Προς το περιεχόμενο

Αγορά Ρολογιού


aimarito21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα και καλο μηνα.!!

Λογω αποφοιτησης μου απο τη σχολη, οι δικοι μου, μου ζητησαν να τους πω ενα δωρο που θελω να παρω. Ετσι λοιπον σκεφτηκα ενα ρολοι (οοοχι οτι οοολα τα αλλα τα εχω) που ειναι σχετικα ενα διαχρονικο δωρο. Το θεμα μου ειναι οτι εγω ποτε δεν ειχα ψαχτει με την αγορα ρολογιου και παντα ειχα κατι ρολογια casio αδιαβροχα κτλ των 60-70euro. Ετσι λοιπον απευθυνομαι σε εσας τζιμανια που ολο και κατι θα ξερετε παραπανω, για να μου προτεινετε καποιο. Το μπατζετ θα ναι γυρω στα 200-250 euro. Απο μια ματια που εριξα ειδα καλες κριτικες για τα Citizen αλλα και για τα minimal(λογω διαθεσιμου μπατζετ) Τissot.

καθε αποψη ευπροσδεκτη,!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγχαρητήρια και καλη σταδιοδρομία.

εγω θα σου προτεινα να παραμεινεις σε casio, kai απλα να πας στα "πολυτελη" της μοντελα που λεγονται Εdifice.

skroutzαρέ τα και θα δεις διαφορα σχεδια με μεταλλικο μπρασελε.(διαχρονικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρό είχα να ακούσω νέο, σε ηλικία, άτομο να σκέφτεται την αγορά ρολογιού.

Πριν αρχίσουν τα σχόλια, να ενημερώσω ότι και δικός μου γιός αδιαφορεί παντελώς για το αντικείμενο καθώς όλα θεωρεί ότι τα κάνει το κινητό του τηλέφωνο.

Γενικά σε αυτές τις κατηγορίες τιμής οι διαφορές είναι ελάχιστες έως ανύπαρκτες.

Αν σε βολεύει το Casio ψάξου προς τα εκεί, έχει αξιόλογα μοντέλα σε καλές τιμές.

Η μάρκα δεν λέει πολλά πράγματα αφού οι μηχανές είναι ή ίδιες ή παρόμοιες. Τον μηχανισμό ορίζει συνήθως το πάχος της κάσας και οι επιθυμητές δυνατότητες.

Θα το προχωρήσω ενα βήμα παραπάνω όμως, λόγω ολοκλήρωσης των σπουδών σου αλλά και λόγω των επικείμενων εορτών.

Εχεις ΠΜ.

Καλή Σταδιοδρομία.



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμαλιστα, σας ευχαριστω.! Θα ηθελα αν μπορειτε να προτεινετε και κατι συγκεκριμενο.

 

...με μια πρωτη εικονα που εχω :

 

                       https://www.eleftheriouonline.gr/product/3204995/roloi-tissot-classic-pr-100-t1012101104100-t1012101104100

 

                       http://www.e-men.gr/citizen-mens-sport-chrono-watch-ca0590-58a-c_123-p_44855

 

η γνώμη σας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μεν πρώτο λόγω μπλέ καντράν το θεωρώ κάπως "δεσμευτικό", το ίδιο με ασημί-λευκό ή μαύρο καντράν θα ήταν κάπως πιό "διαχρονικό".

Το δεύτερο το βρίσκω κάπως πιό "νεανικό".

Εχω μια ακόμα ένσταση όσον αφορά το μεταλλικό μπρασελέ, αλλά αυτό αποτελεί προσωπική επιλογή. Θεωρώ το δερμάτινο λουράκι πιό "κλασσικό" αν και μπορείς να το αλλάξεις αργότερα.

Οι επιλογές είναι απίστευτα πολλές. Πρέπει να καταλήξεις αν θέλεις κάτι κλασσικό ή sport αρχικά.

Ρολόϊ πάντως δεν αγοράζουμε απο φωτογραφία (δηλ. χωρίς να το δούμε στο χέρι μας), εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων.

Ενα 42άρι σε μεγάλο καρπό δείχνει τόσο αστείο όσο ενα 45άρι σε μικρό.

Επεξ/σία από Knight of Mercy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα Mondaine. Ελβετικά και με σχετικά χαμηλό κόστος. Και τα Tissot είναι πολύ καλά βέβαια, αλλά λίγο πιο κλασικά στο στυλ. Εξαρτάται και τι γούστα έχεις.

Δες εδώ μερικά για δείγμα:

http://www.asos.com/search/mondaine?q=mondaine&pgesize=36&sort=priceasc

 

Υπάρχουν και τα αμερικάνικα Bulova που ξεκινούν από 100 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...