Προς το περιεχόμενο

Αγορα gaming οθονης εως 180ευρω


tera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Θα ηθελα να αγορασω μια οθονη που η χρηση της θα αφορα gaming(bf1,smite κ.α.)

 

Θα προτιμουσα κατι πιο πανω απο 60hz εως 24 ιντσες και αν γινεται με προτιμηση σε οθονες της asus, samsung και acer εκτος αν υπαρχει κατι αλλο μιας και δεν ξερω τιποτα απο οθονες...

 

Η καρτα μου ειναι η r9 380

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gaming οθονη και 180€ δεν πανε μαζι...Για gaming οθονη μιλαμε για 144hz τουλαχιστων 1ms αποκριση που στα χρηματα αυτά δεν βρίσκεις.καλως η κακως αν θες την γνωμη μου μαζεψε μερικα ακομα 300 περιπου και θα παρεις κατι καλο.

 

Εγω για παράδειγμα πηρα την Benq 2411z 349€ , φαντασου ασχολουμαι από πολύ μικρος ,εχω τελειωσει πληροφορικη ,είμαι τεχνικος και πραγματα δεν περιμενα ποτε ότι μια οθονη εχει τοση μεγαλη διαφορα στα games...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απαντηση αλλα διαβαζω κατι περιεργα σχολια για αυτη την οθονη και ειμαι καχυποπτος..

 

Mην ανησυχεις. Οσες οθονες ειναι δημοφιλεις και αγοραζονται πολυ εχουν αναποφευκτα και αρνητικα σχολια απο τους ατυχους που τους ηρθε ελλατωματικο κομματι, το οποιο μπορει να συμβει σε οποιαδηποτε οθονη.

 

Η συγκεκριμενη ειναι πολυ καλη οθονη, η καλυτερη στην κατηγορια τιμης της και το Freesync που εχει μπορεις να το εκεμεταλλευτεις με την gpu σου για καλυτερη εμπειρια gaming.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω κατι για tearing και περιεργους χρωματισμους σε καποια μερη της οθονης.

Θα ηθελα να μαθω εαν εχει καποιο μειονεκτημα εφοσον γινει το freesync? Χαμηλοτερα frames? Η καποιο αλλο θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α κομπλε τοτε απλα διαβαζω διαφορα και δεν μπορω να καταλαβω απο τι προερχονται αυτα τα προβλήματα. Ευχαριστω πολυ λογικα θα την αγορασω αν και θα περιμενω λιγο ακομα αν προκυψει και αλλη προταση

Θα ηθελα και μια προταση στις 24ιντσες παντως αν γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α κομπλε τοτε απλα διαβαζω διαφορα και δεν μπορω να καταλαβω απο τι προερχονται αυτα τα προβλήματα. Ευχαριστω πολυ λογικα θα την αγορασω αν και θα περιμενω λιγο ακομα αν προκυψει και αλλη προταση

Θα ηθελα και μια προταση στις 24ιντσες παντως αν γινεται

 

Για gaming δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτό το bunget σε 24 ίντσες εκτός από την lg23mp68

23" με 24" ίντσες δεν έχουν μεγάλη διαφορά και φυσικά δεν αξίζει να πάρεις κάτι άλλο που να μην έχει freesync που κάνει μεγάλη διαφορά στο gaming

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για gaming δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτό το bunget σε 24 ίντσες εκτός από την lg23mp68

23" με 24" ίντσες δεν έχουν μεγάλη διαφορά και φυσικά δεν αξίζει να πάρεις κάτι άλλο που να μην έχει freesync που κάνει μεγάλη διαφορά στο gaming

Ωραια τοτε , θα μου αρεσε 24αρα λογω μεγεθους αλλα υποθετω οτι και 23 θα μου ειναι αρκετη. Ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα η καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις είναι αυτή με freesync που φτάνει τα 75hz

Σε ενα αλλο φορουμ καποιος μου προτεινε αυτην asus vg245h. Ποια ειναι η γνωμη σου? Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ. Ειχα τις υποψιες μου αλλα και για τις 2 διαβαζω διαφορα προβληματα και το σκέφτομαι αρκετα. Τωρα καλοβλεπω για μεταχειρισμένη 

BenQ Zowie XL2411z . 

Αλλα ακομα δν ειμαι σιγουρος για την lg οσον αφορα την αξιοπιστία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...