Προς το περιεχόμενο

Ηχος ταινιων σε τηλεοραση LG


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Εχω το,νομιζω γνωστο, προβλημα οταν βλεπω ταινιες στη τν απο usb και σε μερικα dvd νομιζω.Η μουσικη και τα εφε ειναι πολυ δυνατα ενω οταν μιλανε οι χαρακτηρες δεν ακουγεται σχεδον καθολου.Εχω ψαξει αλλα δε μπορεσα να το φτιαξω.Καμια προταση ?

(συγγνωμη που εφτιαξα καινουργιο τοπικ αλλα δε βρηκα καποιο καταλληλο να ρωτησω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ολες οι τανιες μου ειναι 720p και 1080p απο γνωστο site και οπως ειπα το κανει και σε καποια dvd.Δε νομιζω να φταιει αυτο αν και τωρα που το λες σε 2-3 (που δεν διαφερουν σε κατι απο τις αλλες) δε το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως τοτε εχει καποιο θεμα με την αποκωδικοποιηση καποιον codec η τηλεοραση, ειδικα καποια φθηνα μοντελα της lg δεν παιζουν καν καποια φορμα ηχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοιο με τα codecs υποψιαζομαι και γω αλλα το μοντελο ειναι καινουργιο και δεν ηταν φθηνο.Απο οτι εψαξα στο google το χουν πολυ αυτο το προβλημα και με καλυτερες ακομα τηλεορασεις αλλα δεν βρηκα λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω κανει καθολου update στη τν απο τοτε που τη πηρα.Ισως.Θα γραψω αν ειχε αποτελεσμα οταν το δοκιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις παρατηρήσει εάν στο κάνει με ήχο 5.1 ή 2κάναλο;

αυτο ειναι

 

το πισι στελνει 5.1, και η τηλεοραση παιζει 5.1 με 2 ηχεια...

 

με ποιο προγραμμα παιζεις τις ταινιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα ειμαι λιγο ασχετος με ολα αυτα (5.1κτλ).Στο pc χρησιμοποιω vlc αλλα με οποιο προγραμμα και να τις ανοιξω δεν εχει προβλημα ο ηχος.Αν εννοεις στη τν δεν εχω καποιο προγραμμα απλα το player που εχει μεσα.Δεν την εχω συνδεσει ποτε στο ιντερνετ γτ δε βολευει η αποσταση με το ρουτερ και θα δυσκολευτω να το κανω αν χρειαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...