Προς το περιεχόμενο

50 εκατομμύρια πωλήσεις για το PlayStation 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eντυπωσιακο νουμερο στις πωλησεις για μια γενια που ο ανταγωνισμος εχεις κατατροπωθει .

Πολυ καλα παιχνιδια ,εξαιρετικα exclusives  ,δυνατο hardware για κονσολα (pro) ,  δεν ειναι τυχαιο που επιασε αυτα τα νουμερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1)Απαγορευονται τα greeklish :P

2)Στην πρωτη φωρα που σου βγαζει προβλημα το στελνεις στο service. 2χρονια εγγυηση εχει η κονσολα,στην πρωτη φορα που εμφανιζεται αυτο που λες επιτοπου πρεπει να παει πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντυπωσιακο νουμερο στις πωλησεις για μια γενια που ο ανταγωνισμος εχεις κατατροπωθει .

Πολυ καλα παιχνιδια ,εξαιρετικα exclusives  ,δυνατο hardware για κονσολα (pro) ,  δεν ειναι τυχαιο που επιασε αυτα τα νουμερα.

ποια είναι τα δυνατά exclusives εκτός από το uncharted? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια είναι τα δυνατά exclusives εκτός από το uncharted? 

 

The last of us 1 και 2,god of war,Death stranding του hideo kojima,days gone,bloodborne,until dawn,grand turismo,

Εκτος αν ειναι να παρω pc των 1500 ευρω για να παιζω το μπαγιατικο wow του 2004.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το last of us 2 δεν το έχεις δει πώς είναι όπως και το παιχνίδι του kojima, όταν βγουν και τα δούμε το συζητάμε

 

το bloodborne ναι οκ, το gt oκ το until dawn εε... τεσπά 

 

όσο για το pc εγώ δε μίλησα για pc, αλλά αν θες να μιλήσω ας πώ

 

όλοι σχεδόν οι ΑΑΑ cross platform τίτλοι και πλέον και exlusives του xbox

 

προσωπικά έχω killer instinct, forza horizon (και γενικά προτιμώ forza από gt), λιώνω αρκετά σε gears of war 4 μαζί με τους console peasants , θα βγει halo.. 

 

και φυσικά όλα αυτά με καλύτερα γραφικά, οπότε σε αυτό το θέμα ας μην το πιάνεις το pc στο στόμα σου, αν έχεις €€ και όρεξη είναι σαφώς καλύτερη επιλογή 

 

εγώ άλλο σχολίασα, ότι το ps4 σε σχέση με παλιότερες γενιές δεν έχει και τόσο τρομερά exclusives

 

και ευτυχώς δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντυπωσιακο νουμερο στις πωλησεις για μια γενια που ο ανταγωνισμος εχεις κατατροπωθει .

Πολυ καλα παιχνιδια ,εξαιρετικα exclusives  ,δυνατο hardware για κονσολα (pro) ,  δεν ειναι τυχαιο που επιασε αυτα τα νουμερα.

Βέβαια, έχω πάθει πλάκα.  :-D

The last of us 1 και 2,god of war,Death stranding του hideo kojima,days gone,bloodborne,until dawn,grand turismo,

Εκτος αν ειναι να παρω pc των 1500 ευρω για να παιζω το μπαγιατικο wow του 2004.

Το Last of Us 2 δεν έχει βγει. Το πρώτο κυκλοφόρησε πριν 3 χρόνια. Ουσιαστικά μιλάμε για καλά παιχνίδια του Playstation, 3 χρόνια πριν. Θα έπρεπε να το είχαμε ξεχάσει και να είχαμε παίξει άλλα 10 σαν και αυτό τουλάχιστον.

Το Death Standing ακόμα δεν έχει βγει. Το Until Dawn πράγματι καλό, το Bloodborne επίσης (αλλά όχι για όλους) και το Grand Turismo αν και πότε θα βγει.

 

Γιατί δεν μιλάμε για το The Order; Μην το ρίχνουμε κάτω από το χαλί.

 

Στο PC των 1500€ παίζεις όλα τα παιχνίδια που βγαίνουν στην άθλια κονσόλα που χρεώνει τα παιχνίδια της 60€, με λιγότερα χρήματα, καλύτερη ποιότητα εικόνας και χωρίς να χρειάζεται να κάνεις αναβάθμιση κάθε 3 χρόνια, όπως πλέον ζητάνε οι κονσόλες.

 

Ετοιμαστείτε σε 2 χρόνια για το PS4 Pro Turbo.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω το μενος της PCMR σε οτιδηποτε κονσολαδικο. Επισης δεν μπορω να μην αναφερω το αυτονοητο, οτι δηλαδη ο φανατισμενος θα χανει παντα γιατι δεν υπαρχει μια μονο σωστη πλευρα, η δικη του, οπως θεωρει.

