Προς το περιεχόμενο

Χωρίς υποδοχή 3.5mm για ακουστικά το Samsung Galaxy S8;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει κανει και πιο παλια τετοιες κωλοτουμπες η Samsung δυστηχως απο την μεταβαση απο το S5 στο S6 οπου ναι μεν ανεβηκε σε αναλυση και ποιοτητα κατασκευης αλλα επεσε σε

αυτονομια μπαταριας

απουσια αδιαβροχοποιησης

απουσια micro sd

μη αφαιρουμενη μπαταρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλιστα , το να έχει usb-c θα τους βάλει όλους με αντάπτωρες να είναι...

Πάντως άμα έχει πρόβλημα πάλι με την μπαταρία μπορεί να πει *γεια σας* στην κατηγορία smartphone :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ακουσω τωρα τι θα λενε μερικοι μερικοι.

Εμενα παντως προσωπικα δεν μου εχει ληψει καθολου η αφαιρεση του στο Iphone, λογικα θα το κανει και η Sammy (και πολυ καλα θα το κανει) και θα ακολουθησουν και οι υπολοιποι.

Στο κατω κατω οποιος θελει τα παλαιου τυπου ακουστικα τα βαζει με ανταπτορακι το οποιο εχει αμελητεο μεγεθος-βαρος.

 

Καποιοι θελουν το κινητό τους να ειναι φωτογραφική, κάποιοι Walkman. Φαίνεται οτι το 2ο target group δεν ενδιαφέρει πολύ πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν πιστεύω ότι η Samsung θα κάνει , τέτοιο βήμα σε μια σειρά που τις προσφέρει κέρδος. Νομίζω ότι, οποιαδήποτε δοκιμή την έχει κάνει στη σειρά Note, η σειρά Note ήταν  η πρώτη που είχε edge οθόνη, αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος , αναγνώριση ίριδας και θύρα Type -C . Στη σειρά S πάντα έπαιζε εκ, του ασφαλούς σε αλλαγές. Εκτός αν άλλαξαν τώρα όλα αυτά λόγω "εκρήξεων". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοένα και βήματα προς τα πίσω. τελικώς τα κινητά θα γίνουν κάποια στιγμή εντελώς «κλειστά» . κρίμα, εύχομαι να διαψευσθεί , αλλά δεν το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠιτελους .... Ελεος ποια με αυτα τα καλλωδια 2016 εχουμε. Και να πω οτι ειναι κανα κινητο 100 ευρο να πω οκ. Σε καλα κινητα ΔΕΝ πρεπει να υπαρχουν Jack.

Πλεον τα ακουστικα με APTX + HD Support ακουγοντε το ιδιο.

Ασε που πλεον με τα ασυρματα ακουστικα ΔΕΝ θες ενυσχιτες DAC Κτλ για να ακουσεις σωστα.

Και για αυτους που ΔΕΝ ασχολουντε και δεν τους ενδιαφερει ο ηχος και θελουν να δωσουν μια περιουσια και κινητο αλλα να ακουνε απο 10 ευρο ακουστικα, υπαρχει λυση εχει με 20-50 ευρο ασυρματα.

Πραγματικα θελω εναν ανθρωπο με επιχείρηματα  να μου πει γιατι θελει να ειναι με καλωδio ?

Εκτος και αν οι Μεγαλες όπως Senn, Bose, B&W, SONY κτλ κτλ δεν ξερουν που εχουν κανει  πειραματα και δοκιμες , και  ξερει ο καταναλωτης.

 

Λοιπον το καλωδιο δεν εχει  καλύτερη ποιοτητα σε σχεση με το APTX + HD  να σταματήσει αυτή η πιπίλα, και για οσους μου πουν ότι δεν θελουν να φορτιζουν τα 100 φορες βολικοτερα ασυρματα ακουστικα τους ,να τους θυμισω ότι εχουν δωσει μια περιουσια για ένα κινητο που  φορτιζουν και αυτό και μαλιστα κάθε 1-2  μερες όχι μια φορα την βδομαδα. 

ΕΧω Samsung s6 + s7 edge Και δεν μου αρεσουν τα IPhone δεν είναι του γουστου μου, τα σεβομαι απλα δεν μου ταιριάζουν, όμως μια φορα εκαναν κατι καλο ΕΒΓΑΛΑΝ το προπολεμικο JACK  Και αντι να πουμε ολοι μας ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και μπραβο στην APPLE καθόμαστε και γκρινιάζουμε ..... τι να πω. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακιστη εξελιξη για την χρηστικοτητα αν ακολουθησει το δρομο της LeEco και της Motorola αφαιρωντας το 3.5mm jack, δρομο που ακολουθησε αργοτερα και η Apple.

Ξεχασες και την Htc με το Htc 10 bolt :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxaxxax

Θέλω να δω τον τύπο στην παρουσίαση του Note 7 που με περιπαικτικό υφάκι έλεγε ότι "έρχεται μαζί με audio jack" να δικαιολογεί αυτή την ξαφνική στροφή 6 μήνες μετά.

