Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν προκειται να χαλαστει με τιποτα ο PDS.

Aν εχει να κανει με το spoiler του ilios δεν παιζει να χαλαστω. Και θα μου κανει -αρνητικη- εντυπωση αν αυτο ηταν τελικα το wtf που εγινε χαμος. Δεν εχω φαει φοβερα σποιλερς, αλλα κατι εχει παρει το αυτι μου.

Αν και σενα σε χαλασε απο την πρωτη ωρα 😛

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καντε ενα κοπο να διαβασετε εσεις που το εχετε παιξει αυτο το κομματι και μιλατε για pacing μονο..

Spoiler

Δεν ειναι μονο pacing το προβλημα παιδες.Δεν ειναι οτι την στιγμη που παει να ξεκινησει μια κορυφωση,πιανεις πατο για πολλες ωρες.

Παιζεις την Abbie που δεν γουσταρεις μια,γιατι ετσι τα εκανε σαλατα ο μαλακας και σε εβαλε στην θεση να δεις τον Joel απο την αρχη να πεθαινει τραγικα απο αυτην (κανενας πραγματικος fan δεν συμφιλιωθηκε ποτε με αυτο).

Το εχω εξηγησει σε αλλο σποιλερ αυτο.

Ξεκινας τωρα και πας περιπολια με την εγκυμονουσα(εχω ξεχασει το ονομα της,τοσο αδιαφορη σαν χαρακτηρας μου ηταν) σε εναν κοσμο που καθε γωνια κρυβει κινδυνους και αυτη πηδαει απο δοκους,ριχνει ξυλο κτλ με τουρλα την κοιλια.

.Συναντας τωρα τα αλλα δυο παιδια scar και ξεκινας ενα ολοκληρο chapter  με σκοπο να με κανεις να πιστεψω οτι η αδιστακτη Abbie η οποια ειναι η No1 scar killer των WLF,αλλαξοπιστησε επειδη της εσωσαν την ζωη και αρχιζει και τρωει τους δικους της με αποκορυφωμα να καταληξουμε εξαιτιας της να πεθαινει και ο Issac(ενω οταν της εσωσε την ζωη ο Joel του γαμησε τα πρεκια με το μπαστουνι του γκολφ βασανιζοντας τον πρωτα μεχρι να φτασει η Ellie εκει).

Ο Issac εντωμεταξυ,ο μεγαλος και τρανος αρχηγος των WLF για τον οποιο διαβασες ενα καρο μνματα που βρηκες και ακουγες τοσους να τον αναφερουν τελικα τoν ειδες σε 2 cutscenes μονο και τελος.

Αληθεια οι Σεραφιτες δεν ειχαν αρχηγο/αρχηγους αραγε να φτιαξεις κατι ενδιαφερον και για αυτους να τσουλησει λιγο το θεμα?

Που στο διαολο ηταν αυτοι,γιατι δεν τους ειδαμε αφου ειναι τοσο σημαντικο faction?

Και στο τελος με βαζεις στην θεση να ερθω αντιμετωπος με την Ellie(μα καλα τοσο πολυ θες να με κανεις να συμπαθησω την Abbie που καταφευγεις σε τοσο ελεεινη τακτικη?)

Η νμζες οτι μεχρι τοτε θα την ειχα aγαπησει τοσο που θα ηθελα να τα βαλω με την Ellie.

Εχεις την ευκαιρια σαν Abbie να σκοτωσεις την Ellie 2η φορα,την αφηνεις ξανα να ζησει,πας να σκοτωσεις την Dina και μου πετας παλι λογο εγκυμοσυνης και την αφηνεις και αυτη να ζησει.

Ε ενταξει παιδια εγω σαν σινεφιλ που ειμαι αυτα τα εχω δει σε B movies που δεν εχουν τα χρηματα για σεναριογραφους μεγαλου βεληνεκους και συμβιβαζονται με τετοια απλα και αναλατα σεναρια.

Πολυ περιληπτικα αυτα γιατι θα βρεθω να γραψω αλλη μια σελιδα.

