιδια. Εξεφρασε την αποψη του, ειχε τις οποιες υγιεις ενστασεις του και καταλαβαινω απολυτα γιατι σκεφτηκε ετσι, εκανε την μομφη του για τον Neil και το γεγονος οτι ηθελε να διχασει κοσμο (και δεν ηταν απλα οκ με αυτο πιθανοτατα ηθελε να κανει provoke ολο αυτο κατι που εγραψα και καποιες σελιδες πισω αγνοωντας οτι εχει κανει τετοιες δηλωσεις ο ιδιος) και δεν το καταλαβαινει και εκανε και την τεχνικη του αναλυση.. 

Totally respectable και σε ωραιο υφος! 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

Μου το εκαναν δωρο και αυτα σπανια τα αλλαζω οποτε το κρατησα κ το εβγαλα μεσα στην αδεια αυτες τις μερες 
 

Τα παιχνιδια της ND δεν τα εκτιμω ιδιαιτερα, ουτε τα Uncharted με κρατησαν ουτε το Tlou, δινω πολυ σημασια στο gameplay και αυτα οπως πολλοι ΑΑΑ exclusive titles του ps4 δε με συγκινουν, παραειναι cinematic για τα γουστα μου με αδιαφορο generic gameplay + οι ιστοριες ειναι πολυ χολυγουντ για το γουστο μου παλι

Το tlou2 μου φανηκε μακραν το πιο ενδιαφερον απο ολα της ND, αν και ξανα το gameplay παροτι αισθητα βελτιωμενο, δεν μου εδωσε κατι που εχω παιξει πολυ καλυτερα αλλου. Η ιστορια επισης μου αρεσε αρκετα αλλα δυστυχως σε σημαντικα σημεια μου φανηκε πολυ κακογραμμενη ή μαλλον καλυτερα οτι δεν εκανε justice στο γενικοτερο στορυ οπως το πηγαινε η παραγωγη.

Το τεχνικο κομματι αρτιοτατο, απο τα peaks αυτης της γενιας αλλα δεν με αφορα και τοσο, μεγαλωνοντας αρχισα να εκτιμω πιο ουσιαστικα πραγματα σε ενα παιχνιδι οπως το gameplay, τα οποια mechanics του, replay ability κτλ...

Gameplay τωρα, μετριο και παλι shooting κομματι αλλα σιγουρα πιο καλο απο τα προηγουμενα παιχνιδια της εταιρειας οπως και το melee combat. To stealth επισης βελτιωμενο αν και οχι κατι συγκλονιστικο και παλι, ενω καλη δουλιτσα εγινε με το AI των npcαδων, κατι που στο προηγουμενο tlou ηταν απο τα πιο μελανα σημεια. Γενικα ομως ξανα δεν επαιξα κατι που δεν εχω παιξει παρα πολυ καλυτερα αλλου. Ελειπε βαθος και ουσιαστικα νεα mechanics που θα εκαναν το καθαρο gameplay κομματι εθιστικο ή κατι αξιομνημονευτο θεωρω. Δεν μπορω να δεχτω ευκολα οτι 2020 με sony απο πισω, η ND κραταει σε τοσο primitive και απολυτως βασικα επιπεδα τα gameplay mechanics της. Προφανως δε λεω να γινει πχ mgs αλλα σκεφτηκε το mg5 πολλακις, ενα παιχνιδι με ελλατωματικο σεναριο και δομη αλλα στο καθαρα gameplay κομματι, για third person action stealth παιχνιδι δεν πλησιαζεται καν, ακομα κ σημερα. Γιατι και η ND δεν μπορει να εστω κοπιαρει αρκετα στοιχεια απο εκει και να βαλει κ αλλα επιπλεον, μπας και παρουσιασει κατι οντως ξεχωριστο και οχι ακριβως σχεδον το ιδιο gameplay του πρωτου, ελαφρως καλυτερο σε μερικα σημεια... δεν με απογοητευσε αλλα δεν με συγκλονισε κιολας. Οταν ειδικα τα levels αρχιζουν να μοιαζουν μεταξυ τους, να αυξανει η διαρκεια του παιχνιδιου και εσυ να κανεις τα ιδια κ τα ιδια, ναι ηταν αρκετα repetitive και μονοτονο. Loot, stealth, kill, παμε παλι... Με μικροτερη διαρκεια ισως ηταν καλυτερα τα πραματα.

