Προς το περιεχόμενο

καζινο (αραγε ειναι εθιστικο οσο εχει ακουστει;)


greekbusters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεταξύ μας, όλοι έτσι λένε, ότι παίζουν για το χαβαλέ.

Μπαϊδεγουέι εσύ δεν είσαι εντελώς άφραγκος και μακροχρόνια άνεργος;

Ναι τώρα δεν παίζω ποια λέω για όταν έπαιζα και το έκανα για χαβαλέ έλεγα ότι έχω τόσα ευρώ θα παίξω να περάσει η ώρα και αν χάσω τέλος.

Και τον μπαμπά σου άμα τον ρώταγες θα σου έλεγε ότι παίζει για τον χαβαλέ.

Πρόσεχε μην γίνεις κι εσύ τζάνκι.

Δεν παίζει να γίνω έχω αυτό έλεγχο , μπα ο πατέρας μου ήξερα ότι είναι κολλημένος και για αυτό τον χώρισε η μητέρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τώρα δεν παίζω ποια λέω για όταν έπαιζα και το έκανα για χαβαλέ έλεγα ότι έχω τόσα ευρώ θα παίξω να περάσει η ώρα και αν χάσω τέλος.

 

Δεν παίζει να γίνω έχω αυτό έλεγχο , μπα ο πατέρας μου ήξερα ότι είναι κολλημένος και για αυτό τον χώρισε η μητέρα μου.

 

Ο μόνος έλεγχος που έχουμε οι περισσότεροι, είναι αυτός που έχουμε κρατήσει από το...δημοτικό.

Κατά τα άλλα όταν σε ένα λούκι πέφτει και ξαναπέφτει κόσμος είναι τουλάχιστον αφελές να λέμε (και ακόμα χειρότερα, να πιστεύουμε) ότι είμαστε τόσοοο διαφορετικοί.

Γιατί αν πραγματικά είμασταν, τότε ίσως θα είχαμε κάνει πολύύύ διαφορετικά πράγματα στη ζωή, από τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το €, φίλος μου, κερδίζει 90000000 δραχμές στο λαχείο.

Μετά από προτροπή γνωστού του πάνε καζίνο.

Σε ένα χρόνο μέσα τα έχασε όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε από έξω μην περνάτε. Τα καζίνο δεν φτιάχτηκαν για να δίνουν χρήματα αλλά για να κλέβουν τα χρήματα του κόσμου που νομίζει ότι θα γίνει πλούσιος επειδή κέρδισε μια φορά. Εκεί ποντάρουν. Όσοι πάνε συνέχεια είναι εθισμένοι και πρέπει να πάνε για αποτοξίνωση όπως ένας ναρκομανής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καζίνο είναι πάντα κερδισμένο αυτό είναι το σίγουρο.

Γενικά υπάρχει ένας μύθος ότι στα καζίνο πάνε χάι άτομα και υπάρχει μια χλιδή γενικότερα αλλά στην Ελλάδα τουλάχιστον όσες φορές έχω πάει (καμία δεκαριά) το 80% εκει μέσα είναι τελειωμένοι άρρωστοι τζογαδόροι .

Θυμάμαι μια φορά που είχα πάει, την ώρα που επέστρεφα με το τελεφερίκ ήταν ένας και έλεγε στον φίλο του ότι έπαιξε τα χρήματα για το ενοίκιο του σπιτιού του και ότι θα τον σκότωνε η γυναίκα του!

Στην Σιγκαπούρη να σημειώσω έχουν βάλει είσοδο στα καζίνο 100 δολάρια (μόνο για τους ντόπιους,οι τουρίστες δεν πληρώνουν είσοδο) για να τους αποτρέπουν να πηγαίνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος έλεγχος που έχουμε οι περισσότεροι, είναι αυτός που έχουμε κρατήσει από το...δημοτικό.

Κατά τα άλλα όταν σε ένα λούκι πέφτει και ξαναπέφτει κόσμος είναι τουλάχιστον αφελές να λέμε (και ακόμα χειρότερα, να πιστεύουμε) ότι είμαστε τόσοοο διαφορετικοί.

Γιατί αν πραγματικά είμασταν, τότε ίσως θα είχαμε κάνει πολύύύ διαφορετικά πράγματα στη ζωή, από τους υπόλοιπους.