 

 

 

1 ώρα πριν, PDS13 είπε

Αν και σενα σε χαλασε απο την πρωτη ωρα 😛

Ναι ρε,αφου μετα τις πρωτες ωρες που ειδα αυτο που σου εγραψα τις προαλες μπηκα εδω και εγραψα μνμ σε σποιλερ και τον ελεγα αλητη..😇

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Aν εχει να κανει με το spoiler του ilios δεν παιζει να χαλαστω. Και θα μου κανει -αρνητικη- εντυπωση αν αυτο ηταν τελικα το wtf που εγινε χαμος. Δεν εχω φαει φοβερα σποιλερς, αλλα κατι εχει παρει το αυτι μου.

Αν και σενα σε χαλασε απο την πρωτη ωρα 😛

Όταν με το καλό τελειώσεις δες αυτό που έγραψα στο spoiler στο official review thread. Για να καταλάβεις ποιο ήταν το πρόβλημα που είχαμε οι περισσότεροι.

https://www.insomnia.gr/articles/various/insomnia-review/the-last-of-us-part-ii-review/page/3/

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, optimus prime είπε

Καντε ενα κοπο να διαβασετε εσεις που το εχετε παιξει αυτο το κομματι και μιλατε για pacing μονο..

  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν ειναι μονο pacing το προβλημα παιδες.Δεν ειναι οτι την στιγμη που παει να ξεκινησει μια κορυφωση,πιανεις πατο για πολλες ωρες.

Παιζεις την Abbie που δεν γουσταρεις μια,γιατι ετσι τα εκανε σαλατα ο μαλακας και σε εβαλε στην θεση να δεις τον Joel απο την αρχη να πεθαινει τραγικα απο αυτην (κανενας πραγματικος fan δεν συμφιλιωθηκε ποτε με αυτο).

Το εχω εξηγησει σε αλλο σποιλερ αυτο.

Ξεκινας τωρα και πας περιπολια με την εγκυμονουσα(εχω ξεχασει το ονομα της,τοσο αδιαφορη σαν χαρακτηρας μου ηταν) σε εναν κοσμο που καθε γωνια κρυβει κινδυνους και αυτη πηδαει απο δοκους,ριχνει ξυλο κτλ με τουρλα την κοιλια.

.Συναντας τωρα τα αλλα δυο παιδια scar και ξεκινας ενα ολοκληρο chapter  με σκοπο να με κανεις να πιστεψω οτι η αδιστακτη Abbie η οποια ειναι η No1 scar killer των WLF,αλλαξοπιστησε επειδη της εσωσαν την ζωη και αρχιζει και τρωει τους δικους της με αποκορυφωμα να καταληξουμε εξαιτιας της να πεθαινει και ο Issac(ενω οταν της εσωσε την ζωη ο Joel του γαμησε τα πρεκια με το μπαστουνι του γκολφ βασανιζοντας τον πρωτα μεχρι να φτασει η Ellie εκει).

Ο Issac εντωμεταξυ,ο μεγαλος και τρανος αρχηγος των WLF για τον οποιο διαβασες ενα καρο μνματα που βρηκες και ακουγες τοσους να τον αναφερουν τελικα τoν ειδες σε 2 cutscenes μονο και τελος.

Αληθεια οι Σεραφιτες δεν ειχαν αρχηγο/αρχηγους αραγε να φτιαξεις κατι ενδιαφερον και για αυτους να τσουλησει λιγο το θεμα?

Που στο διαολο ηταν αυτοι,γιατι δεν τους ειδαμε αφου ειναι τοσο σημαντικο faction?

Και στο τελος με βαζεις στην θεση να ερθω αντιμετωπος με την Ellie(μα καλα τοσο πολυ θες να με κανεις να συμπαθησω την Abbie που καταφευγεις σε τοσο ελεεινη τακτικη?)

Η νμζες οτι μεχρι τοτε θα την ειχα aγαπησει τοσο που θα ηθελα να τα βαλω με την Ellie.

Εχεις την ευκαιρια σαν Abbie να σκοτωσεις την Ellie 2η φορα,την αφηνεις ξανα να ζησει,πας να σκοτωσεις την Dina και μου πετας παλι λογο εγκυμοσυνης και την αφηνεις και αυτη να ζησει.

Ε ενταξει παιδια εγω σαν σινεφιλ που ειμαι αυτα τα εχω δει σε B movies που δεν εχουν τα χρηματα για σεναριογραφους μεγαλου βεληνεκους και συμβιβαζονται με τετοια απλα και αναλατα σεναρια.

