Προς το περιεχόμενο

Χωρίς υποδοχή 3.5mm για ακουστικά το Samsung Galaxy S8;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ίδια ακούστηκαν όταν κατήργησε το dvd-drive, το ethernet port, κλπ, κλπ

συνεχίζει να είναι κακή εξέλιξη η κατάργηση του ethernet για σοβαρές μεταφορές αρχείων.....

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΕΠιτελους .... Ελεος ποια με αυτα τα καλλωδια 2016 εχουμε. Και να πω οτι ειναι κανα κινητο 100 ευρο να πω οκ. Σε καλα κινητα ΔΕΝ πρεπει να υπαρχουν Jack.

Πλεον τα ακουστικα με APTX + HD Support ακουγοντε το ιδιο.

Ασε που πλεον με τα ασυρματα ακουστικα ΔΕΝ θες ενυσχιτες DAC Κτλ για να ακουσεις σωστα.

Και για αυτους που ΔΕΝ ασχολουντε και δεν τους ενδιαφερει ο ηχος και θελουν να δωσουν μια περιουσια και κινητο αλλα να ακουνε απο 10 ευρο ακουστικα, υπαρχει λυση εχει με 20-50 ευρο ασυρματα.

Πραγματικα θελω εναν ανθρωπο με επιχείρηματα  να μου πει γιατι θελει να ειναι με καλωδio ?

Εκτος και αν οι Μεγαλες όπως Senn, Bose, B&W, SONY κτλ κτλ δεν ξερουν που εχουν κανει  πειραματα και δοκιμες , και  ξερει ο καταναλωτης.

 

Λοιπον το καλωδιο δεν εχει  καλύτερη ποιοτητα σε σχεση με το APTX + HD  να σταματήσει αυτή η πιπίλα, και για οσους μου πουν ότι δεν θελουν να φορτιζουν τα 100 φορες βολικοτερα ασυρματα ακουστικα τους ,να τους θυμισω ότι εχουν δωσει μια περιουσια για ένα κινητο που  φορτιζουν και αυτό και μαλιστα κάθε 1-2  μερες όχι μια φορα την βδομαδα. 

ΕΧω Samsung s6 + s7 edge Και δεν μου αρεσουν τα IPhone δεν είναι του γουστου μου, τα σεβομαι απλα δεν μου ταιριάζουν, όμως μια φορα εκαναν κατι καλο ΕΒΓΑΛΑΝ το προπολεμικο JACK  Και αντι να πουμε ολοι μας ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και μπραβο στην APPLE καθόμαστε και γκρινιάζουμε ..... τι να πω. 

Δεν ξερω αν το προσεξες, αλλα παλι ενσυρματα θα ειναι τα ακουστικα απλα με αλλη υποδοχη.

 

Επισης, η λυση bluetooth ακουστικων υπηρχε και θα υπαρχει, ασχετα που ο περισσοτερος κοσμος προτιμαει τα ενσυρματα(3.5mm ή lightning ή usb-c).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια ακούστηκαν όταν κατήργησε το dvd-drive, το ethernet port, κλπ, κλπ

και ποιος σου ειπε οτι δεν εχασε καταναλωτες λογω αυτης της της μανιας ,εμενα πρσωπικα με εχασε...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω αρκετά μουσική με ακουστικά.Αν όμως είναι να βάλει ηχεία όπως έχει το Htc One τότε ας το κάνει με τα 1000.

3+ χρόνια μετά και ακόμα δε θα ξεχάσω τον ήχο του Μ7...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάποιοι νομίζουν πως είμαστε ολοι προβατα όπως οι Apple-αδες. Τα πράγματα είναι απλά. Το Jack ειναι no-brainer. Αν η Samsung το αφαιρέσει θα πάμε σε αλλη εταιρεία. Δεν θα κάτσουμε να δικαιολογούμε την Samsung όπως κάποιοι δικαιολογούν την Apple. Θα μου πεις, αν σου δώσει στο κουτί Type-C ακουστικά και jack converter; Αν δώσει και τα 2 στο κουτί (οχι επιπλεον εξοδα) τότε ισως, μιας και το Type-C ειναι το μελλοντικό universal πρότυπο. Αλλά μονο τότε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάποιοι νομίζουν πως είμαστε ολοι προβατα όπως οι Apple-αδες. Τα πράγματα είναι απλά. Το Jack ειναι no-brainer. Αν η Samsung το αφαιρέσει θα πάμε σε αλλη εταιρεία. Δεν θα κάτσουμε να δικαιολογούμε την Samsung όπως κάποιοι δικαιολογούν την Apple. Θα μου πεις, αν σου δώσει στο κουτί Type-C ακουστικά και jack converter; Αν δώσει και τα 2 στο κουτί (οχι επιπλεον εξοδα) τότε ισως, μιας και το Type-C ειναι το μελλοντικό universal πρότυπο. Αλλά μονο τότε.