Επισης ενας φιλο ανεφερε την δυσαναλογια cinematics/walking sim και actual gameplay και νομιζω ηταν spot on.

Σαν στορυ, μου αρεσε αρκετα, ηταν ομως αρκετα κακογραμμενο και σιγουρα δεν εκανε justice στον εαυτο του σε πολλα σημεια.
πχ.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν μου φανηκε τιποτα παραλογο στην ιστορια, ουτε ο θανατος του Τζοελ ουτε η οδυσσεια της Αμπι ουτε της Ελλι... ομως ηταν σε πολλα σημεια κακιστα γραμμενο οπως πχ στον θανατο του Τζοελ που η Αμπι τον βασανισε σαδιστικα ενω απο τα μετεπειτα φλασμπακς δεν ειδα ενα τετοιο ατομο ποτε. Ουτε το φιναλε με την στιγμη «Μαρθα» της Ελλι που ειχε τον Τζοελ να παιζει κιθαρα εβγαζε κανενα νοημα, δεν ειχε λογο οταν ειχε ηδη προκαλεσει μια μινι γενοκτονια, να αφησει την Αμπι να φυγει. Το φιναλε δουλευε ακριβως το ιδιο κ καλυτερα, αν την σκοτωνε κ γυρναγε παλι πισω μονη κ σπασμενη...Την οποια Αμπι πλην πολλων wtf στιγμων και περιεργων επιλογων/αντιδρασεων την συμπαθησα και μπηκα αρκετα στα παπουτσια της...Ουτε χρειαζοταν η ιστορια με Λεβ και σια, ηταν παντελως αχρηστο 10ωρο εξτρα. 

Αλλα σε γενικες γραμμες, καλο στορυ και κυριως φιλοδοξο, παρα τις αδυναμιες του. Την θεματικη που ηθελε να στηριξει, την στηριξε σε μεγαλο βαθμο

Σε γενικες γραμμες καλο παιχνιδι για αυτο που θελουν να ειναι τα παιχνιδια της ND, προσωπικα το μονο που ειπα κριμα γιατι θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερο αν εξελιζε ουσιαστικα το gameplay και τα mechanics του. Τουλαχιστον για αυτους που αρεσκοντε στο cinematic κομματι κυριως, θα τους αποζημιωσει σε ικανοποιητικο βαθμο...
 

τελος, για τον χαμο στα social: δεν διαβασα πλην μιας κριτικης απο γνωστο ελληνικο σαιτ που διαβαζω γενικοτερα, για να εχω μια ιδεα. Δεν καταλαβαινω γιατι καποιος με διψηφιο αριθμο iq θα μπαινει σε metacritics κτλ ή θα δινει βαση σε κριτικες κ σχολια που κανουν κρα οτι ειναι εκει για να προκαλεσουν (καποιον αλλο με μονοψηφιο iq). Προφανως ενδομυχα υπαρχει κομπλεξ κατωτεροτητας και ανωριμοτητα, οταν προσπαθει καποιος διαδικτυακα να υποβαθμισει το γουστο του αλλου αναφορικα με την αποψη του για ενα βιντεοπαιχνιδι (δλδ ακουγεται γελοιο 😛 ), αλλα get your shit together αν ειστε λιγο ωριμοι. Δυστυχως αυτη ειναι η φαση σημερα με το ιντερνετ, μαθετε να βαζετε φιλτρα...τωρα αν σε καποιον δεν αρεσε το στορυ για καποιες επιλογες, προφανως δικαιωμα του. Και εγω τον ρεηντεν τον ξεπερασα χρονια μετα 😛, αλλοι ποτε. Δεν τελειωσε ο κοσμος εδω. 
 

Ενα τιμιοτατο 7/10 το παιχνιδι και το μονο ND που με κρατησε παρα τα προβληματα του. 