Νταξ γελάνε και οι πέτρες sammy.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξυπνε χα χα, τα σπεκς, και οι αλλαγες που θα κανει η apple στα κινητα της, διαρρεουν σχεδον ενα χρονο πριν βγει το εκαστοτε iphone...οποτε και προλαβαινουν καποιοι χα χες κατασκευαστες, με κουτοπονηρο τροπο, να ''καινοτομησουν''

 

αυτο ειναι το ενα σεναριο, το αλλο σεναριο ειναι να ειδε η apple τι εκανε η letv και να ειπε ''χμμμμμ ωραια ιδεα αυτη, ας το κανω στο iphone''

 

 

εχεις δικιο τελικα

 

 

Ναι διαρρέουν... 

Δηλαδή το επιχείρημα σου είναι οι φήμες. Μπράβο.

Άρα δηλαδή μια εταιρεία σαν την Apple είναι τόσο καλή που καταφέρνει να παίρνουν την "καινοτομία" της άλλοι.

Άμα δηλαδή κυκλοφορήσουν φήμες ότι η μπαταρία του iPhone 10 θα έχει χωρητικότητα 15000mAh να φανταστώ κανένας άλλος κατασκευαστής δεν θα πρέπει μέχρι την κυκλοφορία του iPhone 10 να βγάλει δικό του κινητό με 15000mAh. Η Apple τον πρόλαβε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με νοιαζει καθολου!

 με το S7 θα περασω αλλα 5 χρονια οπως με το S3 Που ειχα ;)

μετα ισως δεν υπαρχουν που θενα καλωδια και ειναι ολα ασυρματα με μπαταριες που να κρατανε βδομαδες!

#wishing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον κανεις δεν ακουει μουσικη πια

 

Μεγα λαθος οσοι ακουν μουσικη ξερουν και για το τι κυκλοφορει , και σε φορητο ηχο τα καλωδια είναι ΝΕΚΡΑ , καλωδιο θες μονο σε ακουστικα 1.000 ευρο και πανω  FOCAL , HD800 ktl που κανεις ακροάσεις στο σπιτι σε καλο ενισχυτή , Όταν ακους από κινητο  τα ασυρματα είναι 100% το ιδιο σε ποιοτητα  όταν και το κινητο εχει τους καταληλους codec.

Αλωστε οσοι ασχολουντε με ηχο σοβαρα ΔΕΝ εχουν το DAC του κινητου , εχουν  External DAC .

Επισης πλεον υπαρχουν και External dacs  APTX low  από creative το E5 παράδειγμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αππλε παντως δε βαδιζει σε καλο δρομο, και απορω γιατι ακολουθουν αλλοι κατασκευαστες...η αφαιρεση jack ειναι τρελο πισωγυρισμα

 

Τα ίδια ακούστηκαν όταν κατήργησε το dvd-drive, το ethernet port, κλπ, κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠιτελους .... Ελεος ποια με αυτα τα καλλωδια 2016 εχουμε. Και να πω οτι ειναι κανα κινητο 100 ευρο να πω οκ. Σε καλα κινητα ΔΕΝ πρεπει να υπαρχουν Jack.

Πλεον τα ακουστικα με APTX + HD Support ακουγοντε το ιδιο.

Ασε που πλεον με τα ασυρματα ακουστικα ΔΕΝ θες ενυσχιτες DAC Κτλ για να ακουσεις σωστα.

Και για αυτους που ΔΕΝ ασχολουντε και δεν τους ενδιαφερει ο ηχος και θελουν να δωσουν μια περιουσια και κινητο αλλα να ακουνε απο 10 ευρο ακουστικα, υπαρχει λυση εχει με 20-50 ευρο ασυρματα.

Πραγματικα θελω εναν ανθρωπο με επιχείρηματα  να μου πει γιατι θελει να ειναι με καλωδio ?

Εκτος και αν οι Μεγαλες όπως Senn, Bose, B&W, SONY κτλ κτλ δεν ξερουν που εχουν κανει  πειραματα και δοκιμες , και  ξερει ο καταναλωτης.

 

Λοιπον το καλωδιο δεν εχει  καλύτερη ποιοτητα σε σχεση με το APTX + HD  να σταματήσει αυτή η πιπίλα, και για οσους μου πουν ότι δεν θελουν να φορτιζουν τα 100 φορες βολικοτερα ασυρματα ακουστικα τους ,να τους θυμισω ότι εχουν δωσει μια περιουσια για ένα κινητο που  φορτιζουν και αυτό και μαλιστα κάθε 1-2  μερες όχι μια φορα την βδομαδα. 

ΕΧω Samsung s6 + s7 edge Και δεν μου αρεσουν τα IPhone δεν είναι του γουστου μου, τα σεβομαι απλα δεν μου ταιριάζουν, όμως μια φορα εκαναν κατι καλο ΕΒΓΑΛΑΝ το προπολεμικο JACK  Και αντι να πουμε ολοι μας ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και μπραβο στην APPLE καθόμαστε και γκρινιάζουμε ..... τι να πω. 

Ας δινουν τοτε οι εταιριες  στα ακριβα αυτα κινητα που ουτως ή αλλως πληρωνουμε δωρεαν ασυρματα ακουστικα να μην υπαρχει θεμα.

Αλλα ξεχασα οτι εδω υπαρχουν εταιριες οπως η google που σε πανακριβα κινητα οπως nexus 6 ή και στα καινουργια Pixel που φτανουν τα 1000ευρω,δεν παρεχουν καν ακουστικα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...