Ακομα και η Google που κοροιδευε την Apple για την αφαιρεση της θυρας ακουστικων,στο Pixel δεν δινει ακουστικα μαζι στην συσκευη.

 

Απο το site του Πλαισιου που θα φερει το Pixel

 

  • Συσκευασία
  • Περιλαμβάνονται στη συσκευασίαΜπαταρία / Οδηγίες Χρήσης / Φορτιστής ταξιδίου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον τα ακουστικα με APTX + HD Support ακουγοντε το ιδιο.

Ασε που πλεον με τα ασυρματα ακουστικα ΔΕΝ θες ενυσχιτες DAC Κτλ για να ακουσεις σωστα.

Και όλα αυτά μέσω Bluetooth ε; Τι άλλο θα ακούσουμε... Ασυμπίεστος ήχος 24/192 μεσω bluetooth...μαλιστα.. στείλε το paper σου στην CSR και στις Sony/Senn/AKG κτλ κτλ...θα ρίξουν πολύ γελιο....

Όσο γαι το τελευταίο το ότι δεν χρειάζονται ενισχυτες κτλ για ακροασεις απαιτήσεων...ασχολίαστο.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αρχίσουν να το κάνουν όλοι αυτό με την αφαίρεση της υποδοχής τότε αναγκαστικά θα προσαρμοστούμε... Τα bluetooth μια χαρά λύση είναι αλλά δε βολεύουν πάντα, μη ξεχνάμε ότι θέλουν κι αυτά φόρτιση ΚΑΙ γιατί να έχεις 2-3 πράγματα που θέλουν φόρτιση και όχι ένα, το κινητό! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο μου τι σπαει που αντιγραφει συνεχως την apple σε κατι τετοιες αθλιες κινησεις η samsung.

Εμενα προσωπικα με χαλασε που πλεον δεν μπορεις να αλλαξεις και τη μπαταρια στα νεα μοντελα της samsung.

Ακομα και σε αυτο αντεγραψε την apple.

 

Δηλαδη οκ ειπαμε να αντιγραφετε ο ενας τον αλλον αλλα οχι κι ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κανενας τεχνικος να μας πει ποσο πια χωρο πιανει πραγματικα μια τετοια τεχνολογια (audio jack) πανω στο κινητο? Ειναι μεγαλη αλλα περα απο αυτο, επηρεαζει με οποιοδηποτε αλλο τροπο την συσκευη? Στην πολυπλοκοτητα της κατασκευαστικα καθως και φανταζομαι στην συνεχεια, τον τροπο με τον οποιο η ιδια η συσκευη "αναγνωριζει" τον ηχο?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο μου τι σπαει που αντιγραφει συνεχως την apple σε κατι τετοιες αθλιες κινησεις η samsung.

Εμενα προσωπικα με χαλασε που πλεον δεν μπορεις να αλλαξεις και τη μπαταρια στα νεα μοντελα της samsung.

Ακομα και σε αυτο αντεγραψε την apple.

 

Δηλαδη οκ ειπαμε να αντιγραφετε ο ενας τον αλλον αλλα οχι κι ετσι.

 

Για τα ακουστικα πρωτοι τα εκαναν οι leco και η motorola.Η apple τους αντεγραψε ως συνηθως.

 

Για την μπαταρια πρωτοι το εκανε η apple το 2007 αλλα το εκανε για να βγαζει παραπανω χρηματα οταν θα χρειαζεται αλλαγη η μπαταρια.Δεν εβαλε ουτε αδιαβροχοποιηση ουτε τιποτα.

