Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, PDS13 είπε

To γρουσουσεψα. Εδω που το αφησα εχω μεινει με μια σφαιρα lol.

ποδια εχεις, τρεχα!!! γμσε τα collectibles...

:) 

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Eκει που ειμαι αυτο θα κανω θελω δεν θελω, αφου εξασφαλισω οτι δεν με εχουν δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, PDS13 είπε

To γρουσουσεψα. Εδω που το αφησα εχω μεινει με μια σφαιρα lol.

Διαβαζεις τα spoilerss??? 😛

Χάχα, τι να κάνω; έχουν γεμίσει τα πάντα με spoilers γι αυτό το παιχνίδι.. Χωρίς να θες κάπου θα πάει το μάτι σου.. Πως να μην μάθεις ότι παίζεις... σταματάω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαπίλα.... 4/10 με το ζορι..

Φοβερός ήχος πάνω απ όλα τρομερό gameplay,αλλά το να κόβεις και να πυροβόλας και να φεύγουν τα κοψίδια έτσι, το έχω δει και στο mortal kombat. Τρομερά physics και mechanics αλλά αρκετά επαναλαμβανόμενο... 

Απο τα χειρότερα στόρι που εχω δει, κακογραμμένο, Major plot holes, που κάποιοι μικρότεροι τίτλοι το πατάνε κάτω.

Neil DrugMan, είσαι ότι χειρότερο έχει βγάλει η βιομηχανία...

  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

“There was a sequel, wasn’t as good” - Joel

Το λεει στην Ellie.... 

Spoiler

Στο flashback των γενεθλειων της μεσα στο μουσειο με τους δεινοσαυρους..

Sorry για το βιντεο απο εκεινο το σημειο και μετα αλλα δεν βρηκα την ατακα σε καποιο αλλο καλυτερο..

 

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεκτό ότι δεν σας άρεσε η ιστορία και ο τρόπος που χειρίστηκαν κάποιους χαρακτήρες αλλά δεν είναι ανάγκη να έχετε τόσο ισοπεδωτικές απόψεις, βαθμολογίες τύπου 3-4/10 κλπ. Εκτός του ότι είναι μακριά από την πραγματικότητα το μόνο που κάνουν είναι να προκαλούν, εκτός και αν αυτό θέλετε στην τελική... Βαθμοί τύπου 4/10 μιλάμε για ένα σχεδόν unplayable παιχνίδι, broken πως το λένε το αντίθετο από το TLOU2 δηλαδή. :P  

my2c

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κάποια φόρμουλα που καθορίζει τον βαθμό βαρύτητας των επί μέρους στοιχείων εντός παιχνιδιού, αναλόγως του genre του? Έτσι ώστε να υπολογίσεις ακριβοδικαιο μέσο όρο?

Αν η ιστορία σε ένα καθαρά story driven παιχνίδι δεν αρέσει καθόλου, τί βαθμό πρέπει να πάρει,αν τα υπόλοιπα στοιχεία του είναι καλά?

Εφόσον κάποιος μετάνιωσε για τον χρόνο που αφιέρωσε στο game, ή το παράτησε, τότε είναι λογικό για τον ίδιο το game να είναι κάτω του μετρίου.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xavier είπε

τα major plot holes ποια ειναι?

Πολλά, όχι μόνο 1 η 2...

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Υπάρχει κάποια φόρμουλα που καθορίζει τον βαθμό βαρύτητας των επί μέρους στοιχείων εντός παιχνιδιού, αναλόγως του genre του? Έτσι ώστε να υπολογίσεις ακριβοδικαιο μέσο όρο?

Αν η ιστορία σε ένα καθαρά story driven παιχνίδι δεν αρέσει καθόλου, τί βαθμό πρέπει να πάρει,αν τα υπόλοιπα στοιχειά του είναι καλά?

Εφόσον κάποιος μετάνιωσε για τον χρόνο που αφιέρωσε στο game, ή το παράτησε, τότε είναι λογικό για τον ίδιο το game να είναι κάτω του μετρίου.

Το 4/10 πάει αποκλειστικά μόνο στο στόρι και πουθενά αλλού. 7 Χρόνια για αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, xavier είπε

ποδια εχεις, τρεχα!!! γμσε τα collectibles...

:) 

Αν εισαι και χαμηλα στο health bar στο survival, που δεν βλεπεις, ουτε ακους καλα το περιβαλλον, κλαφτα Χαραλαμπε...

Τερμα αγχωτικη διαδικασια. Δεν εχω σκεφτει ουτε στιγμη να κατεβασω δυσκολια. Δεν εχω αφησει ουτε μια επιστολη αδιαβαστη. Και δεν με εχει κουρασει ακομα. Χοντρικα το εχω αφησει στο 1/3 περιπου το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μέχρι εδώ που είμαι (υπολογίζω βρίσκομαι στο 20%), το παιχνίδι είναι πολύ ωραίο.

Η έμφαση που έχει δοθεί στη λεπτομέρεια του περιβάλλοντος είναι πραγματικά αξιοθαύμαστη.

Στα του gameplay, την εμπειρία την νιώθω όπως στο πρώτο παιχνίδι. Είχα θέματα με το aim assist, δοκίμασα τα πάντα, αλλά κανένα setting δεν μου άρεσε. Τελικά τα απενεργοποίησα όλα, αλλά καταλαβαίνετε ότι σε φάσεις όπου έχει γρήγορο action, το aiming με το gamepad δείχνει τους περιορισμούς του.

Εκεί που αν είχες ένα ποντίκι θα έκανες κυριολεκτικά selective dismemberment, εδώ βαράς στο γάμο του Καραγκιόζη. Παίζω ούτως ή άλλως stealthy, οπότε οι φάσεις αυτές είναι πολύ λίγες. Σε όλες τις φορές όμως που είχα γρήγορο action με πιστολίδι, είχα και ένα-δύο reloads.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...