 

Αυτη την περιοδο παιζω FFXV και Last Guardian. Το ενα δεν εχει βγει ακομα σε PC και δεν ξεροημε ποτε θα βγει και το αλλο exclusive. Στην συλλογη του PS4 εχω μονο exclusive παιχνιδια γιατι τα multi τα παιρνω σε pc. Τι περιμενω για PS4:

 

Horizon, Detroid, Days Gone, Last of Us 2, Uncharted 4 DLC, Crash, Wipeout, Death Stranding, Nioh, Nier, και 10δες αλλα.

 

Δηλαδη καποιος μπορει να ειναι τοσο κολλημενος που να θεωρει οτι ολα τα console exclusives ειναι μαπα; Οτι δεν υπαρχει ουτε ενα καλο παιχνιδι αν δεν βγαινει και σε PC?

 

Τοτε γιατι και σε PC πουλανε καλυτερα τα multiplatform που τα περισσοτερα σχεδιαζονται με γνωμονα τις κονσολες και απλα παρεχουν βελτιωσεις στο PC?

 

Ας πω και για τα exclusives του PC. Προσωπικα δεν παιζω ουτε MOBAS, ουτε γενικοτερα online, ουτε survival crafting παιχνιδια.

 

Ναι μου αρεσουν καποια παιχνιδια τυπου The Cat Lady, η καποια shoot em up τυπου Astebreed, αλλα σε γενικες γραμμες σχεδον οτι εχω σε PC μπορω να το αγορασω και σε κονσολα.

 

Οι κατηγοριες που σε PC μονο παιζουν μπαλα ειναι τα Strategy και τα Simulator.

 

Και να μην επεκταθω σε αυτο το οικοδομημα shovel ware που λεγεται steam. Σε ολες αυτες τις παπαριες που εφτιαξε καποιος σε 5 λεπτα και τις πλασαρει σαν Indie παιχνιδι.

 

Μπορει να φαινεται οτι χτυπαω το PC αλλα η πραγματικοτητα ειναι οτι το λατρευω. Λατρευω τα VR Demos, τα mods, τα ερασιτεχνικα remakes παλαιων παιχνιδιων οπως του Project Firestart, την καλυτερη ποιοτητα στα multiplatform.

 

Αλλα δεν ειμαι και Τζιχαντιστης να βριζω και να ειρωνευομαι οτι δεν ειναι PC.

 

Αν ολοι εσεις οι κολλημενοι δινατε 150 ευρω να παρετε μτχ ενα PS4 OG και περνατε παλι μτχ καποια exclusive με 15-30 ευρω ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το μετανοιωνατε. Αλλα γνωριζω οτι ματαια το γραφω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω xbox 1 και p.c .Σε ps δεν θα ξαναπηγαινα . Το xbox 1 σαν media player εκτος απο κονσολα με καλυπτει πληρως και ειναι κ σαφεστατα πιο φτηνο απο το ps4.Παιχνιδια τυπου nba2k pes forza κλπ ειναι εξαιρετικα . Και εχει κ το μεγαλο συν των εφαρμογων .Ηδη εχω κατεβασει Netflix nba t.v. YouTube κλπ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι σχεση εχει το review των πληρωμενων καραγκιοζηδων του ign με αυτο που ειπα; Εχεις δει καθολου gameplay απο ps4; Εχεις δοκιμασει να παιξεις; Γιατι εγω απο οσα εχω δει, δοκιμασει και ακουσει το aiming ειναι αδυνατο, οι παιχτες τοσο αχρηστοι που η blizz αναγκαστηκε να νερφαρει τον torbjon (μονο στις κονσολες) επειδη κανεις δεν μπορουσε να τον countαρει με controller, το teamwork ειναι αγνωστο στο community αφου δεν εχει τσατ και ελαχιστοι εχουν headshet για να μιλησουν. Και οσοι φιλοι μου εχουν το game σε ps4 μου εχουν πει οτι ειναι φριχτο και δεν αξιζει να το παρεις εκτος και εαν το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να παιζεις quick play για να σπας πλακα. Τα μισα heros ειναι κυριολεκτικα unplayable με controller, μονο ο winston και ο torbjorn παιζονται επειδη δεν χρειαζεται να σημαδευεις.

Και οσα gameplay videos εχω δει εβλεπες match απο diamond και master σε κονσολα και εμοιαζε σαν να επαιζαν Bronzαδες στο pc. 0 στοχος, καμια συνεργασια, ολοι rushαραν μεσα με dva,winston κτλ και καναν ο,τι να 'ναι. Καμια σχεση λοιπον η εκδοση για pc με την εκδοση για κονσολες. Εαν θες κατι παραπανω απο το να trollαρεις σε quick play το να το παρεις σε κονσολα ειναι τζαμπα λεφτα και αυτο δεν το λεω εγω αλλα φιλοι μου που το εχουν αγορασει

 

 

Στο PC το aiming είναι ταχύτερο και ακριβέστερο αλλά οχι οτι με το controller είναι αδύνατο,θέμα συνήθειας είναι.Θα μπορούσες απλά να γράψεις οτι δεν σε βολεύει,είναι λογικό αν έχεις συνηθίσει με keyboard+mouse να μην μπορείς με το controller,όπως και το αντίθετο.

