Προς το περιεχόμενο

αποτυχημενη αγορά Dell 5567 i7 7th Gen 8 gb Ram


ideal09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!!! Πριν 5 μέρες αγόρασα το καινούριο dell 5567 με τον i7 αλλα με έχει προβληματίσει αρκετα.Καταρχας,στο εσωτερικο του μαλλον υπαρχουν 2-3 βίδες και όταν το μετακινώ κουδουνιζει,οχι πως σημαινει κατι αυτο αλλα δεν ειναι και το πιο φυσιολογικο.Δευτερον,η εκκινηση του ειναι απαραδεκτη.Αν και γενικα τα 10αρια εχουν κακη εκκινηση, αυτο είναι γεγονος αλλα σε συγκριση με ενος φιλου με i3 4η; γενιας (western digital στις 5400 οπως και στο dell ο σκληρος),φορτωμενο και εχοντας κανει τις ιδιες ενημερωσεις ,το δευτερο ειναι πιο γρηγορο.Ακομα,και στις εφαρμογες,μεχρι να τις ανοιξει φαινεται σαν να ζοριζεται,καθυστερει προκλητικα και μπορει να χρειαστει να πατησω και 3 φορες στο εικονιδιο για να ανοιξει η εφαρμογη.Βεβαια,απ τη στιγμη που θ ανοιξει μια εφαρμογη εννοειται δεν παρουσιαζει το παραμικρο.Αλλα για τα λεφτα του εν λογω υπολογιστη ,εχω πολλα ερωτηματικα!!Εχετε καποια γνωμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικαιωμα υπαναχωρησης απο την αγορα σου μεχρι 14 μερες εαν δεν κανω λαθος ,επεστρεψε τον ,αν επιτρεπετε ποσο τον πηρες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Η, απλά μιλάς με το service και έρχονται και στο φτιάχνουν..Δεν δικαιολογείται να σέρνεται. 

 

Συμφωνώ. Απ'οσο θυμάμαι, αυτοί οι επώνυμοι έχουν next day service υποστήριξη.

 

Βέβαια, πως θα αποδείξει το "πάει αργά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το κουδουνιστρα αρκει λογικα.

Συμφωνω..Μονο για την κατασταση "κουδουνιστρα" επιστροφη αμεσα !!!

Και για το οτι ειναι αργο  επισης περιεργο ,εκτος αν ειναι "φορτωμενο " με ενα σωρο προγραμματα αχρηστα-βαρια κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω..Μονο για την κατασταση "κουδουνιστρα" επιστροφη αμεσα !!!

Και για το οτι ειναι αργο  επισης περιεργο ,εκτος αν ειναι "φορτωμενο " με ενα σωρο προγραμματα αχρηστα-βαρια κλπ..

σε 5 ημερες τι φορτωμα να εχει ωρε συντεκνε? :-D 1ον το κουδουνισμα και 2ον το οτι πατας σε εικονιδιο 2-3 φορες για να ανοιξει σημαινει κατευθειαν τηλεφωνο στην dell και σου ρχονται σπιτι απ οσο ξερω την αλλη μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 5 ημερες τι φορτωμα να εχει ωρε συντεκνε? :-D 1ον το κουδουνισμα και 2ον το οτι πατας σε εικονιδιο 2-3 φορες για να ανοιξει σημαινει κατευθειαν τηλεφωνο στην dell και σου ρχονται σπιτι απ οσο ξερω την αλλη μερα

Απο φορτωμα οτι θες...Σε πολλα laptop εχει μεσα ενα σωρο βαρια και ασηκωτα απ το εργοστασιο εγκατεστημενα ηδη.

Εχω δει ενα σωρο..Photoshop,Cyberlink ,Νorton internet security (πολυ βαρυ) ,σε lenovo ειδικα και σε sony vaio σκετη κολαση,στα dell δεν εχω αποψη ,υποθετω μηπως και εχει και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο φορτωμα οτι θες...Σε πολλα laptop εχει μεσα ενα σωρο βαρια και ασηκωτα απ το εργοστασιο εγκατεστημενα ηδη.

Εχω δει ενα σωρο..Photoshop,Cyberlink ,Νorton internet security (πολυ βαρυ) ,σε lenovo ειδικα και σε sony vaio σκετη κολαση,στα dell δεν εχω αποψη ,υποθετω μηπως και εχει και αυτο.