Ωραιο post συμφωνεί η διαφωνεί κάποιος.

Περι spoiler:

Spoiler

Την ιδια αποψη ακριβως εχω και εγω για το τεραστιο side-quest του Lev και της Yara καθως και για το τελος, δεν ειχε κανενα νοημα να την αφησει να φυγει εφοσον πριν ειχε σκοτωσει τοσο κοσμο κυνηγώντας την, ειναι η γυναικα που σκοτωσε τον Joel σκοτωσε τον Jesse και παραλιγο να σκοτωσει την εγκυο φιλη σου δεν βγαζει ΚΑΝΕΝΑ νοημα να της την χαρίσεις. Μια σκηνη α λα John Wick στο τελος headshot την Abby χωρις να πει τιποτα και θα του έβαζα αρκετα παραπανω στο story.

Το αποτελεσμα θα ηταν ιδιο "revenge bad" κλπ με τη διαφορα οτι δεν θα μπορουσε να βγει TLOU 3 με αυτους πρωταγωνιστες.

Για τη ND η αποψη μου ηταν πανω κατω η ιδια εβρισκα τα παιχνιδια της εντυπωσιακα στην αρχη αλλα πολυ cinematic για τα γουστα μου με επαναλαμβανομενο και βαρετο gameplay που με οδηγουσε να τα παραταω ολα (οπως εχω παρατησει και τα Uncharted) μεχρι που τερμάτισα το πρωτο TLOU και νομιζω απο τοτε αρχισα να αλλαζω αποψη για το studio. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, ADHD είπε

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Την ιδια αποψη ακριβως εχω και εγω για το τεραστιο side-quest του Lev και της Yara καθως και για το τελος, δεν ειχε κανενα νοημα να την αφησει να φυγει εφοσον πριν ειχε σκοτωσει τοσο κοσμο κυνηγώντας την, ειναι η γυναικα που σκοτωσε τον Joel σκοτωσε τον Jesse και παραλιγο να σκοτωσει την εγκυο φιλη σου δεν βγαζει ΚΑΝΕΝΑ νοημα να της την χαρίσεις. Μια σκηνη α λα John Wick στο τελος headshot την Abby χωρις να πει τιποτα και θα του έβαζα αρκετα παραπανω στο story.

Το αποτελεσμα θα ηταν ιδιο "revenge bad" κλπ με τη διαφορα οτι δεν θα μπορουσε να βγει TLOU 3 με αυτους πρωταγωνιστες.

Για τη ND η αποψη μου ηταν πανω κατω η ιδια εβρισκα τα παιχνιδια της εντυπωσιακα στην αρχη αλλα πολυ cinematic για τα γουστα μου με επαναλαμβανομενο και βαρετο gameplay που με οδηγουσε να τα παραταω ολα (οπως εχω παρατησει και τα Uncharted) μεχρι που τερμάτισα το πρωτο TLOU και νομιζω απο τοτε αρχισα να αλλαζω αποψη για το studio. 

Κατανταει οντως πολυ βαρετο ωρες ωρες αυτο το ανελεητο scraping  και ειναι χαρακτηριστικο στα παιχνιδια της.. Καποια στιγμη πρεπει να αλλαξει ο τροπος του looting/rewarding στους τιτλους της.. Τα μεγαλα cinematic cutscenes δεν με πολυενοχλουν αλλα σιγουρα μπορει να ενοχλησουν αρκετους.. Θα μπορουσαν να ηταν περισσοτερα και πολυπλοκα τα QTE αντι να ειναι απλα cuscenes ή σκηνες δρασης που απλα πατας το τετραγωνο ή το τριγωνο..