 

Αν πχ κάποιος παίχτης αποδίδει 6/10 με controller με keyboard+mouse θα αποδίδει 8/10.

 

Στο PC αν δεν κάνω λάθος το menu είναι καλύτερο,δίνει περισσότερες επιλογές.

 

Σχετικά με το chat και να είχε στο PS4 σιγά μην προλάβαινες να γράψεις.   :P  Μπαίνεις σε party εξάδα για να συνεννοείσαι.Και με handsfree των 10€ κάνεις την δουλειά σου άνετα,ακούς και μιλάς.Αν θες να ακούς και το παιχνίδι ταυτόχρονα βάζεις κανονικά ακουστικά με μικρόφωνο.

 

Παίζω το Overwatch σε PS4.Οπως και οποιοδήποτε FPS με controller.

 

Για το PC VS Consoles στο gaming έχουν αναφερθεί τα μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα.Σε γενικές γραμμές πιστεύω πως το gaming στο PC είναι ανώτερο λόγω υψηλότερων frames,settings κλπ αλλά κοστίζει περισσότερα.

 

Και δυστυχώς υπάρχουν κάποια games στις κονσόλες που δεν υπάρχουν στο PC.

 

Παίζει και το άλλο ρόλο.Οτι αν έχεις κάνει την αρχή με κονσόλα/ες δεν συμφέρει να το γυρίσεις σε PC γιατί χάνεις χρήματα,πρέπει να πουλήσεις την κονσόλα στην μισή τιμή και χάνεις τα digital games στο account που είναι περισσότερα χρήματα απο οσο κοστίζει η κονσόλα.

 

Αυτό που γράφεις για τον Trobjon είναι λάθος.Του μείωσαν την δύναμη του turret γιατί έπαιρναν 2,3,4 η και 6 Trobjon.

 

Τι σχέση έχει το οτι κάποιοι παίχτες δεν παίζουν σωστά με το οτι το game στο PS4 δεν είναι καλό;Ύπάρχουν όλων των ειδών παίχτες,κακοί,μέτριοι,καλοί κλπ.Το οτι κάποιοι δεν έπαιξαν καλά και ήταν diamond δεν σημάινει απαραίτητα οτι το άξιζαν γιατί τους κουβάλησαν άλλοι καλύτεροι.

 

Μάλλον δεν έχεις παίξει το game στο PS4.Μόνο οτι άκουσες.Εγώ με την ομάδα μου μια χαρά παίζουμε και βελτιωνόμαστε,πχ χθές στα 10 matches κερδίσαμε τα 8.Και δεν είμαστε καν Diamond.

 

Το aiming δεν είναι το μόνο που κάνει καλό έναν παίχτη στα FPS.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν ολοι εσεις οι κολλημενοι δινατε 150 ευρω να παρετε μτχ ενα PS4 OG και περνατε παλι μτχ καποια exclusive με 15-30 ευρω ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το μετανοιωνατε. Αλλα γνωριζω οτι ματαια το γραφω.

ανέκαθεν είχα κονσόλες, σε αυτή τη γενιά δε βρήκα κάτι ενδιαφέρον

 

αν είναι να έπαιρνα πάντως θα έπαιρνα xone και όχι ps4 λόγω του "οικοσυστήματος" της ms 

 

παλιότερα θα προτιμούσα το ps4, αλλά από ένα σημείο κι έπειτα νομίζω το xbox εγινε καλύτερη πρόταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και για τα exclusives του PC.

 

lineage.

 

 

Στο PC το aiming είναι ταχύτερο και ακριβέστερο αλλά οχι οτι με το controller είναι αδύνατο,θέμα συνήθειας είναι.Θα μπορούσες απλά να γράψεις οτι δεν σε βολεύει,είναι λογικό αν έχεις συνηθίσει με keyboard+mouse να μην μπορείς με το controller,όπως και το αντίθετο.

 

Αμα κανεις τα τριπλασια death απ οτι kill ολα σου φταινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν εβαλες το κομματι που γραφω οτι δεν παιζω MOBAS, MMORPG και survival.

 

Για καποιον που παίζει τετοια παιχνιδια εννοειται Lineage.

 

Ειρωνικα το γραφω το lineage.Γιατι πλεον τα exclusive του pc κοντευουν να κλεισουν 20ετια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμα κανεις τα τριπλασια death απ οτι kill ολα σου φταινε.

 

 

Τότε δεν παίζεις σωστά η δεν το έχεις.Αρνητικό σκορ είναι λογικό να κάνεις,πχ 20 kills και 25 deaths.  :D

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...