Προς το περιεχόμενο

Δεν μπορώ να μπαρκάρω, τεράστια απόγνωση!


IgnaKing

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμπειρια δεν εχει γνωριμιες εχει για αυτο και μπαρκαρουν!

Εσυ θεωρεις οτι το διαβασμα για τις πανελληνιες σε μορφωνει; το πιο ηλιθιο συστημα παγκοσμιος η αποστήθιση η ίδια..

Είμαι στον κλάδο έχω ψάξει, έχω γνωρίσει και έχω δει και με τα μάτια μου πως δουλεύουν τα πράγματα 

αμα εισαι θεωρητικη οχι δε σε μορφωνει τωρα το συστημα των πανελληνιων δεν ειναι το καλητερο αλλα οχι και το χειροτερο.

και δεν βλεπω το κακο στο να εχει καποιος γνωριμιες. και πως εισαι στον κλαδο αμα δεν εχεις δουλεψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

πηγαινε φανταρος κ φυγε αμβουργο, εκει θα βρεις δουλεια με τον τροπο που ψαχνεις.

 

ελπιζω, βεβαια, να περιμενεις να σου συμπεριφερονται σαν κατσαριδα & οχι τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........................την ίδια στιγμή που άλλα παιδιά από τα σωστικά με ένα τηλεφωνάκι στον γνωστό τους σε μια μέρα έχουν ναυτολογηθεί ήδη. Εγώ το κυνηγάω τόσο καιρό και δεν βγάζω άκρη... Αιώνια Ελλάς δυστυχώς αυτό είναι το σύστημα και αυτή η ζωή.................................................

 

Και από πότε τίθεται θέμα για το ποιον θα πάρει ο ιδιώτης (Χ ναυτιλιακή εταιρία) και με τι κριτήριο;

Παίρνει όποιον γουστάρει και λογαριασμό δεν δίνει. Δική του η δουλειά δικά του και τα ρίσκα, αν προτιμήσει κάποιον "συστημένο" χωρίς τα απαιτούμενα προσόντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνει όποιον γουστάρει και λογαριασμό δεν δίνει.

Δική του η δουλειά δικά του και τα ρίσκα, αν προτιμήσει κάποιον "συστημένο" χωρίς τα απαιτούμενα προσόντα.

 

αν και ο πιτσιρικας αγνοει οτι ο σομαλος ή πακιστανος ή ινδος ή δεν ξερω τι αλλο

ειναι πιο φθηνο χερι & χωρις καμια απαιτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ο πιτσιρικας αγνοει οτι ο σομαλος ή πακιστανος ή ινδος ή δεν ξερω τι αλλο

ειναι πιο φθηνο χερι & χωρις καμια απαιτηση. 

Μιλώ κυρίως για ακτοπλοΐα..

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώ κυρίως για ακτοπλοΐα..

  

 

κι εγω γι'αυτο μιλω...ξερεις ποσους γνωστους εχουμε απο ΑΕΝ που δεν μπορουν να δουλεψουν ουτε ως τριτοι μηχανικοι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω γι'αυτο μιλω...ξερεις ποσους γνωστους εχουμε απο ΑΕΝ που δεν μπορουν να δουλεψουν ουτε ως τριτοι μηχανικοι ;

Από πότε έχουν πακιστανούς στα ποστάλια ρε φιλε πλακα μου κανεις;

Οσα ατομα γνωρισα σε οσα βαπορια πηγα πακιστανους κτλπ δεν ειχε μιλαω για ακτοπλοια ξανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε έχουν πακιστανούς στα ποστάλια ρε φιλε πλακα μου κανεις;

Οσα ατομα γνωρισα σε οσα βαπορια πηγα πακιστανους κτλπ δεν ειχε μιλαω για ακτοπλοια ξανα

 

εχει αλλα δεν τους ειδες. γιατι θες μονο τη συγκεκριμενη κατηγορια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι θες να μπαρκαρεις και αν εισαι μια κινητη συντεταγμενη χωρις οικογενεια/φιλους?