Πολυ περιληπτικα αυτα γιατι θα βρεθω να γραψω αλλη μια σελιδα.

Ναι ρε,αφου μετα τις πρωτες ωρες που ειδα αυτο που σου εγραψα τις προαλες μπηκα εδω και εγραψα μνμ σε σποιλερ και τον ελεγα αλητη..😇

Σχετικά με το story.

 

Μέχρι και τα μισά (Ellie seattle day 3), είχε τουλάχιστον μια ελάχιστη συνοχή για b grade revenge story με μόνη παραφωνία την συμπεριφορά της Ellie που ήταν αλλοπρόσαλλη σε αρκετές καταστάσεις και πολύ out of character. Όπως όταν παράτησε τον Jessie να βρει ολομόναχος τον Tommy για να πάει και καλά αυτή πιο γρήγορα για την Abby με την βάρκα. Ειδικά από τη στιγμή που γίνεται ότι γίνεται στο ενυδρείο και σκάνε μετά μύτη και οι 2 τους με μερικά λεπτά διαφορά από εκείνη. Νιώθεις εντελώς μαλάκας που χρησιμοποίησαν τόσο φτηνό τέχνασμα για να σε κάνουν να νιώσεις εσύ αποκλειστικά υπεύθυνος για τις πράξεις της. Και στο τονίζουν κιόλας στην συνέχεια που παίζεις την abby. Πω πω κοίτα η Ellie σκότωσε το σκυλάκι σου που έπαιζες πριν ένα chapter, άρα είναι κακιά ενώ εσύ είσαι καλή που έσωσες τα 2 σκαρόπαιδα. Τι διάολο νομίζουν ότι απευθύνονται σε 5χρονά?

Αλλά και γενικά το όλο concept είναι αστείο, και οι 2 κάνουν τα πάντα για εκδίκηση. Η μεν Abby όντως την παίρνει αρχικά, αλλά στην δεύτερη πράξη για τα φιλαράκια της, την πιάνουν οι τύψεις με το που είδε το "τύπου Lev" στα μάτια και την χαρίζει στην Ellie και ενώ ήταν έτοιμη να μαχαιρομουνιάσει την εγκυμονούσα. Με τον jesie και τον tommy όμως δε πρόλαβε να την πιάσουν οι τύψεις, κρίμα. I guess it sucks to be them. Η δε ellie απλά φαρσοκωμωδία στο δεύτερο μέρος, και μόνο που σκέφτομαι τα τεκταινόμενα γελάω. Είναι ok να φας 10000000 παράπλευρες απώλειες wlf, scar, σκυλιά, γατιά κλπ για να πάρεις την εκδίκηση σου. Ακόμα και να παρατήσεις την οικογένεια σου. επειδή στο είπε ο tommy που έμεινε handicapped ως άλλος Φωσκολικός Θεοχάρης αντί να τινάξει τα πέταλα. Αλλά όταν έρθει η ώρα για sweet revenge χαχα. Το ξεχνάς, μετά το ξαναθυμάσαι και μετά πάλι έχεις τύψεις και βρίσκεις την δύναμη της συγχώρεσης και της μεταμέλειας...

Το μόνο που έχω να πω είναι η πρώτη πρόταση από αυτό το γράμμα που βρήκα στην bank στο Seattle.

D2806A5A06CD15B194080B877474D13A8F823789

Και πολύ ασχοληθήκαμε. Never preorder.

 

 

Επεξ/σία από ilos
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, PDS13 είπε

μου γραφεις ''Σωστά μονο στο insomnia δεν μας άρεσαν πράγματα'' και σου λεω ναι απο αυτα που διαβαζω στα φορουμς.

Σου δινω την αισθηση απο αλλά φορουμς που 9/10 τους αρεσει και το βγαζουν GOTY(το ποσταρα κιολας σε τι ποσοστο).  

Πιστεύω το καταλαβαίνεις πως δε στέκει το επιχείρημα με τη ψηφοφορία "GOTY" σωστά; Είμαστε ακόμα στον Ιούνιο, εν μέσω μίας πανδημίας που έστειλε κυκλοφορίες πίσω, και γενικά ο ανταγωνισμός είναι ελάχιστος. Μόνο το Cyberpank μου έρχεται στο μυαλό από μεγάλες κυκλοφορίες για φέτος. 

