Προς το περιεχόμενο

Το Galaxy S8 δε θα διαθέτει Home key και θα εξοπλίζεται με οθόνη RGB Super AMOLED


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα την τεράστια απογοήτευση του Daydream View το GearVR παραμένει μονόδρομος για κάπως "ποιοτικο" για mobile δεδομένα VR. System seller για μενα για τα Galaxy phones. Πολύ θετικά τα νεα για RGB οθονη. Αν μη τι άλλο για να βλέπεις σειρές/ταινίες θα είναι πολυ καλο πλέον.

Ελπίζω το επόμενο μοντέλο να έχει και positional tracking αν και μάλλον δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχμμ,όσον αφορά τον αναγνώστη δακτυλικου αποτυπώματος,γιατί δεν τον βάζει στην πλάτη της συσκευής όπως κάνουν κι άλλες εταιρείες ούτως ή άλλως, αντί να παιδευεται με τεχνολογία που πιθανόν να μη λειτουργεί αψεγαδιαστα; Just saying.

 

Και όταν το έχεις δίπλα σου στο γραφείο και θες να το ξεκλειδώσεις τι κάνεις? Πληκτρολογείς τον κωδικό ή το γυρνάς τούμπα? :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πράγματα όπως το home key κλπ (απαλοιφή) 

υπήρχαν από την εποχή του webos με την Palm αλλά τα παρουσιάζουν ως νεοτερισμούς η samsung και ή apple από το επόμενο 8αρι 

 

 

 

έτσι έπρεπε να είναι τα τηλέφωνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάνε και οι πέτρες...

 

Η apple εχει να καινοτομήσει χρόνια. Τώρα απλά φαίνεται θα κάνει επιτέλους μια ουσιαστική αλλαγή στην σχεδίαση ακολουθώντας πάντα τον ανταγωνισμό.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάνε και οι πέτρες...

 

Η apple εχει να καινοτομήσει χρόνια. Τώρα απλά φαίνεται θα κάνει επιτέλους μια ουσιαστική αλλαγή στην σχεδίαση ακολουθώντας πάντα τον ανταγωνισμό.

Τεκμηρίωσέ μου το "ακολουθώντας".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ερθει με το καλο κ μετα το κραζουμε.η.το λατρευουμε κτλ...ενα ειναι σιγουρο παντως θα ειναι παρα πολυ καλο ..μετα το καζο με το note7...τωρα για τους κατοχους iphone θελω να πω στειλτε μου σε παρακαλω με blouetooth  μια φωτο....εμενα δε με ενδιαφερει ποιος αντιγραφει(αν) ποιον εγω να κερδιζω σαν πελατης κ προβλημα δικο τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικα νεα αν ισχυουν!

 

Λογικα και αλλοι κατασκευαστες θα ακολουθησουν το παραδειγμα της samsung με amoled οθονες και ενσωματωμενο home button. Αναμεσα σε αυτους, ας ελπισουμε οτι θα ειναι και η apple.

Τρολάρεις έτσι?iPhone 8 rumors που ξεκινήσανε τον Μάιο του 2016 δλδ 4 μήνες πρίν βγεί το iphone7.

 

EXPECTED FEATURES

  • OLED display
  • Faster A11 processor
  • Glass body
  • Edge-to-edge display
  • Camera and Touch ID integrated in display
  • No Home button
  • Wireless charging
  • Three models - One OLED, two standard

Ερχεται και η xiaomi με το xiaomi mi 6 mix να προλάβει.

http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-mi-6-mix-to-be-the-first-no-bezel-smartphone/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ερθει με το καλο κ μετα το κραζουμε.η.το λατρευουμε κτλ...ενα ειναι σιγουρο παντως θα ειναι παρα πολυ καλο ..μετα το καζο με το note7...τωρα για τους κατοχους iphone θελω να πω στειλτε μου σε παρακαλω με blouetooth μια φωτο....εμενα δε με ενδιαφερει ποιος αντιγραφει(αν) ποιον εγω να κερδιζω σαν πελατης κ προβλημα δικο τους...

Φίλε, δίπλα σου κάθεται ο άλλος, δειξτου τη φωτο και στειλτη οταν βρεθείς εντός δικτύου.

Τώρα το τι κάνεις το smartphone χωρίς δεδομένα δε θα το σχολιάσω.

Έχω Android και δεν έχω στείλει ποτέ φώτο με bt

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου ειναι πως η Samsung πρεπει να μεινει με μια ναυαρχίδα. Να καταργήσει την σειρά Note που εχει χαλάσει πλέον το brand. Να παρουσιάζει κάθε Φλεβάρη 2 συσκευές. Galaxy S και Galaxy S Pro. Με το S8 μπορει να κάνει το εξης. Galaxy S8. 32/64GB χώρος, MicroSD, 5.5-5,7 ίντσες 2K οθόνη, 4GB Ram, 16MP camera και 3600+ ,μπαταρία. Galaxy S8 Pro. 64/128GB, MicroSD, S-Pen, 6GB Ram, 5,7-5,9 ίντσες 4K οθόνη, dual camera και 4200+ μπαταρία.

 

Και οι 2 συσκευές με Android 7.1, με το τελευταίο TW και με γρήγορα updates.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...