Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, VaggD είπε

Σε περίπτωση που εννοούσες κάτι διαφορετικό και το διατύπωσες λανθασμένα. No hard feelings!

None. ;) Δεν θα επεκταθώ, ας το αφήσουμε εδώ μιας και είναι off-topic.  Το περί crunch στο gaming industry που γίνετε πολλά χρονια τώρα μπορεί να συζητηθεί σε δικό του thread.

Επίσης θυμίζω ο Praetorian απαγόρευσε τα spoiler γενικά.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, xavier είπε

κυκλοφορησε ποτε η naughty dog unfinished ή unpolished παιχνιδι? Προσωπικα δεν με προβληματιζει τιποτα...

Συμφωνώ και επαυξάνω. Όταν απλά για το weapon customization έχουν κάνει κάτι τέτοιο, δε νομίζω να μιλάμε για κάτι που δεν είναι state of the art. Τώρα για την πλοκή αυτό που ξέρω είναι πως ποτέ δεν γίνεται να είναι όλοι χαρούμενοι. Προφανώς θα δούμε κάτι ακραίο (ο ίδιος ο Druckmann στο twitter του, δηλώνει πως είναι abuser of characters). Αλλά έαν και εφόσον η πλοκή, η εξέλιξη και η όλη ιστορία του παιχνιδιού είναι τέτοια όπου χτίζει σωστά ενα οποιοδήποτε ακραίο ή μη τέλος, εγώ είμαι ανοιχτός και το περιμένω πως και πως.


 

Επεξ/σία από sixamenos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, kostiger said:

Στο RDR2 να το δεχτώ. Σε SP linear campaign game, μπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JohnVani18 είπε

Στο RDR2 να το δεχτώ. Σε SP linear campaign game, μπα..

Εγκυρο ειναι το gamingbolt, τι να σου πω. Η λογικη συνηγορει σε αυτο που λες, θα φανει σε λιγο που θα ανοιξει το preload..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news, διέρρευσε επιπλέον μιαμιση ώρα υλικό και πολλές πολλές λεπτομέριες για την ιστορία. Προσοχή όσοι δεν έχετε φάει ήδη spoiler.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, JohnVani18 είπε

In other news, διέρρευσε επιπλέον μιαμιση ώρα υλικό και πολλές πολλές λεπτομέριες για την ιστορία. Προσοχή όσοι δεν έχετε φάει ήδη spoiler.

E αφού έγινε που έγινε η παπάρια γιατί δεν βγάζουν κάνα official gameplay ffs?! Οποιος το δει ας κάνει post spoiler free εντυπώσεις για gameplay μονο άμα μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

E αφού έγινε που έγινε η παπάρια γιατί δεν βγάζουν κάνα official gameplay ffs?! Οποιος το δει ας κάνει post spoiler free εντυπώσεις για gameplay μονο άμα μπορεί.

Πιο πολυ narative στοιχεια εχουν γινει leak και cutscenes, gameplay πολυ λιγο θα ελεγα. 

Τα βαζω σε spoiler αν και δεν εχει να κανει τιποτα με την πλοκη 

Spoiler

 

Οσο ειδα ακριβως ιδια φορμουλα με το πρωτο με πολυ καλυτερα animations , καποιους καινουργιους μολισμενους . Η ai δεν μου πολυ αρεσε αλλα μπορει να ειναι καλυτερη στο τελικο παιχνιδι γιατι φαινεται οτι ειναι early build. 

Στον τεχνικο τομεα ισως εχει υπαρξει καποιο downgrade σε σχεση με την πρωτη e3 που δειξαν υλικο αλλα δεν μπορω να ειμαι σιγουρος γιατι δεν ειναι καλης ποιοτητας τα βιντεο 

A επισης υπαρχει αρκετο gore που ξερω οτι σου αρεσει :P

 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Thanks, αλήθεια για το AI? Στο τελευταίο gameplay το AI ήταν στον Θεό και από ότι είχαν πει δεν ήταν scripted. Ας ελπίσουμε ήταν όντως early build.

Ηταν πολυ λιγο για να πω σιγουρα αλλα ετσι μου φανηκε . Φυσικα μπορει να ειναι τελειως διαφορετικο στο full game. Παντως το gameplay σιγουρα δεν ειναι αυτο που θα απογοητευσει τους παικτες , μια polished εκδοση του πρωτου ειναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα πράγματα έγιναν πολύ επικίνδυνα για αυτούς που θέλουν να αποφύγουν τα spoilers, εγώ θα σας χαιρετήσω από το παρών τόπικ και θα ξαναμπώ όταν το τερματίσω 😁

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω π εφαγα τα σποιλερ στην μαπα παντως θ το παιξω το γκειμ. Βλεπω κοσμο ν περνει το ολο θεμα με τα leaks κτλ σε ορισμένες περιπτώσεις απειρα υπερβολικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...