Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω, το story πατάει σε ρεαλισμό οποτε δύσκολα να πάνε τελείως Ellie, makes no sense, ο Joel το έκανε 20 χρονια οποτε είναι πιστευτό, η Ellie μέσα σε 2 χρονια mass murdered? Nah. Προσωπικά θέλω να υπάρχει ξανά το "co-op", αλλα full game με Ellie? No thanx.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι όλοι λέμε ψέματα! (ψευτόμαγκες) :D Απορώ πάντως με άτομα που αγοράζουν games και τα βάζουν στο ράφι. Δεν θα άντεχα να με κοιτάει κάθε μέρα! :D
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες είναι τοσο καλο οσο λετε ολοι?το ειχα παρει δωρο με την κονσολα αλλα δεν το εχω ανοιξει ακομα...

 

Αμαρτωλεεεεεε

 

stoning2.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μία θεωρία που διάβασα,επειδη ο joel δεν είναι ιδιαίτερα γερασμένος ,το βίντεο που είδαμε ο joel είναι στο μυαλό της ellie καθώς τον σκοτώσανε οι fireflies και τώρα έχει βάλει στοχο να τους φάει όλους !

 

Δεν ξέρω κατά πόσο θα ισχύει αλλα στέκει αρκετά

 

 

Ανατρίχιασα και μόνο, διαβάζοντας αυτή την εκδοχή.

 

Το παιχνίδι "uncharted Killer" επιστρέφει.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, είπαμε εμπιστοσύνη στον Neil, δεν ειναι ότι δεν θα τα βγάλει εις πέρας.

 

Ο Bruce όπως και κάθε άνθρωπος θέλει να γεμίσει λίγο τις μπαταρίες του. Δεν είναι και λίγο πράγμα να εχεις δουλέψει στο last of us και Uncharted. Από το 2012 τον πηγαίνει σερί. Εργάζεται από ότι λέει το άρθρο για άλλα δύο games, τα χέρια του ειναι ήδη γεμάτα, πως να πιάσει και το TLOU;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  Χτες ειδα το trailer   .

Το hype  εχει χτυπησει αστρονομικα επιπεδα .

Δεν εχω καμμια αμφιβολια  ,δεν ανησυχω καν   με την naughty dog  ,θα ειναι αλλο ενα επος  .Day one με κλειστα ματια .

Δεν εχω λογια ...

 

 

 

 btw  δεν θα  συμμετεχει  στο part 2  ο Bruce Straley ,κονομησε και  κανει διακοπες διαρκειας .Θα βαλουν στο σεναριο μια απο το westworld . 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως εχω γνωστο που το εκλεισε στη μια ωρα παιχνιδιου και πηγε να παιξει black ops 3.Βρε καλε μου βρε χρυσε μου τιποτα αυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς υπάρχουν αρκετοί "ανώμαλοι". Γνωστός μου δεν θέλει να ακουμπά οτιδήποτε δεν έχει συνεχή δράση. Ακόμα και cutscene να 'χει αυτό που παίζει, το κάνει skip για να συνεχίσει, αδιαφορώντας για το όποιο έστω (ευτελές) story του προσφέρει ακόμα και ένας τέτοιος τίτλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς υπάρχουν αρκετοί "ανώμαλοι". Γνωστός μου δεν θέλει να ακουμπά οτιδήποτε δεν έχει συνεχή δράση. Ακόμα και cutscene να 'χει αυτό που παίζει, το κάνει skip για να συνεχίσει, αδιαφορώντας για το όποιο έστω (ευτελές) story του προσφέρει ακόμα και ένας τέτοιος τίτλος.

 

 

και με τους ρυθμούς που βγαίνουν τα fps, μάλλον είναι πολλοί περισσότεροι απ' όσο φανταζόμαστε.......

 

Δε μπορώ να διανοηθώ να παίξω παιχνίδι αν δε λέει μια ωραία ιστορία. Πως μπορεί να γίνεσαι μέτοχος σε κάτι που δε σε ακουμπά; Μόνο τα botakia το κάνουνε αυτό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με τους ρυθμούς που βγαίνουν τα fps, μάλλον είναι πολλοί περισσότεροι απ' όσο φανταζόμαστε.......

 

Δε μπορώ να διανοηθώ να παίξω παιχνίδι αν δε λέει μια ωραία ιστορία. Πως μπορεί να γίνεσαι μέτοχος σε κάτι που δε σε ακουμπά; Μόνο τα botakia το κάνουνε αυτό :P

Πως γίνεται τόσο κόσμος να παίζει Mario και platform games, πως γίνεται τόσοι παίκτες να λιώνουν σε co-op, competitive multiplayer games, πως γίνεται τόσος κόσμος να παίζει παιχνίδια επειδή έχουν διασκεδαστικό κι εθιστικό gameplay; Έλα μου ντε πως γίνεται τέτοια πράγματα εν έτει 2016; 

 Δεν μπορώ να διανοηθώ να παίξω ένα παιχνίδι αν δεν έχει ωραίο gameplay και με αναγκάζει ο developer να ακολουθώ αυστηρά scripted δομές επειδή νομίζει ότι είμαι πίθηκος ή ξεκίνησα να παίζω χθες videogames.

 

 

Μην ασχοληθείτε με το Super Mario Galaxy. Δεν έχει story και  δεν σας ακουμπά!!! 

Θεέ μου...τέτοια διαβάζουν οι Call of Duty users (ναι αυτοί που ειρωνεύεστε) και χασκογελάνε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...