Αααααααα Ωστε εκει το πας? Στις εργοστασιακες @αρχιδιες? Δεν νομιζω φιλτατε γιατι πηρε τουμπανακι δεν πηρε laptop celeron με 230 ευρω... :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααααα Ωστε εκει το πας? Στις εργοστασιακες @αρχιδιες? Δεν νομιζω φιλτατε γιατι πηρε τουμπανακι δεν πηρε laptop celeron με 230 ευρω... :mellow:

 Απαντωντας στο ερωτημα σου ,ναι, εκει το παω. Ακριβως αυτο που σκεφτηκαν μαλλον και αλλοι κι οχι μονον εγω.

Στα τουμπανακια δηλαδη τα εργοστασια δεν φορτωνουν σαβουρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Απαντωντας στο ερωτημα σου ,ναι, εκει το παω. Ακριβως αυτο που σκεφτηκαν μαλλον και αλλοι κι οχι μονον εγω.

Στα τουμπανακια δηλαδη τα εργοστασια δεν φορτωνουν σαβουρα;

 

 

Ναι εννοειται οτι τα φορτωνουν ολα με σαβουρα φιλτατε αλλα οταν εχεις i7 και ssd  και πατας 3 φορες πανω στο εικονιδιο για να ανοιξει, να σαι σιγουρος οτι δεν φταιει η σαβουρα και μαλιστα 5 ημερες κατακαινουργιο ... Ετσι λεω εγω τουλαχιστον  κι εδω απλα τις γνωμες μας λεμε ομορφα κι ωραια. Το οτι δεν συμφωνουμε δεν σημαινει ουτε οτι μαλωνουμε ουτε οτι θα πιαστουμε εχθροι! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοειται οτι τα φορτωνουν ολα με σαβουρα φιλτατε 1)αλλα οταν εχεις i7 και ssd  και πατας 3 φορες πανω στο εικονιδιο για να ανοιξει, να σαι σιγουρος οτι δεν φταιει η σαβουρα και μαλιστα 5 ημερες κατακαινουργιο ... Ετσι λεω εγω τουλαχιστον  κι εδω απλα τις γνωμες μας λεμε ομορφα κι ωραια. 2)Το οτι δεν συμφωνουμε δεν σημαινει ουτε οτι μαλωνουμε ουτε οτι θα πιαστουμε εχθροι! :-)

1) Συμφωνω απολυτα σ αυτο.  Αν και ο επεξεργαστης του ειναι απλα διπυρηνος με δυνατοτητα υπερνηματωσης (παλι καλα).

 Δες εδω :http://ark.intel.com/products/95451/Intel-Core-i7-7500U-Processor-4M-Cache-up-to-3_50-GHz-?q=i7%207500u

Και 2) Ποιος ειπε οτι μαλωνουμε;..Αποψεις ανταλλασουμε.

Οπως και να χει κανει μπαμ οτι το laptop εχει θεματακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Συμφωνω απολυτα σ αυτο.  Αν και ο επεξεργαστης του ειναι απλα διπυρηνος με δυνατοτητα υπερνηματωσης (παλι καλα).

 Δες εδω :http://ark.intel.com/products/95451/Intel-Core-i7-7500U-Processor-4M-Cache-up-to-3_50-GHz-?q=i7%207500u

Και 2) Ποιος ειπε οτι μαλωνουμε;..Αποψεις ανταλλασουμε.

Οπως και να χει κανει μπαμ οτι το laptop εχει θεματακι.

 

Ε ναι καπως ετσι φιλτατε και με την σειρα μου να αυτοδιορθωθω οσον αφορα τον δισκο γιατι πιο πανω γραφω οτι ειναι ssd  ενω δεν ειναι. Και οταν λεω οτι ειναι τουμπανακι πιο πριν, εννοω οτι δεν ειναι celeron των 200+ ευρω που θα δικαιολογουσε απολυτα τετοιες συμπεριφορες.Κι επισης το celeronακι δεν θα κουδουνιζε καν!!! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

να κουδουνίζει το εσωτερικό δεν μου ακουγεται φυσιολογικό.

 

Μήπως ακουγεται οταν το κουνας το πορτάκι απο το dvd ; 

 

Το μηχάνημα πάντως εχει αρκετά καλό hardware .

 

Το μόνο πρόβλημα ειναι ο σκληρός του δίσκος όπως και σε ολα με μηχανικό δίσκο.

 

αφαιρείς σε πρώτη φάση την σαβούρα που δίνουν οι κατασκευαστές και δοκίμασε το ξανά απο ταχύτητα.

 

Σε δεύτερη φάση προτείνω αναβάθμιση του HDD σε SSD .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...