Πάντως, όπως ψηφίζουν με μίσος τα μηδενικά, υπάρχουν και οι αντίστοιχοι που ψηφίζουν με πάθος τα 10αρια, ή τα GOTY. Δε μου λέει κάτι όταν ένα fan boy ψηφίζει GOTY μία διφορούμενη αποκλειστικότητα της κονσόλας του. Μπορεί κάλλιστα να μη το έχει αγγίξει και αυτός, αλλά νιώθει την ανάγκη να το "προστατέψει". Και σκατά να είναι, εάν γράφει "only on playstation", αυτό θα ψηφίσουν προκειμένου να το υπερασπιστούν απέναντι στους αντίστοιχους haters.

 

Υ.Γ. Εμένα μια χαρά μου αρέσει το παιχνίδι μέχρι στιγμής. Θα περιμένω μέχρι το τέλος για να εκφέρω άποψη για το story. Στα υπόλοιπα είναι διαμάντι!

Επεξ/σία από afragorn
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, afragorn είπε

Πιστεύω το καταλαβαίνεις πως δε στέκει το επιχείρημα με τη ψηφοφορία "GOTY" σωστά; Είμαστε ακόμα στον Ιούνιο, εν μέσω μίας πανδημίας που έστειλε κυκλοφορίες πίσω, και γενικά ο ανταγωνισμός είναι ελάχιστος. Μόνο το Cyberpank μου έρχεται στο μυαλό από μεγάλες κυκλοφορίες για φέτος. 

Πάντως, όπως ψηφίζουν με μίσος τα μηδενικά, υπάρχουν και οι αντίστοιχοι που ψηφίζουν με πάθος τα 10αρια, ή τα GOTY. Δε μου λέει κάτι όταν ένα fan boy ψηφίζει GOTY μία διφορούμενη αποκλειστικότητα της κονσόλας του. Μπορεί κάλλιστα να μη το έχει αγγίξει και αυτός, αλλά νιώθει την ανάγκη να το "προστατέψει". Και σκατά να είναι, εάν γράφει "only on playstation", αυτό θα ψηφίσουν προκειμένου να το υπερασπιστούν απέναντι στους αντίστοιχους haters.

Υ.Γ. Εμένα μια χαρά μου αρέσει το παιχνίδι μέχρι στιγμής. Θα περιμένω μέχρι το τέλος για να εκφέρω άποψη για το story. Στα υπόλοιπα είναι διαμάντι!

Υπαρχουν και αυτές οι περιπτώσεις, αλλά νομίζω πως αν το παιχνιδι ειναι για βαθμολογία 3-4 όσο φαν μπόι κι αν είναι ο άλλος δεν θα παει να του βάλει 9-10.

Θα βάλει ένα 7, ένα 8 ξέρω γω, αλλά όχι 9. Αν το παιχνιδι ειναι για 7 θα του βάλει 9-10, αλλά μέχρι εκεί. 

Από την άλλη, οι χέιτερς δεν έχουν προβλημα να ρίξουν 0 και 1 ακόμα και αν το παιχνιδι ειναι για 7-8-9.

Προσωπική εκτίμηση κάνω, πιθανον να είμαι και λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Υπαρχουν και αυτές οι περιπτώσεις, αλλά νομίζω πως αν το παιχνιδι ειναι για βαθμολογία 3-4 όσο φαν μπόι κι αν είναι ο άλλος δεν θα παει να του βάλει 9-10.

Θα βάλει ένα 7, ένα 8 ξέρω γω, αλλά όχι 9. Αν το παιχνιδι ειναι για 7 θα του βάλει 9-10, αλλά μέχρι εκεί. 

Από την άλλη, οι χέιτερς δεν έχουν προβλημα να ρίξουν 0 και 1 ακόμα και αν το παιχνιδι ειναι για 7-8-9.

Προσωπική εκτίμηση κάνω, πιθανον να είμαι και λάθος. 

Σωστός, αλλά μιλάμε για το συγκεκριμένο που δεν είναι παιχνίδι του 5 και είναι φτιαγμένο από τη πιο αγαπητή εταιρεία της Sony. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη το υπερασπιστεί ο "στρατός" της. :P

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, optimus prime είπε

Καντε ενα κοπο να διαβασετε εσεις που το εχετε παιξει αυτο το κομματι και μιλατε για pacing μονο..