Κοίτα εμένα μου έχει γίνει βίωμα έχω δει τα χάλια του πατέρα και του θείου μου από το τζόγο, χαρτιά παίζω απλά για να περνάω καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εμένα μου έχει γίνει βίωμα έχω δει τα χάλια του πατέρα και του θείου μου από το τζόγο, χαρτιά παίζω απλά για να περνάω καλά

ψηνεσε για καμια ποκα;;ή αμα θες και ζαρια;;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κλεισει σπιτια, εχει διαλυσει οικογενειες και γενικα ειναι μεγαλη μαλακια ο τζογος καθως εισαι μαθηματικα χαμενος απο την αρχη. 
Το καζινο εχει τη φαση του σαν εμπειρια αλλα μονο για βολτα σαν να πηγαινεις μπουζουκια οπως ειπαν καποιοι, κι αυτο σπανια.

Οσο για το αν ειναι στημενο για να γλυκαινεσαι στην αρχη, εγω το πιστευω ειδικα για την ρουλετα. Οκ οι πιθανοτητες ειναι ετσι κι αλλιως υπερ τους και σε βαθος χρονου θα εχουν κερδος αλλα αν δουν εναν "υποσχομενο" πρωταρη, ειναι ευκαιρια για μια καλη επενδυση μακροχρονια το να του δωσουν λιγα κατοσταρικα στην αρχη που για αυτους ειναι αστεια ποσα. (υποσχομενο πρωταρη εννοω καποιον που παει οντως και ακουμπαει χρημα στην ρουλετα, αν πας με τους φιλους σου εχοντας μαζεψει ενα 50αρι συνολο ολοι μαζι εννοειται οτι δεν θα ασχοληθει κανεις). 

Θυμαμαι ο αδερφος μου πηγαινε συχνα μια περιοδο με τον κολλητο του και επαιζαν αποκλειστικα ρουλετα. 100, 200, 300 ευρω ο καθενας. Ειχαν φτασει να εχουν κερδος 1500 ευρω ο καθενας και φυσικα το συνεχισαν μεχρι που αρχισε η "γκαντεμια". Ενα βραδυ μαλιστα με πηραν τηλεφωνο ειχαν μεινει χωρις λεφτα και ηθελαν επειγοντως να τους παω 300 ευρω γιατι θα "γυρισει"  :-D . Μπαινω στο αμαξι να παω τα λεφτα αλλα δεν ειχα βενζινη  :P . Τους παιρνω τηλεφωνο και μου λενε οκ ερχομαστε εμεις (τουλαχιστον 30 χιλιομετρα πηγαινε-ελα το καζινο απο το σπιτι μου). Ηρθαν σαν αρρωστακια τους εδωσα τα λεφτα με την εγγυηση οτι θα μου τα επιστρεψουν βεβαια ακομα και αν τα χασουν και συμφωνησαν θεωρωντας εννοειται οτι θα εχουν κερδος. Εννοειται πως τα εχασαν ολα αλλα τουλαχιστον πηρα τα λεφτα πισω. Συνεχισαν να πηγαινουν για ενα διαστημα χανοντας σχεδον ο,τι ειχαν βγαλει σαν κερδος και σταματησαν ευτυχως. Μια μερα μαλιστα μου ειπαν οτι μαλλον τους παρακολουθουσαν κατι τυποι σε ενα μονιτορ σε ενα δωματιο στο καζινο, αναφεροντας τα ονοματα τους και πώς τα πηγαν σημερα κατι που τους ξενερωσε αλλα δεν μπορω να το διασταυρωσω και μου φαινεται too much για να το πιστεψω  :-D 

Για μενα αν θες να "παιξεις" στο καζινο, καλυτερα ποκερ με τα παππουδια, αν ξερεις τι παιζει απο πιθανοτητες ειναι πιο ασφαλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μια φορα ειχα παει στην παρνηθα με 3 φιλους μου για τον χαβαλε.Ειχα ενα 50αρικο λεω και να το χασω κλαην.Ηπιαμε τα ποτακια μας,καναμε την πλακα μας,καναμε και την βολτα μας στα χονια και τελος.Τα ειχα χασει ολα θυμαμαι.Ουτε εθισμος ουτε τιποτα και δεν προκεται να ξαναπατησω.

 

Γενικα απορω με τα ατομα που ασχολουνται με οποιδηποτε ειδος τζογου(κινο,στοιχημα,τζοκερ κλπ).Ατομα στην δουλεια που βγαζουμε τον ιδιο,χαμηλο μισθο τα τρωνε ολα σε ομαδες στο στοιχημα και καθε μερα κλαιγονται οτι δεν τους φθανει ο μισθος.Ε αμα τον τρως ολο το μεροκαματο στο στοιχημα ελπιζοντας να βαλει γκολ η ομαδα σου μην κλαιγεσαι.Γενικα τα κατεστραμενα ατομα απο τζογο δεν τα λυπαμαι καθολου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...