Προς το περιεχόμενο

καζινο (αραγε ειναι εθιστικο οσο εχει ακουστει;)


greekbusters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω μια φορα ειχα παει στην παρνηθα με 3 φιλους μου για τον χαβαλε.Ειχα ενα 50αρικο λεω και να το χασω κλαην.Ηπιαμε τα ποτακια μας,καναμε την πλακα μας,καναμε και την βολτα μας στα χονια και τελος.Τα ειχα χασει ολα θυμαμαι.Ουτε εθισμος ουτε τιποτα και δεν προκεται να ξαναπατησω.

 

Γενικα απορω με τα ατομα που ασχολουνται με οποιδηποτε ειδος τζογου(κινο,στοιχημα,τζοκερ κλπ).Ατομα στην δουλεια που βγαζουμε τον ιδιο,χαμηλο μισθο τα τρωνε ολα σε ομαδες στο στοιχημα και καθε μερα κλαιγονται οτι δεν τους φθανει ο μισθος.Ε αμα τον τρως ολο το μεροκαματο στο στοιχημα ελπιζοντας να βαλει γκολ η ομαδα σου μην κλαιγεσαι.Γενικα τα κατεστραμενα ατομα απο τζογο δεν τα λυπαμαι καθολου.

Οτιδήποτε προκαλεί εξάρτηση δεν είναι καλό όχι μόνο ο τζόγος. Τσιγάρο ποτό ναρκωτικά καταστρέφουν ζωές. Ο τζόγος περιουσίες. Όλα με μέτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, τα καζίνο είναι φτιαγμένα για να προκαλούν ψυχολογικό εθισμό χωρίς να προσφέρουν κάτι το ουσιαστικό. Ακόμα και αν τα δείς σαν μέσο "διασκέδασης", είναι πλέον ξεπερασμένα. Το μόνο που κάνουν είναι να ρουφάνε τα εισοδήματα ηλικιωμένων (κυρίως) που πάνε εκεί εξαναγκαστικά. Φτάνει που πήγες μια φορά έτσι για να δείς πως είναι.

 

Προσωπικά και δισεκατομμύρια να είχα δεν θα πήγαινα για να παίξω εκτός και αν ήταν να πάω με φίλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά πήγα, έπαιξα €50, τα έχασα, δεν ξαναπάτησα.

 

Δεν βρίσκω τίποτα το εθιστικό σε αυτό, όπως και στο κάπνισμα.

 

Να μου πει κάποιος για φαγητό ή σεξ, να το καταλάβω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά δε ξέρω, κρινοντας εξ ιδίων, αλλα στο χωριό γνωρίζω ΠΟΛΥ κόσμο που "κολλησε" και καταστράφηκε ή καταστρέφεται.

 

Ατομα διαφόρων ηλικιών και μόρφωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...