Προς το περιεχόμενο

Κάπνισμα σε εσωτερικό χώρο


aranos12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Pleo είπε

Ναι αλλά βλέπεις πως πάνε να στοιχειοθετήσουν επιχείρημα ορισμένοι; Με κάτι που δεν ισχύει. Νοσοκομεία ειδικά; Ποτέ και από πάντα.

Εντός; Ποτέ δεν επιτρεπόταν και το σέβονταν. Στον εξωτερικό χώρο φυσικά αλλάζει το πράμα. Αλλά εκεί επιτρέπεται.

σ φαινεται φυσιολογικο να καπνιζουν καμια 50αρια ατομα γυρω απ την εισοδο και βρωμαει ολος ο διαδρομος και το προαυλιο και να βγαινουν οι νοσηλευτριες να τους πουν το ευνοητο "πηγαινετε πιο περα"?

στις πολιτισμενες χωρες δεν ςπιτρεπεται με το που πατησεις στο προαυλιο, προσπαθουν και δω να το προωθησουν αλλα με τα μυαλα που κουβαλανε μερικοι μερικοι δε γινεται τιποτα

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κι αυτή η έρευνα δυστυχώς τα θεματάκια της για όποιον διαβάσει τα συμπεράσματα. Αλλά δεν είμαστε εδώ για να απαντάμε στον κάθε ένα που θέλει να δοκιμάσει την τύχη του με άλλη κι άλλη κι άλλη έρευνα μέχρι να πετύχει το λήγοντα.... . Δώσαμε μια απάντηση σε μια και αρκεί. Εξ' άλλου έχει απαντηθεί από χτες το συγκεκριμένο σημείο.

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

σ φαινεται φυσιολογικο να καπνιζουν καμια 50αρια ατομα γυρω απ την εισοδο και βρωμαει ολος ο διαδρομος και να βγαινουν οι νοσηλευτριες να τους πουν το ευνοητο "πηγαινετε πιο περα"?

στις πολιτισμενες χωρες δεν ςπιτρεπεται με το που πατησεις στο προαυλιο, προσπαθουν και δω να το προωθησουν αλλα με τα μυαλα που κουβαλανε μερικοι μερικοι δε γινεται τιποτα

σε ασπρομαυρες ελληνικες ταινιες υπαρχουν σκηνες που οι ασθενεις καπνιζουν μεσα στο νοσοκομειο ε εχουμε κανει μια προοδο :D

Επεξ/σία από georgeγ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lezantas26 είπε

σ φαινεται φυσιολογικο να καπνιζουν καμια 50αρια ατομα γυρω απ την εισοδο και βρωμαει ολος ο διαδρομος και να βγαινουν οι νοσηλευτριες να τους πουν το ευνοητο "πηγαινετε πιο περα"?

στις πολιτισμενες χωρες δεν ςπιτρεπεται με το που πατησεις στο προαυλιο, προσπαθουν και δω να το προωθησουν αλλα με τα μυαλα που κουβαλανε μερικοι μερικοι δε γινεται τιποτα

Αν και χρησιμοποιείς όρους κομματάκι δύσκολους στον ορισμό (πως ορίζεται τι είναι φυσιολογικό και τι όχι ας πούμε; ) θα σου απαντήσω. Όχι δεν μου φαίνεται "μη φυσιολογικό" ούτε περίεργο να πάνε λίγο πιο πέρα κατόπιν προτροπής. Θα μου φαινόταν όμως "μη φυσιολογικό" και ανεπίτρεπτο αυτό να γινόταν δια της βίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pleo είπε

Αν και χρησιμοποιείς όρους κομματάκι δύσκολους στον ορισμό (πως ορίζεται τι είναι φυσιολογικό και τι όχι ας πούμε; ) θα σου απαντήσω. Όχι δεν μου φαίνεται "μη φυσιολογικό" ούτε περίεργο να πάνε λίγο πιο πέρα κατόπιν προτροπής. Θα μου φαινόταν όμως "μη φυσιολογικό" και ανεπίτρεπτο αυτό να γινόταν δια της βίας.

δεν ειπα ποτε οτι πανε πιο περα, αυτο το συμπερασμα το βγαλες αυθαιρετα μονος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

δεν ειπα ποτε οτι πανε πιο περα, αυτο το συμπερασμα το βγαλες αυθαιρετα μονος σου

Ούτε εγώ έγραψα ότι πήγαν όντως πιο πέρα. Εγώ έγραψα ότι δεν θα μου φαινόταν περίεργο να πάνε πιο πέρα κατόπιν προτροπής. Δεν είπα ότι πήγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pleo είπε

Ούτε εγώ έγραψα ότι πήγαν όντως πιο πέρα. Εγώ έγραψα ότι δεν θα μου φαινόταν περίεργο να πάνε πιο πέρα κατόπιν προτροπής. Δεν είπα ότι πήγαν.

αρα παμε πισω σ αυτο π ελεγα

17 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

σ φαινεται φυσιολογικο να καπνιζουν καμια 50αρια ατομα γυρω απ την εισοδο και βρωμαει ολος ο διαδρομος και το προαυλιο και να βγαινουν οι νοσηλευτριες να τους πουν το ευνοητο "πηγαινετε πιο περα"?

στις πολιτισμενες χωρες δεν ςπιτρεπεται με το που πατησεις στο προαυλιο, προσπαθουν και δω να το προωθησουν αλλα με τα μυαλα που κουβαλανε μερικοι μερικοι δε γινεται τιποτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

αρα παμε πισω σ αυτο π ελεγα

Τι να σου πω; Εμένα αν με ενοχλεί ο καπνός απλά φεύγω από το μέρος και κοιτάζω να μην ξαναπατήσω. Και είμαι σίγουρος ότι το ίδιο κάνουν και οι καπνιστές (ίσως όχι όλοι) αφού και οι ίδιοι έχουν όρια.

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, ποιο προαυλιο, τι συζητατε τωρα; Αν καπνιζαν μονο στο προαυλιο θα ηταν τελεια. Στο μπαλκονι της πνευμονολογικης κλινικης που ειχαν προσβαση οι 16 απο τους 20 θαλαμους εβγαιναν και καπνιζαν συγγενεις και επισκεπτες. Ο καπνος να μπαινει μεσα στους θαλαμους. Θυμαμαι μια καημενη ασθενη που ηταν συχνα νοσηλευομενη και ειχε ενα τραγικο ασθμα , καθε φορα που εμπαινε καπνος απο το παραθυρο την επιανε κριση που περναγε μετα απο 16-24 ωρες. Καθε μερα γιατροι, προισταμενη και νοσηλευτες καναμε το μπαμπουλα, αλλα καθε μερα ολο και καποιοι θα το αναβαν. Σεβασμος μηδεν

  • Thanks 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...