Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Just now, PDS13 said:

Οποτε θα ειναι ανετοιμο σωστα?

Απάντησα ήδη. Υπόθετω ότι έφαγε τόσο delay όσο χρειαζόταν για να είναι έτοιμο και όχι γιατί δεν προλάβαιναν να εκτυπώσουν δισκάκια or smth.

Εκτός κι αν κυκλοφορήσει στις 19/6 και πάλι έχει ελλείψεις σε pre-orders, CE's κλπ. Αν υπάρξει έλλειψη σε διαθεσιμότητα, τότε όντως υπήρξε πρόβλημα και υποχώρησαν λόγω των διαρροών. Αλλά αν είναι έτσι, τότε γιατί δεν το κυκλοφορούν στις 29/5 όπως ήταν το αρχικό roadmap;

2 minutes ago, Tilemaxx said:

Εννοεί μάλλον ότι το “indefinitely” έγινε λίγες μέρες μετά. Εγώ πιστεύω ότι αυτό έγινε για άλλους λόγους και όχι λόγω αν ήταν έτοιμο η όχι. Πιθανώς το παιχνίδι να έχει πάει gold εδώ και καιρό, αλλά είναι τα προβλήματα που έχουν.

Όπως;

Όσοι έχετε διαβάσει spoilers, προσεκτικά τι ποστάρετε παρακαλώ, δεν έχουμε πέσει όλοι στο λάκο, θξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Όσοι έχετε διαβάσει spoilers, προσεκτικά τι ποστάρετε παρακαλώ, δεν έχουμε πέσει όλοι στο λάκο, θξ.

Αυτο!

προσοχη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fulgore είπε

Γελαω παντως που καποιοι απορουν που στο internet διαρρεουν spoilers για ενα παιχνιδι.

Ε που δηλαδη περιμενετε ρε παιδια να ακουσετε spoilers για αυτο?Στις εφημεριδες του περιπτερου ή στο ραδιοφωνο?😂

Η ζημιά μπορεί να γίνει οπουδήποτε. Δέν είναι μόνο το ίντερνετ.

O κουμπάρος μου ήταν στο λεωφορείο με την κοπέλα του και πήγαιναν σινεμά να δούν την "Έκτη Αίσθηση". Ακριβώς μπροστά τους μιά παρέα συζητούσε το τέλος της ταινίας. Το έργο το είδαν, αλλά εννοείται ότι απογοητεύτηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Chaser είπε

Τετοιο σεναριο ουτε ο φωσκολος. Καποιος να βαλει το λουρι πισω στον Cuckman, το παιδι δεν μπορει αφου.

Spoiler

 

Γιατι δεν στελνεις εσυ βιογραφικο στην Naughty Dog να διδαξεις στους εκει ασχετους απο σεναριο.

Μην χαλατε τσαμπα τετοιες ευκαιριες παιδια εδω μεσα,ειδικα μιας και ορισμενοι βγαλατε και συμπερασμα για ενα παιχνιδι πριν καν κυκλοφορησει.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, phanispal said:

Το *** gameplay ξέρω 'γω;

Η μουσική, τα γραφικά μπλα μπλα μπλα.

Δεν νομιζω να ειναι το παρον νημα για αυτην την συζητηση αλλα ειμαι σιγουρος οτι το πρωτο δεν διακριθηκε για το ''***'' gameplay του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, noFEARgr said:

Δεν νομιζω να ειναι το παρον νημα για αυτην την συζητηση αλλα ειμαι σιγουρος οτι το πρωτο δεν διακριθηκε για το ''***'' gameplay του

Γιατί είχε «***» σενάριο το πρώτο; Κλισέ af ήταν, δεν περιμένω κάτι διαφορετικό στο δεύτερο και δεν θα το παίξω για αυτό τον λόγο. Θα το παίξω για το τρόπο που θα παρουσιάζεται το σενάριο, την σκηνοθεσία και τους χαρακτήρες.

Επίσης gameplay-wise το πρώτο είχε συγκεντρώσει όλα τα σωστά πράγματα από games του είδους, οπότε ναι, ήταν ***.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο last of us ξεχωρισε για το συνολο αυτων που προσεφερε.

  • Ιστορια(οχι τοσο αυτη καθαυτη που δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο, αλλα την ανεβαζαν πολυ οι χαρακτηρες και οι διαλογοι).
  • Διαλογοι
  • Χαρακτηρες
  • Μουσικη
  • Ατμοσφαιρα
  • και το gameplay (του ειδικα στις υψηλοτερες δυσκολιες που επρεπε να κανεις σωστο management στα οπλα,γιατι αν πηγαινες μπροστα σαν τον rambo,δεν την γλυτωνες. Οσοι μαλιστα εχουν παιξει σε Grounded δυσκολια που δεν λειτουργει ουτε το ρανταρ,ουτε βλεπεις τους αντιπαλους μεσα απο τους τοιχους,ξερουν σε τι αναφερομαι.
  • Και για οσους ασχοληθηκαν μαυτο φυσικα,και το multiplayer του.