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Δεν ειναι μονο pacing το προβλημα παιδες.Δεν ειναι οτι την στιγμη που παει να ξεκινησει μια κορυφωση,πιανεις πατο για πολλες ωρες.

Παιζεις την Abbie που δεν γουσταρεις μια,γιατι ετσι τα εκανε σαλατα ο μαλακας και σε εβαλε στην θεση να δεις τον Joel απο την αρχη να πεθαινει τραγικα απο αυτην (κανενας πραγματικος fan δεν συμφιλιωθηκε ποτε με αυτο).

Το εχω εξηγησει σε αλλο σποιλερ αυτο.

Ξεκινας τωρα και πας περιπολια με την εγκυμονουσα(εχω ξεχασει το ονομα της,τοσο αδιαφορη σαν χαρακτηρας μου ηταν) σε εναν κοσμο που καθε γωνια κρυβει κινδυνους και αυτη πηδαει απο δοκους,ριχνει ξυλο κτλ με τουρλα την κοιλια.

.Συναντας τωρα τα αλλα δυο παιδια scar και ξεκινας ενα ολοκληρο chapter  με σκοπο να με κανεις να πιστεψω οτι η αδιστακτη Abbie η οποια ειναι η No1 scar killer των WLF,αλλαξοπιστησε επειδη της εσωσαν την ζωη και αρχιζει και τρωει τους δικους της με αποκορυφωμα να καταληξουμε εξαιτιας της να πεθαινει και ο Issac(ενω οταν της εσωσε την ζωη ο Joel του γαμησε τα πρεκια με το μπαστουνι του γκολφ βασανιζοντας τον πρωτα μεχρι να φτασει η Ellie εκει).

Ο Issac εντωμεταξυ,ο μεγαλος και τρανος αρχηγος των WLF για τον οποιο διαβασες ενα καρο μνματα που βρηκες και ακουγες τοσους να τον αναφερουν τελικα τoν ειδες σε 2 cutscenes μονο και τελος.

Αληθεια οι Σεραφιτες δεν ειχαν αρχηγο/αρχηγους αραγε να φτιαξεις κατι ενδιαφερον και για αυτους να τσουλησει λιγο το θεμα?

Που στο διαολο ηταν αυτοι,γιατι δεν τους ειδαμε αφου ειναι τοσο σημαντικο faction?

Και στο τελος με βαζεις στην θεση να ερθω αντιμετωπος με την Ellie(μα καλα τοσο πολυ θες να με κανεις να συμπαθησω την Abbie που καταφευγεις σε τοσο ελεεινη τακτικη?)

Η νμζες οτι μεχρι τοτε θα την ειχα aγαπησει τοσο που θα ηθελα να τα βαλω με την Ellie.

Εχεις την ευκαιρια σαν Abbie να σκοτωσεις την Ellie 2η φορα,την αφηνεις ξανα να ζησει,πας να σκοτωσεις την Dina και μου πετας παλι λογο εγκυμοσυνης και την αφηνεις και αυτη να ζησει.

Ε ενταξει παιδια εγω σαν σινεφιλ που ειμαι αυτα τα εχω δει σε B movies που δεν εχουν τα χρηματα για σεναριογραφους μεγαλου βεληνεκους και συμβιβαζονται με τετοια απλα και αναλατα σεναρια.

Πολυ περιληπτικα αυτα γιατι θα βρεθω να γραψω αλλη μια σελιδα.

Ναι ρε,αφου μετα τις πρωτες ωρες που ειδα αυτο που σου εγραψα τις προαλες μπηκα εδω και εγραψα μνμ σε σποιλερ και τον ελεγα αλητη..😇

Διυλιζουμε τον κώνωπα μου φαίνεται... Ένα παιχνίδι είναι!!  Σε κάποιους αρέσει σε κάποιους όχι!! Για μένα ας πούμε κάνει πράγματα το παιχνίδι που δεν έχω ξαναδεί (και παίζω games από το 1996). Όλη αυτή η μανία να το βγάλουμε κακό δεν την καταλαβαίνω... Εκτός και αν γίνεται για να περνάει η ώρα, (επειδή βαριόμαστε) οπότε το καταλαβαίνω. Αλλά το "με το ζόρι" να μην αρέσει σε όλους μας επειδή δεν αρέσει σε κάποιους.. αυτό με ανησυχεί λόγο ως προς την ψυχοσύνθεσή μας.. Δεν ξέρω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ilos είπε

Και πολύ ασχοληθήκαμε. Never preorder.

