Προς το περιεχόμενο

Αγορά Gaming Headset


SakafliaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Τα G430 που είχα έβγαλαν ένα μικρό πρόβλημα, τα πήγα πίσω στα MediaMarkt και η Logitech άψογη όπως πάντα μου δωσε αμέσως αντικατάσταση. Έχω λοιπόν πιστωτικό 80e.

 

Είμαι λοιπόν ανάμεσα στα:

Link.png Site: G430 μιας και γενικά ήμουν ευχαριστημένος, 

Link.png Site: Cloud2 για τα οποία ακούω πολύ καλά λόγια,

Link.png Site: AsusEchelon τα οποία είναι πανέμορφα, τα χει στα Media απλά δεν τα χει στο site γι αυτό δίνω link από Skroutz.

 

Υποθέτω οι περισσότεροι θα προτείνουν τα HyperX, έχει κανείς άποψη για τα Asus?

Εσείς ποια θα παίρνατε?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω θα κραταγα τα G430 για το απιστευτο πραγματικα aftermarket support της logitech. Αν θες οπωσδηποτε

καιωουργιο headset εγω θα επαιρνα το

http://www.e-shop.gr/asus-strix-20-gaming-headset-p-PER.616282

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κατ αρχήν.

Υποθέτω ότι σαν ακουστικά καλύτερα απ τα 3 θα ναι τα HyperX, απλά όπως λέει και ο FasTaker το support της Logitech μάλλον θα με κρατήσει και πάλι.

Razer δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω και τα Asus δε βρίσκω κανέναν να τα έχει να μου πει γνώμη, δεν υπάρχει καν αξιολόγηση στο Skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κατ αρχήν.

Υποθέτω ότι σαν ακουστικά καλύτερα απ τα 3 θα ναι τα HyperX, απλά όπως λέει και ο FasTaker το support της Logitech μάλλον θα με κρατήσει και πάλι.

Razer δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω και τα Asus δε βρίσκω κανέναν να τα έχει να μου πει γνώμη, δεν υπάρχει καν αξιολόγηση στο Skroutz.

Razer γιατι δεν υπαρχει περιπτωση πες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως για το service τους, πέρα απ το ότι δε μ αρέσουν εμφανισιακά και δε νομίζω ότι είναι ούτε καν κοντά στα HyperX.

Τα Asus που έδωσες link FasTaker στο Media τα χει 150e..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου πήρα τα hyperx cloud 2 από eshop. Είχα δοκιμάσει κάποια Corsair και Turtle beach. Είδα τεράστια διαφορά. Και στο μικρόφωνο. Είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει. Ότι ποιο άνετο. Ποιοτικό. Χτύπησε τα άφοβα. Τους βάζω 10 με τόνο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλησπέρα έχω τα Hyper Cloud 1 όχι τα 2 με τον ήχο 7.1 λοιπόν δεν θα βρεις ακουστικά σε θέματα ήχου και κρυστάλλινου ήχου εκτός από τα Hyper φανταστικά σε ότι και άμα τα βάλεις,δεν είμαι ευχαριστημενος με το μικρόφωνο  όπως τον φίλο δεν έχουν καλή ηχομόνωση ενώ έχουν μεγάλα και αφράτα μαξιλαράκια τα φορούσα (9 ώρες) την ήμερα,

 

Τώρα άμα θες 7.1 ήχο κάλο μπάσο καλή ηχομόνωση και πολύ καλά γενικό ήχο (όχι όπως τα hyper) άλλα εξίσου καλό ήχο razer kraken 7.1 τα έχω εδώ και 2 μήνες δοκιμασμένα σε νετ καφέ που παν τα παιδιά και τσιρίζουν και με ήχο στο 45% και μέσα στο game 10%  δεν άκουγα τίποτα...

 

Υ.Γ το mic της razer kraken 7.1 μπαίνει μέσα στα ηχεία αυτά από έμενα  -

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=xLELzHMNMY4

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Razer γιατι δεν υπαρχει περιπτωση πες μας.

Στον ηχο δεν τα παει και τοσο καλα μην πω ειναι αθλια, υπαρχουν καλυτερες λυσεις.

 

Επισης ο 7.1 ηχος ειναι virtual φανταζομαι απο το razer surround και ειναι απισης αθλιο σε σχεση με αλλες λυσεις οπως SBX, dolby headphone κτλπ. Αν και πλεον τα παιχνιδια αρχιζουν και υποστηρίζουν δικο τους virtual surround αλγοριθμο, το cs εβαλε προσφατα και στο ow υπαρχει το atmos ηδη. Δεν ειναι κριτήριο για καλο headset το virtual surround.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς κανένα ποσοστό ειρωνίας, ειλικρινά αναρωτιέμαι αν όσοι απορρίπτουν τα Kraken 7.1 και μάλιστα με χαρακτηρισμούς όπως "άθλια", "απαράδεκτα" κτλ. τα έχουν δοκιμάσει για πάνω απο 2 λεπτά; Και επιπλέον συγκριτικά με τα HyperX Cloud...τα έχετε δοκιμάσει και αυτά και καταλήγετε ότι είναι καλύτερα;

 

Επαναλαμβάνω, ρωτάω χωρίς κανένα είδος ειρωνίας ή υπαινιγμού. Απλά επειδή έχω τα Razer και έχω δοκιμάσει τα HyperX, όπως και μερικά άλλα headset, απορώ πως γίνεται κάποιος να υποβαθμίζει τόσο πολύ τα Kraken.