μονο για τα $$$$?

δεν ειναι το νοημα της ζωης τα λεφτα δικε μου..

 

Ειναι προφανες πως δεν εχει πλατες απο πισω. Και ναι, αν δεν κανει μια καλη μπαζα απο τωρα, τοτε σε μερικα χρονια που θα κανει οικογενεια θα αναγκαστει να κανει 2 δουλεις μοορει και 3. Το οποιο θα ειναι χειροτερο απο το να χασει μερικα χρονια απο την ζωη του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι προφανες πως δεν εχει πλατες απο πισω. Και ναι, αν δεν κανει μια καλη μπαζα απο τωρα, τοτε σε μερικα χρονια που θα κανει οικογενεια θα αναγκαστει να κανει 2 δουλεις μοορει και 3. Το οποιο θα ειναι χειροτερο απο το να χασει μερικα χρονια απο την ζωη του.

Μου φαίνεται με καταλαβαίνεις εν μέρη, αν είχα τα λεφτά του μπαμπά και τις πλάτες του με ένα τηλέφωνο να έχω την δουλεία δεν θα έγραφα εδώ..και μου φαίνεται κακώς έγραψα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην απαξιωνεις τις πανελληνιες επειδη προφανως δεν το εχεις, ειναι μια χαρα συστημα, αξιοκρατικο και ειναι οι μονες εξετασεις στις οποιες αν πετυχεις μπορεις να τις εξαργυρωνεις για μια ζωη μετα. Και κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι ΕΥΚΟΛΕΣ αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

Στα υπολοιπα του θεματος δεν εχω αποψη και δεν μπορω να προτεινω κατι, αν δεν δωσεις εξετασεις καλη τυχη ευχομαι να μπαρκαρεις το συντομοτερο με τον τροπο που επελεξες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ελαφρύνω το κλίμα πάντως, συνήθως την απόγνωση δεν την έχει αυτός που δεν μπορεί να (μ)παρκάρει, αλλά ο πίσω που περιμένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ καλύτερα το να μπαρκάρω παρά να δώσω πανελλήνιες!

Αν μπαρκάρω 1)Μπαίνω 100% σχολή 2)Γλυτώνω φροντιστήρια δηλαδή λεφτά 3)Γλυτώνω  τρελό διάβασμα/ταλαιπωρία και συνεχίζω αν μπαρκάρω 4)Θα μαζέψω λεφτά 5)Θα αποκτήσω εμπειρίες-θα δω και πως είναι, 5)Θα γνωρίσω νέα άτομα 6) Και στην τελική είναι δουλεία θα προτιμούσα δουλεία παρά να κάθομαι σπίτι να διαβάζω σαν τον βλάκα και ΑΝ γράψω καλά στις πανελλήνιες.. Και ας είμαι και τζόβενο και ας είμαι και χυτροκαθαριστής από πότε η δουλεία είναι ντροπή άσε που τα λεφτά π.χ σαν επίκουρος είναι τα 3+ πλασια από τον κατώτατο μισθό!!! 

Ρε φίλε διαβάζεις τι γράφω δεν μιλάω για αξιωματικούς μιλάω για κατώτατο πλήρωμα τι χαρτιά παραπάνω έχει ένα τζόβενο από εμένα, και στο κάτω κάτω για να τα λέω κάτι παραπάνω ξέρω αν ήσουν και εσύ στον κλάδο θα τα έβλεπες καλά καλά!!

Δεν είναι μόνο τα λεφτά ας μην ανοίξουμε αυτή την συζήτηση

τι αλλο ειναι ωραιο δηλαδη εκτος τα λεφτα ( εκει συμφωνουμε)

εισαι σιγουρος οτι κανεις? εχω περιπτωσεις κοντινες μου που πηγαν, και αντεξαν 1 εξαμηνο και ο ενας ειναι ντελιβερι, ο αλλος βοσκει προβατα...

απλα ξανα σκεψου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...