Προς το περιεχόμενο

Αγορά Gaming Headset


SakafliaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω sennheiser 598/akg k612 και game zero δεν υπαρχει λογος να ταλαιπωρησω τα αυτια μου με οτιδηποτε razer.. 

Sorry, τα πρώτα δύο δεν είναι headset, και το 3ο έχει 200 ευρώ, και μιλάς για vfm? OK.. εμένα δώρο μου τα razer τα pro και επειδή χάλασαν μέσα σε μια βδομάδα έδωσα κάτι παραπάνω και πήρα τα 7.1

Δεν έχουν όλοι χρήματα να σκάνε 200+ ευρώ για ακουστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς κανένα ποσοστό ειρωνίας, ειλικρινά αναρωτιέμαι αν όσοι απορρίπτουν τα Kraken 7.1 και μάλιστα με χαρακτηρισμούς όπως "άθλια", "απαράδεκτα" κτλ. τα έχουν δοκιμάσει για πάνω απο 2 λεπτά; Και επιπλέον συγκριτικά με τα HyperX Cloud...τα έχετε δοκιμάσει και αυτά και καταλήγετε ότι είναι καλύτερα;

 

Επαναλαμβάνω, ρωτάω χωρίς κανένα είδος ειρωνίας ή υπαινιγμού. Απλά επειδή έχω τα Razer και έχω δοκιμάσει τα HyperX, όπως και μερικά άλλα headset, απορώ πως γίνεται κάποιος να υποβαθμίζει τόσο πολύ τα Kraken.

 

Φυσικά και μπορεί να μην αρέσουν σε κάποιον, τόσο εμφανισιακά όσο και σαν απόδοση αλλά αυτό δεν νομίζω να μεταφράζεται σε αθλιότητα.

Eγω ειχα τα Κraken 7.1 και επειτα πηρα τα Cloud II .  Ειναι η μερα με την νυχτα σε θεμα ανεσης! Τα kraken μου πιεζαν το κεφαλι σε σημειο να μου προκαλουν πονοκεφαλο και μιας και φορουσα γυαλια στο pc μου πληγωναν το πισω μερος του αυτιου! Απο ηχο δεν ειχα κανενα θεμα,καλο μπασο και καθαρο ηχο αλλα μιας και δεν ειναι ηχος 100% σε ενα headset θα προτεινα ξεκαθαρα τα Cloud σε καποιον! Αυτο το λεω μιας και καποιος που παιρνει ενα headset για να παιζει στο pc του τα games του δεν θα καθεται μια ωριτσα αλλα πολλες ωρες παραπανω και θα θελει και κατι ανετο στο κεφαλι του!  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κουβέντα μεταξύ Kraken, Cloud κτλ την δέχομαι. Ειδικά στον ήχο που είναι τελείως υποκειμενικό στο τι θέλει ο καθένας, δεν μπορείς ποτέ να είσαι απόλυτος, πόσο μάλλον όταν μέσα μπαίνει και ο παράγοντας άνεση. Αλλα όπως λέει ο "Luciddream" πιο πάνω, όταν η κουβέντα αφορά (gaming) headset και έχει όριο χρηματικό, αυτά είναι δεδομένα. 

Αν είναι τώρα να αρχίσουμε να προτείνουμε ό,τι έχουμε δοκιμάσει, μπορώ ευχαρίστως να σβήσω τα Sennheiser προτείνοντας κάποια πολύ ωραία Bose. Αλλά το νόημα θα έχει χαθεί και το θέμα θα πρέπει να αλλάξει τίτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, τα πρώτα δύο δεν είναι headset, και το 3ο έχει 200 ευρώ, και μιλάς για vfm? OK.. εμένα δώρο μου τα razer τα pro και επειδή χάλασαν μέσα σε μια βδομάδα έδωσα κάτι παραπάνω και πήρα τα 7.1

Δεν έχουν όλοι χρήματα να σκάνε 200+ ευρώ για ακουστικά.

Δεν ειπα οτι ειναι headset, ειπα 2-3 headset αξιζουν για gaming ολα τα αλλα ειναι bad. Ναι σιγουρα για αυτο ειπα σαν vfm τα cloud ειναι πολυ καλα.

 

Την κουβέντα μεταξύ Kraken, Cloud κτλ την δέχομαι. Ειδικά στον ήχο που είναι τελείως υποκειμενικό στο τι θέλει ο καθένας, δεν μπορείς ποτέ να είσαι απόλυτος, πόσο μάλλον όταν μέσα μπαίνει και ο παράγοντας άνεση. Αλλα όπως λέει ο "Luciddream" πιο πάνω, όταν η κουβέντα αφορά (gaming) headset και έχει όριο χρηματικό, αυτά είναι δεδομένα. 

Αν είναι τώρα να αρχίσουμε να προτείνουμε ό,τι έχουμε δοκιμάσει, μπορώ ευχαρίστως να σβήσω τα Sennheiser προτείνοντας κάποια πολύ ωραία Bose. Αλλά το νόημα θα έχει χαθεί και το θέμα θα πρέπει να αλλάξει τίτλο.

Προφανως αν αρχισουμε να ανεβαινουμε σε audiophine κατηγοριες θα βρουμε καλυτερα, εγω εφερα σαν παραδειγμα και ενα gaming headset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι ειναι headset, ειπα 2-3 headset αξιζουν για gaming ολα τα αλλα ειναι bad. Ναι σιγουρα για αυτο ειπα σαν vfm τα cloud ειναι πολυ καλα.

OK, απλά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να είναι στην ίδια τιμή (90 ευρώ) και το ένα να είναι vfm και το άλλο να μην είναι.. Δεν έχω δοκιμάσει τα cloud ii αλλά απο ότι αναφέρθηκε ήδη, και τα δύο έχουν μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα. Για μένα το ότι αντέχουν την κακοποίηση είναι μεγάλο υπερ, και το οτι κρύβεται το μικρόφωνο, και το οτι έχουν καλή ηχομόνωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...