Προς το περιεχόμενο

Blocking Contacts on Skype!


MarianAnton

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! :-)

Εδώ και 1 μήνα, έχω δυο επαφές στο Skype οι οποίες είναι μόνιμα σε κατάσταση “Λείπω”.

Όταν στέλνω μήνυμα φαίνεται οτι στάλθηκε αλλά, παρόλο αυτά, δεν έχω λάβει ποτέ απάντηση.

Γνωρίζω ότι και οι 2 επαφές μου βρίσκονται στο εξωτερικό!

 

Ξέρω ότι αν με είχαν μπλοκάρει, θα έπρεπε να τις βλέπω συνέχεια offline ή

αν με είχαν διαγράψει θα τις έβλεπα με ένα ? δίπλα από τις εικόνες του Profile.

 

Η ερώτησή μου είναι: Υπάρχει περίπτωση να με έχουν μπλοκάρει αλλά, λόγω διαφόρων συσκευών που μπορεί να λειτουργούν ταυτόχρονα, και λόγω μη συντονισμένης αποσύνδεσης, αντί για offline να τις βλέπω ως κατάσταση “Λείπω”;

 

Ευχαριστώ! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά το skype είναι ηλίθιο και όταν έχουν συνδεθεί από κάποια φορητή συσκευή (π.χ smartphone/tablet) τότε όταν κλείσουν την εφαρμογή/wifi/data θα τους δείχνει ότι λείπουν αντί για το ότι είναι offline.

 

Υπάρχει μια εντολή όπου σε κάνει logout παντού εκτός από την συσκευή όπου έγραψες την εντολή.

Δουλεύε μέσω pc αλλά δεν ξέρω τι έχει γίνει και μέχρι πριν κάτι μήνες η εντολή λειτουργούσε μόνο από φορητές συσκευές. -_-

 

Η εντολή είναι αυτή.

/remotelogout

Αν θέλετε να βλέπετε σε ποιες συσκευές είστε ακόμα συνδεδεμένοι τότε γράφετε την παρακάτω εντολή.

/showplaces

Απλά ανοίξτε συνομιλία με μία επαφή και γράψτε τις εντολές, η επαφή δεν θα δει ότι γράψατε μια εντολή και ούτε τι έβγαλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Με βοήθησες πολύ!

 

Οπότε, δύο πιθανότητες υπάρχουν: 1. δεν είναι καθόλου συνδεδεμένοι εδώ κι ένα μήνα, 2. έχουν δει τα μηνύματα αλλά δεν απάντησαν. Σωστά; :-(

 

Αν όμως συνδέονταν στο Skype, δεν θα άλλαζε η Κατάσταση Σύνδεσης σε "Συνδεδεμένος";

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος που να δείχνει αν διαβάστηκαν τα μηνύματα;

Π.χ. στην εφαρμογή του Viber ενημερωνόμαστε αν εστάλη και πότε διαβάστηκαν! :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν γνωρίζω αν γίνεται να μάθεις κατά πόσο έχουν διαβαστεί τα μηνύματα.

Ναι, συνήθως αλλάζει η κατάσταση όταν συνδεθούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...