Προς το περιεχόμενο

Dell XPS 15 9550 (15.6) 1199E @computeruniverse.com


droid345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι ότι αρχικά κοίταγα xps13 και macbook pro 13.3 και σύγκληνα προς το δεύτερο.Απλά όταν μπαίνει το 15αρι στη μέση ..Αχχχ πραγματικά δεν ξέρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αλήθεια είναι ότι αρχικά κοίταγα xps13 και macbook pro 13.3 και σύγκληνα προς το δεύτερο.Απλά όταν μπαίνει το 15αρι στη μέση ..Αχχχ πραγματικά δεν ξέρω

 

Γμτ και ειπα θα επεσα πανω σε καποιον κατασταλαγμενο..  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

droid345 εχεις σκοπο να το χρησιμοποιησεις επαγγελματικα? Θα σκεφτοσουν κατι αντιστοιχο σε mac? πχ σε σχεση με ενα Macbook Pro που παιζει αυτη τη στιγμη στη ιδια τιμη?

Αρχικά ήμουν ανάμεσα σε xps 13 και macbook pro 13.3 (2015) και σύγκληνα προς το δεύτερο.Τώρα που μπήκε και το 15αρι στη μέση όμως στα 1200 έχω προβληματιστεί.ναι είναι για επαγγελματική χρήση και αυτό που με νοιάζει κυρίως είναι η φορητότητα.Αν το macbook είχε μεγαλύτερο ssd το χα πάρει  χθες.

 

EDit.Ξέρει κανείς πόσο πάει ένας ssd για macbook?Νομίζω παίζουν συγκεκριμένης εταιρίας μόνο

Γμτ και ειπα θα επεσα πανω σε καποιον κατασταλαγμενο..  :P

Και συ έχεις μπερδευτεί??Για τη χρήση το προορίζεις;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη χρήση το προορίζεις;;

 

Για development, κυριως web. Κυριως με ενδιαφερει κι εμενα η φορητοτητα, η ποιοτητα κατασκευης και οι επιδοσεις. Το OS ειναι δευτερευουσας σημασιας μιας και δεν το βλεπω να το χρησιμοποιησω τοσο για ψυχαγωγια (gaming κτλ) ωστε να κυνηγάω τα Windows. Γι' αυτο σε ρωτησα στην αρχη για τι χρηση το θες..

 

Εχω μια ταση προς το mac, αλλα οι τιμες δυστυχως ειναι φωτια και λαβρα για να χτυπησεις καλα specs..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

EDit.Ξέρει κανείς πόσο πάει ένας ssd για macbook?Νομίζω παίζουν συγκεκριμένης εταιρίας μόνο

 

Δεν ισχύει πια. Από πολλές εταιρείες παίζουν. Αν βρεις κάποιον ssd που σε ενδιαφέρει, είναι σχεδόν βέβαιο ότι αναζητώντας στο διαδίκτυο (συνήθως Amazon) θα βρεις επιβεβαίωση ότι παίζει σε MBP. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει πια. Από πολλές εταιρείες παίζουν. Αν βρεις κάποιον ssd που σε ενδιαφέρει, είναι σχεδόν βέβαιο ότι αναζητώντας στο διαδίκτυο (συνήθως Amazon) θα βρεις επιβεβαίωση ότι παίζει σε MBP. 

MBP?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βαρος μαγκες, το βαρος κοιτατε. 1.2 κιλα εχω το μικρο και χαιρομαιιιιιιιιι

 

και λιιγο που αργει το χω στησει και την παλευω.

το βαρος ειναι το dealbreaker!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 849 (συν διαφορα ΦΠΑ και μεταφορικα), θεωρω το συγκεκριμενο καλυτερη επιλογη:

 

https://www.amazon.fr/dp/B01MDOGM29/ref=twister_B01MYRP6OY?_encoding=UTF8&th=1

γαλλικό πληκτρολόγιο και νομιζω όχι ips
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος κάτοχος XPS 15 ξέρει να μας πει για το trackpad -είναι εφάμιλλο των macbook; Το trackpad της apple είναι ο βασικός λόγος που είμαι ακόμα σε mac.

Δεν ειμαι κατοχος XPS αλλα εχω δουλεψει σε αυτο για κανα 30ωρο συνολικα.

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι εφαμιλλο το τρακπαντ με αυτο των MBP. Τετοια αισθηση και λειτουργια δε θα βρεις πουθενα σε windows.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...