 

Φυσικά και μπορεί να μην αρέσουν σε κάποιον, τόσο εμφανισιακά όσο και σαν απόδοση αλλά αυτό δεν νομίζω να μεταφράζεται σε αθλιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και μπορεί να μην αρέσουν σε κάποιον, τόσο εμφανισιακά όσο και σαν απόδοση αλλά αυτό δεν νομίζω να μεταφράζεται σε αθλιότητα.

Να βγω λίγο οφφ τοπικ και να ρωτήσω, ξέρεις αν βγάζουν ανταλλακτικά για τα μαξιλαράκια γιατι μου χουν χαλάσει ? Ον τοπικ, είναι τα μόνα ακουστικά που έχουν αντέξει ότι και να τους κάνω, πλεόν τα πετάω κάτω ξέρω οτι δεν παθαίνουν τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγω λίγο οφφ τοπικ και να ρωτήσω, ξέρεις αν βγάζουν ανταλλακτικά για τα μαξιλαράκια γιατι μου χουν χαλάσει ? Ον τοπικ, είναι τα μόνα ακουστικά που έχουν αντέξει ότι και να τους κάνω, πλεόν τα πετάω κάτω ξέρω οτι δεν παθαίνουν τπτ

Αν είσαι εντός εγγυήσεως μιλάς με Zegetron ( αντιπροσωπεία ), και λογικά θα σου στείλουν ανταλλακτικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι εντός εγγυήσεως μιλάς με Zegetron ( αντιπροσωπεία ), και λογικά θα σου στείλουν ανταλλακτικα

Κάτι μου λέει οτι δεν ειμαι πλέον, αλλά όταν μου χάλασαν ήμουν σίγουρα.. δεν το ήξερα. τεσπά θα το κοιτάξω, thanks!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγω λίγο οφφ τοπικ και να ρωτήσω, ξέρεις αν βγάζουν ανταλλακτικά για τα μαξιλαράκια γιατι μου χουν χαλάσει ? Ον τοπικ, είναι τα μόνα ακουστικά που έχουν αντέξει ότι και να τους κάνω, πλεόν τα πετάω κάτω ξέρω οτι δεν παθαίνουν τπτ

 

Δεν έχω δεί να πωλούνται κάπου παρά μόνο στο επίσημο site της Razer. Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί περισσότερο μιας και δεν έχω δεί ίχνος φθοράς στα δικά μου.

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.razerzone.com/store/replacement-ear-cushions-for-razer-kraken-headsets

 

Παρόλα αυτά είναι out of stock με μια ματιά που έριξα.

 

Edit: Μην κάνεις το λάθος να αγοράσεις generic μαξιλαράκια after market, προσωπικά δεν το συνιστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς κανένα ποσοστό ειρωνίας, ειλικρινά αναρωτιέμαι αν όσοι απορρίπτουν τα Kraken 7.1 και μάλιστα με χαρακτηρισμούς όπως "άθλια", "απαράδεκτα" κτλ. τα έχουν δοκιμάσει για πάνω απο 2 λεπτά; Και επιπλέον συγκριτικά με τα HyperX Cloud...τα έχετε δοκιμάσει και αυτά και καταλήγετε ότι είναι καλύτερα;

 

Επαναλαμβάνω, ρωτάω χωρίς κανένα είδος ειρωνίας ή υπαινιγμού. Απλά επειδή έχω τα Razer και έχω δοκιμάσει τα HyperX, όπως και μερικά άλλα headset, απορώ πως γίνεται κάποιος να υποβαθμίζει τόσο πολύ τα Kraken.

 

Φυσικά και μπορεί να μην αρέσουν σε κάποιον, τόσο εμφανισιακά όσο και σαν απόδοση αλλά αυτό δεν νομίζω να μεταφράζεται σε αθλιότητα.

Ναι τα εχω δοκιμασει, εχουν πολυ μπασο και distortion δεν κανουν για gaming(οπως και τα περισσοτερα gaming headsets) για εμενα ειναι trash tier εντελως. Εχω sennheiser 598/akg k612 και game zero δεν υπαρχει λογος να ταλαιπωρησω τα αυτια μου με οτιδηποτε razer.. Λιγα ειναι τα καλα gaming headsets, 2-3 θα ελεγα εκει.

 

Βεβαια ειναι και τι στανταρ εχει ο καθενας και τι θελει, αν γουσταρει να δωσει λεφτα για "chroma" ας τα δωσει ηχο καλο δεν θα παρει παντως, εμενα προσωπικα και τα hyper x χαλια μου φαινονται αλλα ειναι vfm τουλαχιστον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...