Περαν τουτου τα παλιοτερα χρονια ο κοσμος συνηθιζε πρωτα να κυκλοφορει ενα παιχνιδι και να το παιζει ο κοσμος και μετα να βγαινει η οποια ''ετυμηγορια''για αυτο.

Εαν το παιχνιδι βγει και ειναι πατατα(οπως το The Order)εδω θα ειμαστε να το σχολιασουμε.

Αλλα πραγματικα φιλικη παρακληση προς ολους.

Μην το χαλασετε και αυτο το θεμα πριν καν κυκλοφορησει το παιχνιδι,ειδικα τωρα λογω και των leaks.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 hours ago, Malthador said:

Γιατί είχε «***» σενάριο το πρώτο; Κλισέ af ήταν, δεν περιμένω κάτι διαφορετικό στο δεύτερο και δεν θα το παίξω για αυτό τον λόγο. Θα το παίξω για το τρόπο που θα παρουσιάζεται το σενάριο, την σκηνοθεσία και τους χαρακτήρες.

Επίσης gameplay-wise το πρώτο είχε συγκεντρώσει όλα τα σωστά πράγματα από games του είδους, οπότε ναι, ήταν ****.

Το σεναριο ηταν κλισεδουρα. Και αν το μεταφερεις σε εναν τριτο θα σου πει οκ. Ως εκει. Το θεμα ειναι πως το μετεφερε η ND και πως αναπτυχθηκε αυτο με αποτελεσμα να σε καθηλωνει. Σε συμπληρωνω δεν διαφωνω.

Και το setting φυσικα ειναι καρακλισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως βλεπω την εξελιξη της καταστασης, θεωρω πως 99% καταρριπτεται καθε θεωρια συνωμοσιας, σε οτι ειχε να κανει με την αναβολη του παιχνιδιου.

Πλεον στις περισσοτερες χωρες ο  κορονοιος εξασθενει και τα μετρα αρχιζουν να μαλακωνουν. Ακομα και στις ΗΠΑ μοιαζει να πιανει σιγα-σιγα το πικ του ο ιος και τα μετρα καταστολης θα φυγουν.

Καλοκαιριαζει και απ'οτι λεγεται ο ιος θα υποχωρησει, ενω απο Σεπτεμβρη περιμενουν το δευτερο κυμα του ιου. Με βαση το συγκεκριμενο πολυ σοβαρο θεμα, η καλυτερη στιγμη να κυκλοφορισει το παιχνιδι, ειναι καπου εκει. Θα εχει ενα διμηνο χωρις προβληματα, θα το παιξει ο μεγαλυτερος ογκος οσων θελουν να το παιξουν και οσοι δεν εχουν καψα να το παιξουν το πρωτο διμηνο, δεν θα εχουν κανενα θεμα, αν τους καθυστερησει το παιχνιδι δεκα μερες.

υ.γ. Σε οτι εχει να κανει με τα σποιλερ τι να πουμε; Τραγικο, αλλα δυστυχως υπαρκτο φαινομενο. Ας ελπισουμε να χαλασουν την εμπειρια οσο λιγοτερο γινεται. Ειναι κριμα να μην "πιεις" το ποτηρι 100%.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά από ένα βίντεο που είδα πραγματικά με έκανε να θέλω να παίξω ακόμα περισσότερο.ειδα κάτι ίσως ότι πιο brutal έχω δει σε video game,πολύ ρεαλιστικο,πολύ dark και heavy όπως είχε πει κ ο druckmann.σε συνδυασμο με το animation κ το γράψιμο + τα όμορφα γραφικά (περιμένω γραφικά uncharted 4 με κάποιες βελτιωσεις)θεωρώ ότι θα είναι μια εμπειρία που θα καθηλώνει ειδικά αυτούς που τους άρεσε το 1 όπως εμένα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω παρολο το σποιλερ, θα το αγορασω day one. eseiς αληθεια, τι θα κανατε στη θεση μου αν ειχατε φαει σποιλερ? θα ξενερωνατε τοσο ωστε να ΜΗΝ το αγορασετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Obiwan88 είπε

παντως εγω παρολο το σποιλερ, θα το αγορασω day one. eseiς αληθεια, τι θα κανατε στη θεση μου αν ειχατε φαει σποιλερ? θα ξενερωνατε τοσο ωστε να ΜΗΝ το αγορασετε;

Σημασία έχει το ταξίδι 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...