Για το πρώτο συμφωνώ, με κούρασε και μένα οποτε λέω να μην ξανά μπω, ήδη μεγάλωσε αρκετά η λίστα μου. Για το δεύτερο απορώ που ακόμα το κανεις. Καλά φυσικά δεν περίμενα ποτε κάτι τέτοιο από ND αλλα here we are. Επίσης σοβαρά έπαιζες στο μεταφρασμένο?! :D Και τέλος για μένα αυτό τα λέει όλα...museum spoiler.

Spoiler

 

Τα λέμε στο Part 3 που θα παίζεις με clicker. :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τα λέμε στο Part 3 που θα παίζεις με clicker. :D

To συκώτι μου παλιόπουστα, πήγα να πνιγώ με τον εσπρέσο πρωϊνιάτικα. 😁

Ναι αν υπάρχει επιλογή για menu/κείμενο βάζω ελληνικά πάντα. Και το god of war έτσι το χα παίξει. Με την μεταγλώττιση δε τα πάω καλά, αλλά αν είναι meme game όπως είναι η υπόθεση του tlou2 ίσως 8α έπρεπε για να χεστώ στα γέλια. Εδώ γελάγαμε με αυτόν που έκανε τον Atreus στο gow. Που να ξέραμε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilos είπε

Εδώ γελάγαμε με αυτόν που έκανε τον Atreus στο gow. Που να ξέραμε...

Holy fuck σωστά, ποιος τι κανει την φωνή της? Ο Ηλίας Κοτέας?! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Holy fuck σωστά, ποιος τι κανει την φωνή της? Ο Ηλίας Κοτέας?! :P

Παιρνω την πασα με το πατριωτακι μας τον Κοτεα και να αναφερω πως μου αρεσει που γκρινιαζετε για την υποθεση του παιχνιδιου (ψιλοασχετο-χιουμοριστικο σχολιο). To Crash του David Cronenberg το εχει παρακολουθησει κανεις;

https://www.imdb.com/title/tt0115964/

Σημειωτεον την ταινια τη θεωρω πολυ δυνατη. Αλλα ειναι αρρωστο το φιλμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ταινία είναι το crash, μη το συγκρίνουμε με το story του lou2 είναι ιεροσυλία το λιγότερο.

Είμαι σίγουρος ότι ο Niel θα ήθελε να συγκρίνουμε το δημιούργημά του και με άλλα αριστουργήματα που τυχόν είχε "επιρροές".

Και με το boys don't cry όσο αναφορά τον Lev και τι τραβάει.

Και με το Oldboy όσο αναφορά το revenge story.

κλπ.

Η φριχτή αλήθεια είναι ότι αν γύριζαν το "story" του ταινία θα είχε σαρώσει τα χρυσά βατόμουρα και όχι τα αγαλματίδια όμως.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ilos είπε

Μια χαρά ταινία είναι το crash, μη το συγκρίνουμε με το story του lou2 είναι ιεροσυλία το λιγότερο.

Είμαι σίγουρος ότι ο Niel θα ήθελε να συγκρίνουμε το δημιούργημά του και με άλλα αριστουργήματα που τυχόν είχε "επιρροές".

Και με το boys don't cry όσο αναφορά τον Lev και τι τραβάει.

Και με το Oldboy όσο αναφορά το revenge story.

κλπ.

Η φριχτή αλήθεια είναι ότι αν γύριζαν το "story" του ταινία θα είχε σαρώσει τα χρυσά βατόμουρα και όχι τα αγαλματίδια όμως.

Aδερφε οπως προανεφερα ηταν καθαρα χιουμοριστικο το σχολιο μου, το παιχνιδι δεν το εχω ολοκληρωσει αλλωστε, επομενως δεν εχω καταληκτικη εικονα για την πλοκη του. Μελετημενες οι παραπομομπες παντως. 

Σπουδαιες ταινιες αμφοτερες.

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...