Προς το περιεχόμενο

Unigine Valley Benchmark


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Πρεσάρρωντας με ήπιους χρονισμούς την γριά ti..........

Χωρίς τίτλο.png

Unigine_Valley_Benchmark_1.0_20180112_0050.html

Γιατί υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές με το παρακάτω βίντεο ενώ έχει μεγαλύτερα clocks? Ιδια ακριβώς gpu είναι. 

https://youtu.be/748m6SH1bcw

 

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Heybro είπε

Γιατί υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές με το παρακάτω βίντεο ενώ έχει μεγαλύτερα clocks? Ιδια ακριβώς gpu είναι. 

https://youtu.be/748m6SH1bcw

Τσέκαρε ένα run από ti στα 1550mhz κάποιου αλλού στο net......

Μην κοιτάς τα κλόκια που δείχνει το πρόγραμμα του unigine valley...πολλές φορές δεν ευσταθούν......μία καλά χρονισμένη 980ti τερματίζει στο valley έως και στα 114fps που έχω φτάσει εγώ ο ίδιος......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

Τσέκαρε ένα run από ti στα 1550mhz κάποιου αλλού στο net......

Μην κοιτάς τα κλόκια που δείχνει το πρόγραμμα του unigine valley...πολλές φορές δεν ευσταθούν......μία καλά χρονισμένη 980ti τερματίζει στο valley έως και στα 114fps που έχω φτάσει εγώ ο ίδιος......

Ειναι τόσο ανώτερη από 1070ti? Γιατί αλλού βλέπω ότι σε παιχνίδια βγάζει παραπάνω η 1070ti. Εκτός αν σηκώνει τοσο μεγαλύτερο overclock η 980ti οπότε μιλάμε για φουλ oc που περνάει ακόμα και 1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 980 ti γενικώς κλοκαρεται τόσο πολύ,σε βαθμό κακουργήματος που λέμε. 

Κάτι σαν bugαρισμενο oc.Το αποτέλεσμα είναι σε πολλές περιπτώσεις να πλησιάζει ακόμα και την 1080

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Η 980 ti γενικώς κλοκαρεται τόσο πολύ,σε βαθμό κακουργήματος που λέμε. 

Κάτι σαν bugαρισμενο oc.Το αποτέλεσμα είναι σε πολλές περιπτώσεις να πλησιάζει ακόμα και την 1080

Καταλαβα οποτε λογικα τα νουμερα. Την περναει την stock 1080 για πλακα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά δεν την περνάει, την φτάνει όμως..980Ti OC vs 1080 OC νομίζω έχουν 10% διαφορά.

Κανονικά ναι αλλά στο παραπάνω τεστ δεν ισχύει. Εγώ είμαι 3% πιο κάτω από 1080 στις ίδιες συχνότητες και η 980ti περνάει αρκετά παραπάνω στο unigine. Άρα πρέπει να περναει και την 1080. Εκτός αν κλοκάρετε στα 2150 κάποια 1070ti 1080 που εκεί πρέπει να περνάνε οριακά την κλοκαρισμενη στο Θεό 980ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Η 980 ti γενικώς κλοκαρεται τόσο πολύ,σε βαθμό κακουργήματος που λέμε. 

Κάτι σαν bugαρισμενο oc.Το αποτέλεσμα είναι σε πολλές περιπτώσεις να πλησιάζει ακόμα και την 1080

Είναι και ένας λόγος που δεν αναβαθμίστηκα σε gtx 1080 μιας και κλοκαρισμένες αμφότερες στα τέρματα και οι δύο κάρτες (980ti & 1080) έχουν διαφορά γύρω στο 7%......ο λόγος που δεν πιάνεται σε απόλυτα νούμερα η gtx 1080 από 980ti & 1070ti είναι το gddr5x.....γενικά όμως όλα εξαρτιώνται από το πόσο καλό oc potential έχει η κάθε κάρτα ξεχωριστά.

 

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

perfrel_3840_2160.png

 

Kαι εδώ και εδώ https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_1080_STRIX/29.html

Απορώ ώρες ώρες με το placebo σχετικά με τις επιδόσεις που αναφέρονται παραπάνω τα αποτελέσματα είναι υπέραρκετά για να βγάλει ο κάθε ένας τα συμπεράσματα του η 980Ti στο σκασμό να κάτσει ενα 15% πίσω από την FE stock ok end of story τα υπόλοιπα είναι μην πω τι........

Σε πραγματικές συνθήκες δεν την βλέπει πουθενα την 1080 η 980Τι, η 980Ti ΔΕΝ μπορεί να κάνει αυτό που μπορεί η 1080 το 4Κ gaming με λογικές ρυθμίσεις, από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα είναι καφενειακή συζήτηση τις είχα και τις δύο όπως έχω ξανά πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...