στο forest ας πούμε με τα monsters το φαντάζομαι πέραν του καταπληκτικου evade και shiv μακαιρωμα να είχαν και λίγες σκηνές qte

Eπισης μιας και ειδα το βιντεο πριν και το θυμηθηκα (καποιοι scars ειδικα) στο παιχνιδι μεσα δεν πεφτουν με τιποτα λες και ειναι ανδροειδη  ακομη και με headshot ή crafted bombs.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι στις 12 περίπου, ακόμα δεν έχω καταλάβει που είναι το τόσο ξενέρωμα που το βάζουν στα χειρότερα παιχνίδια οι περισσότεροι. Δεν ξέρω αν θα γίνει κάτι συνταρακτικό στο τέλος. Τώρα αν χαλιούνται τόσο πολύ με τα ψαλίδια  οκ πάσο. Βεβαια και το GTA v απο την αρχή σου έλεγε ότι εμείς θα προβάλουμε συνέχεια drags και ληστείες, δεν είδα κανέναν να ξενερώνει τη ζωή του. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, aggelos87 είπε

Τι έχουν φτιάξει οι άνθρωποι;; κάθε μέρα βλέπω και νέες κινήσεις που ούτε θα φανταζόμουν ότι υπάρχουν στο παιχνίδι 

ΩΩ το πρωτο το εχω κανει, το δευτερο θα το κανω :D

2 ώρες πριν, privateer είπε

Δεν θα το δω. Λογικα αρνητικο review θα ειναι. Τουλαχιστον αυτη την ατζεντα την γνωριζω. Oυτε αντι sjw, ουτε τιποτα. Privateer αντι-sony εγγυηση 😛

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

είμαι στις 12 περίπου, ακόμα δεν έχω καταλάβει που είναι το τόσο ξενέρωμα που το βάζουν στα χειρότερα παιχνίδια οι περισσότεροι. Δεν ξέρω αν θα γίνει κάτι συνταρακτικό στο τέλος. Τώρα αν χαλιούνται τόσο πολύ με τα ψαλίδια  οκ πάσο. Βεβαια και το GTA v απο την αρχή σου έλεγε ότι εμείς θα προβάλουμε συνέχεια drags και ληστείες, δεν είδα κανέναν να ξενερώνει τη ζωή του. 

Πολύ σωστός, ακριβώς την ίδια σκέψη είχα και εγώ, πιο πολύ με ξενέρωνε το GTAV με το ατελείωτο ναρκωτικό, ληστείες, βρισιές και τα ρεμάλια παρά το LOU2....προσωπικά το τελείωσα και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσος ντόρος, ναι το τέλος δεν είναι και πολύ καλό ε και??? Σημασία δεν έχει ο προορισμός άλλα το ταξίδι, προσωπικά εγώ σε αυτές τις 20+ ώρες το απόλαυσα όσα λίγα παιχνίδια δεν θα μηδενίσω το παιχνίδι επειδή δεν είναι καλό τέλος ή είχε κάποια πράγματα που δεν συμφωνώ στο σενάριο...ναι δεν θα του βάλω 10 άλλα παίρνει για μένα ένα γεμάτο 9αρι.

Επεξ/σία από karamela693
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Δεν θα το δω. Λογικα αρνητικο review θα ειναι. Τουλαχιστον αυτη την ατζεντα την γνωριζω. Privateer εγγυηση 😛

Καλυτερα ο Jeremy εχει πεσει παρα πολυ, και ανεβαζει μονο αρνητικα reviews τα τελευταια 2 χρονια. Εγω δεν μπορω να καταλαβω γτ ανθρωποι που δεν τους αρεσε το παιχνιδι συνεχιζουν και γραφουν. Δεν προσφερουν τιποτα στο νημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

είμαι στις 12 περίπου, ακόμα δεν έχω καταλάβει που είναι το τόσο ξενέρωμα που το βάζουν στα χειρότερα παιχνίδια οι περισσότεροι. Δεν ξέρω αν θα γίνει κάτι συνταρακτικό στο τέλος. Τώρα αν χαλιούνται τόσο πολύ με τα ψαλίδια  οκ πάσο. Βεβαια και το GTA v απο την αρχή σου έλεγε ότι εμείς θα προβάλουμε συνέχεια drags και ληστείες, δεν είδα κανέναν να ξενερώνει τη ζωή του. 

μη κοιτας το insomnia.

