Προς το περιεχόμενο

προβλημα σε asus x54h


carimoura

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα laptop asus x54h το ποιο δεν ανοίγει καθόλου. Μόλις του βάλω το τροφοδοτικό δεν ανάβει κανένα λαμπάκι. Όταν πάω να πατήσω το power on δεν ανοίγει καθόλου, μερικές φορές μόνο μου ανάβει τα led-ακια που έχει κάτω (μπαταρίας, τροφοδοσίας κτλ) Το laptop δεν είναι δικό μου είναι της θείας μου. Το πήγε σε έναν να το δει και την είπε ότι έχει καεί ένα κύκλωμα από μέσα και ότι θέλει 120Ε για να το κάνει. Μετά το πήγε στο πλαίσιο, την είπαν ότι δεν αναλαμβάνουν asus άλλα και καλά το έλεγξαν. Αυτό που της είπαν είναι ότι μπορεί να έχει θέμα το jack DC η το τροφοδοτικό.

Το τροφοδοτικό δεν παίζει να έχει κάτι γτ το είδα και λειτουργεί μια χαρά.

Τι παίζει να φταίει παιδιά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν να ελέγξεις τροφοδοτικό και powerjack με πολυμετρο να είσαι σίγουρος ότι παίζουν σωστά (ή οχι, ώστε να ξερεις τι φταίει).

Και μετά θα δεις πιο πέρα, αν φταίει η πλακέτα ας πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εχεις βραχυκυκλωμα σοβαρο και θα ταν καλο να μην συνδεσεις ξανα το τροφοδοτικο γιατι θα το καψεις τελειως.πρεπει να το πας σε εμπειρο τεχνικο.αν θες στειλε μου μυνημα να σε βοηθησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοιο προβλημα εχω και εγω με το λαπτοπ μου,ιδια μαρκα με την μονη διαφορα εμενα παιρνει ρευμα αλλα δεν ανοιγει τα windows βγαζει μια μπλε οθονη και γραφει κατι πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...