 

Η samsung εβαλε non removable μπαταρια για να εχει αδιαβροχοποιηση.Δεν γινεται αλλιως σε τοσο λεπτα κινητα.Για τα ακουστικα ειναι μια πολυ κακη κινηση ειδικα αν θες να φορτιζεις και να εχεις και τα ακουστικα κατι που δεν γινεται αν καταργησουν το jack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠιτελους .... Ελεος ποια με αυτα τα καλλωδια 2016 εχουμε. Και να πω οτι ειναι κανα κινητο 100 ευρο να πω οκ. Σε καλα κινητα ΔΕΝ πρεπει να υπαρχουν Jack.

Πλεον τα ακουστικα με APTX + HD Support ακουγοντε το ιδιο.

Ασε που πλεον με τα ασυρματα ακουστικα ΔΕΝ θες ενυσχιτες DAC Κτλ για να ακουσεις σωστα.

Και για αυτους που ΔΕΝ ασχολουντε και δεν τους ενδιαφερει ο ηχος και θελουν να δωσουν μια περιουσια και κινητο αλλα να ακουνε απο 10 ευρο ακουστικα, υπαρχει λυση εχει με 20-50 ευρο ασυρματα.

Πραγματικα θελω εναν ανθρωπο με επιχείρηματα  να μου πει γιατι θελει να ειναι με καλωδio ?

Εκτος και αν οι Μεγαλες όπως Senn, Bose, B&W, SONY κτλ κτλ δεν ξερουν που εχουν κανει  πειραματα και δοκιμες , και  ξερει ο καταναλωτης.

 

Λοιπον το καλωδιο δεν εχει  καλύτερη ποιοτητα σε σχεση με το APTX + HD  να σταματήσει αυτή η πιπίλα, και για οσους μου πουν ότι δεν θελουν να φορτιζουν τα 100 φορες βολικοτερα ασυρματα ακουστικα τους ,να τους θυμισω ότι εχουν δωσει μια περιουσια για ένα κινητο που  φορτιζουν και αυτό και μαλιστα κάθε 1-2  μερες όχι μια φορα την βδομαδα. 

ΕΧω Samsung s6 + s7 edge Και δεν μου αρεσουν τα IPhone δεν είναι του γουστου μου, τα σεβομαι απλα δεν μου ταιριάζουν, όμως μια φορα εκαναν κατι καλο ΕΒΓΑΛΑΝ το προπολεμικο JACK  Και αντι να πουμε ολοι μας ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και μπραβο στην APPLE καθόμαστε και γκρινιάζουμε ..... τι να πω. 

Έλεος να λες τη λανθασμένη σου άποψη λες κ είναι σωστή και την συμμερίζεται ο κόσμος.

Πες μας επαναστάτη της τεχνολογίας που σε εμποδίζει η υποδοχή audio jack για να εχεις ολα τα παραπάνω;

Μηπως σου κανει παρεμβολές; 

Ελεος απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακομα και η Google που κοροιδευε την Apple για την αφαιρεση της θυρας ακουστικων,στο Pixel δεν δινει ακουστικα μαζι στην συσκευη.

 

Απο το site του Πλαισιου που θα φερει το Pixel

 

  • Συσκευασία
  • Περιλαμβάνονται στη συσκευασίαΜπαταρία / Οδηγίες Χρήσης / Φορτιστής ταξιδίου

 

 

Το ότι δεν έχει ακουστικά στην συσκευασία τι σχέση έχει με το ότι αφαίρεσε τα ακουστικά; 

Τώρα για την αξιοπιστία του σάητ που αναφέρεις ας μην το κάνουμε θέμα: 

In box

USB Type-C™ 18W adaptor with USB-PD
A-C cable (USB 3.0)
C-C cable (USB 2.0)
SIM tool
Quick Switch Adapter

Πηγή

 

Αν αφαιρέσει πάντως η samsung το jack από το κινητό θα κάνει χοντρή πατάτα για χίλιους δύο λόγους. Πρώτος και κυριότερος είναι γιατί θα φανεί ότι ακολουθεί την apple σε ότι κάνει, που όπως και να το κάνεις επικοινωνιακά δεν είναι και ότι καλύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...