χθες σε ψηφοφορια του resetera για τα παιχνιδια της χρονιας μεχρι στιγμης:

The Last of Us Part II - 203
Final Fantasy VII Remake - 86
Half-Life: Alyx - 38
Animal Crossing: New Horizons - 31
DOOM Eternal - 28
Ori and the Will of the Wisps - 24
Persona 5 Royal - 20
Streets of Rage 4 - 13
Nioh 2 - 8
Resident Evil 3 - 5
Kentucky Route Zero - 5

Απο οτι βλεπω η διαφορα θα αυξηθει κι αλλο απο τα υπολοιπα καθως οι περισσοτεροι ψηφιζουν παλι TLOUS2 καθως σιγα σιγα το τελειωνουν(η πολλοι δεν το εχουν παιξει ακομα καθως ειναι νεο παιχνιδι) .

Edit. Αυτο το Αlyx το θελω.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Δεν θα το δω. Λογικα αρνητικο review θα ειναι. Τουλαχιστον αυτη την ατζεντα την γνωριζω. Oυτε αντι sjw, ουτε τιποτα. Privateer αντι-sony εγγυηση 😛

Σε σχεση με οτι εχει ποσταριστει ο συγκεκριμενος δεν ειναι κακος, το video δεν το εχω δει ακομα απλα το λέω γιατι εχω δει 5-6 video του για ταινιες περισσοτερο και μου φανηκε γενικα σωστος. Καποια αλλα "my honest opinion" που εχουν μπει στο θεμα ειναι σκουπιδια εντελως και bait για views. Ενας μαλιστα λεει οτι το παιχνιδι του δημιουργει ψυχολογικα δεν μπορει να το συνεχισει επειδη βρισκεται σε περιεργη ψυχολογικη κατασταση αυτη τη στιγμη και κατι τετοια, δεκτο και θεμιτο ομως δεν μπορω να παρω τη γνωμη του για το παιχνιδι στα σοβαρα απλα ας μην ανεβαζε τιποτα.

Αυτος επισης που δεν μπορω να παρω με τιποτα στα σοβαρα και απορω γιατι ειναι relevant το 2020 ειναι ο angry(μας φόβισε τωρα) Joe, οτι πιο σκουπίδι εχω δει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Καλυτερα ο Jeremy εχει πεσει παρα πολυ, και ανεβαζει μονο αρνητικα reviews τα τελευταια 2 χρονια. Εγω δεν μπορω να καταλαβω γτ ανθρωποι που δεν τους αρεσε το παιχνιδι συνεχιζουν και γραφουν. Δεν προσφερουν τιποτα στο νημα

Και πολλοι δεν θα το παιξουν ποτε, ουτε ειχαν σκοπο να το παιξουν ποτε. Απλο καθαρο τρολλινγκ παλιας κοπης.

6 λεπτά πριν, ADHD είπε

Σε σχεση με οτι εχει ποσταριστει ο συγκεκριμενος δεν ειναι κακος, το video δεν το εχω δει ακομα απλα το λέω γιατι εχω δει 5-6 video του για ταινιες περισσοτερο και μου φανηκε γενικα σωστος. Καποια αλλα "my honest opinion" που εχουν μπει στο θεμα ειναι σκουπιδια εντελως και bait για views. Ενας μαλιστα λεει οτι το παιχνιδι του δημιουργει ψυχολογικα δεν μπορει να το συνεχισει επειδη βρισκεται σε περιεργη ψυχολογικη κατασταση αυτη τη στιγμη και κατι τετοια, δεκτο και θεμιτο ομως δεν μπορω να παρω τη γνωμη του για το παιχνιδι στα σοβαρα απλα ας μην ανεβαζε τιποτα.

Αυτος επισης που δεν μπορω να παρω με τιποτα στα σοβαρα και απορω γιατι ειναι relevant το 2020 ειναι ο angry(μας φόβισε τωρα) Joe, οτι πιο σκουπίδι εχω δει.

H αληθεια ειναι δεν παρακολουθω YTubers σχεδον καθολου οσον αφορα τις κριτικες για γκειμς. Σιγουρα θα αδικω καποιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...