Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η διανομή του Android 7.1.1 από την Google


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι με κινητό 2ετιας που τρέχει ανδροειδες 4.4, με custom launcher και 3rd party apps που μου προσφέρουν μια χαρά εμπειρία χαρακτηριστικών 7.1. Πειράζει;

Security patches παιρνεις ακόμα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο πάντως, σας ήρθε το OTA για Nexus... Εδώ Αγγλία με Pixel ακόμα δεν έχω λάβει τίποτα.

Ti εγινε αποσύρθηκες απο τα iphone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Security patches παιρνεις ακόμα;

Όχι. Εσύ που παίρνεις (φαντάζομαι έχεις πιο πρόσφατη έκδοση android) πώς ακριβώς το βιώνεις στην καθημερινή χρήση; Αξίζει εν ολίγοις η αλλαγή κινητού κάθε χρόνο για να πας παράλληλα με τις αναβαθμίσεις του λογισμικού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βλεπεις το συνολο ενος λειτουργικου που το εχουν ποσοι κατασκευαστες χωρις να βγαζουν αναβαθμισεις. Αμα θες βαλε στατιστικα απο συσκευες nexus/pixel. Οι περισσοτερες ειναι MM ή nougat, και οσες ειναι mm ειναι λογω καποιων Mods (πχ xposed) που δεν δουλευει στην Nougat ακομα (αντιστοιχο του jb σε ios που καποιοι εμειναν στην 9 για αυτον τον λογο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nexus 5x την πηρα σημερα το πρωι ΟΤΑ.

Μια απο τα ιδια με την 7.0.

 

Το σημαντικοτερο ισως νεο χαρακτηριστικο ειναι οτι προσθεσανε κατι σαν το "Force touch" της Apple.

Πλεον πατας λιγο παραπανω ενα οικονιδιο π.χ twitter και σου βγαζει ενα μενου.

 

Και κατι αλλο που ειδα ειναι πληρως νεος σχεδιασμος στην εφαρμογη του τηλεφωνου και με νεο οικονιδιο, στρογγυλου σχηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ν κατά την προσωπική μου άποψη θα μπορούσε απλά να είναι ένα update της ΜΜ....αλλά πως θα πουλήσει ναυαρχιδες η Samsung...σήμερα πήρα security update στο φθηνό μου moto g3. Δεν θα έδινα ποτέ πολλά λεφτά σε android ,αν είχα τα λεφτά να πάρω ακριβό κινητό θα έπαιρνα iphone και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο για πολλά χρόνια και ας μην έχουν τα σπεκς που κάποιοι θεωρούν ότι πρέπει να έχει ένα pc...συγνώμη smartphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είχα δει αυτό το "force touch"...Ωραίο είναι και έξυπνο. Βασικά νομίζω "ακύρωσε" κάπως το 3d touch της apple. Το κακό είναι ότι μου έχει κολλήσει το κινητό (nexus 5X) μια δυο φορές, κυρίως η εφαρμογή του τηλεφώνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είχα δει αυτό το "force touch"...Ωραίο είναι και έξυπνο. Βασικά νομίζω "ακύρωσε" κάπως το 3d touch της apple.

Το 3d touch της Apple δεν υπάρχει μόνο για τις συντομεύσεις πάνω στα εικονίδια. Κάνει και άλλα πράγματα με το UI που μόνο αν το χρησιμοποιήσεις θα καταλάβεις. Επίσης είναι πιο άμεσο και με πολύ καλύτερο feedback. Ίσα ίσα η υλοποίηση της Google ειναι το gimmick σε αυτή την περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το iphone της δουλειάς, το γνωρίζω το 3d touch και δεν διαφωνώ με αυτό που λες απλά νομίζω ότι μπορούν να το εξελίξουν και στο Android χωρίς να χρειαστεί άλλου τύπου οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είχα δει αυτό το "force touch"...Ωραίο είναι και έξυπνο. Βασικά νομίζω "ακύρωσε" κάπως το 3d touch της apple.

Ουσιαστικά, η υλοποίηση της goog είναι απλούστερη, με αποτέλεσμα να λειτουργεί και σε παλαιότερες συσκευές (πχ Nexus 4), χωρίς την ανάγκη αναβάθμισης της συσκευής (πράγμα που φυσικά δεν ισχύει στο 3D Touch της aapl).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...