Προς το περιεχόμενο

Το Galaxy S8 δε θα διαθέτει Home key και θα εξοπλίζεται με οθόνη RGB Super AMOLED


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τοσο μεγαλα ρε παιδια;

 

Μα γιατί άλλο, για να φαίνεται καλύτερα το περιεχόμενο που προβόλους μέσα στο οποίο υπάρχουν και διαφημίσεις.

Επεξ/σία από nickelodeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια χρονιά θα είναι το καλύτερο κινητό όπως μας έχει συνηθίσει η samsung τα τελευταία 6 χρόνια με μεγάλη διαφορά από τον δεύτερο.

 

Sansung υποστηρίζω κι εγω μονιμα, αλλα τα ήθελες τωρα:

 

1964.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sansung υποστηρίζω κι εγω μονιμα, αλλα τα ήθελες τωρα:

 

1964.gif

To s5 δεν ειναι αυτό?

Γιατί,τι προβλημα ειχε?

Και την μπαταρια αποσπωμενη,και sd,και πρωτη αδιαβροχη ναυαρχίδα,και δαχτυλικο αποτύπωμα(συγκρίνοντας με την εποχή του).

Προσωπικά,θα το προτιμούσα απεναντι στο 6.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sansung υποστηρίζω κι εγω μονιμα, αλλα τα ήθελες τωρα:

 

1964.gif

Ειναι λίγο άσχημο. Πέρα από αυτό που είναι υποκειμενικο σε όλα τα άλλα πάλι το καλύτερο ήταν εκτός NOTE 4 note edge που βγήκαν αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To s5 δεν ειναι αυτό?

Γιατί,τι προβλημα ειχε?

Και την μπαταρια αποσπωμενη,και sd,και πρωτη αδιαβροχη ναυαρχίδα,και δαχτυλικο αποτύπωμα(συγκρίνοντας με την εποχή του).

Προσωπικά,θα το προτιμούσα απεναντι στο 6.

 

Ειναι λίγο άσχημο. Πέρα από αυτό που είναι υποκειμενικο σε όλα τα άλλα πάλι το καλύτερο ήταν εκτός NOTE 4 note edge που βγήκαν αργότερα.

 

Περα από την απαράδεκτη εξωτερική εμφάνιση, ο αισθητήρας δακτυλικού ήταν από τις χειρότερες υλοποιήσεις (η Apple μπορει να μην ηταν η πρωτη, αλλα το έκανε αψογα με την πρωτη). Η αποσπώμενη  μπαταρία με αφήνει παγερά αδιαφορο όπως και τη συντριπτική πλειοψηφία (μην μου πειτε εγώ έτσι εγώ αλλιως, γιατι οι πωλησεις δειχνουν άλλα πράγματα). Επίσης, σε καμία περιπτωση δεν ηταν καλυτερο απο το Note 3 (και στα 450 ευρω τότε), που ηταν ηδη 6 μηνων συσκευη και αμφιβάλλω αν και το Note 4 αξιζε τα λεφτα του, οταν το 3 είχε τα μισα λεφτα. 

 

Φυσικά, ειναι αποψη μου και τη στηρίζω στις λιγες φορες που τη χρησιμοποίησα προσωπικα (το είχε καρδιακός φίλος), τα reviews που έχω διαβάσει και την εμπειρία χρησης των αλλων συσκευων που ειχα (S4,N3,N4,A7,S6e+,S7e).

 

Δυστυχως για τη Samsung σε κάποια πραγματα, συγκριτικά με την Apple, τρέχει και δε φτάνει. Το ίδιο ισχύει και για τη δεύτερη βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλώνει η οθόνη, αλλά μικραίνουν τα περιθώρια. Μία η άλλη.

Δεν είναι όμως έτσι πάντα ακόμα και αν συμβαίνει μεταξύ δύο γενιών για το ίδιο μοντέλο (που είναι ευπρόσδεκτο) και η αλήθεια είναι ότι το έχει καταφέρει η samsung για s6 με s7. Δεν περιμένω όμως το s8 να κατορθώσει να είναι το ίδιο σε μέγεθος με το s7 με 5.7΄΄. Τα κινητά διαχρονικά μεγαλώνουν (απόλυτοι αριθμοί) και ας βελτιώνεται η αναλογία οθόνης πλαισίου. Η βελτίωση αυτή απλά κάνει το "κακό" μικρότερο.

 

Το ψευδοεπιχείρημα είναι κάθε φορά, έλα μωρέ 0,5 εκατοστό πιο μεγάλο από το παλίο είναι και κάτι τέτοια γίνεται πρόβλημα όταν συμβαίνει για τα τελευταία.. 5-6 χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα από την απαράδεκτη εξωτερική εμφάνιση, ο αισθητήρας δακτυλικού ήταν από τις χειρότερες υλοποιήσεις (η Apple μπορει να μην ηταν η πρωτη, αλλα το έκανε αψογα με την πρωτη). Η αποσπώμενη μπαταρία με αφήνει παγερά αδιαφορο όπως και τη συντριπτική πλειοψηφία (μην μου πειτε εγώ έτσι εγώ αλλιως, γιατι οι πωλησεις δειχνουν άλλα πράγματα). Επίσης, σε καμία περιπτωση δεν ηταν καλυτερο απο το Note 3 (και στα 450 ευρω τότε), που ηταν ηδη 6 μηνων συσκευη και αμφιβάλλω αν και το Note 4 αξιζε τα λεφτα του, οταν το 3 είχε τα μισα λεφτα.

 

Φυσικά, ειναι αποψη μου και τη στηρίζω στις λιγες φορες που τη χρησιμοποίησα προσωπικα (το είχε καρδιακός φίλος), τα reviews που έχω διαβάσει και την εμπειρία χρησης των αλλων συσκευων που ειχα (S4,N3,N4,A7,S6e+,S7e).

 

Δυστυχως για τη Samsung σε κάποια πραγματα, συγκριτικά με την Apple, τρέχει και δε φτάνει. Το ίδιο ισχύει και για τη δεύτερη βέβαια.

Μπορεί να είναι και έτσι. Σίγουρα δεν ήταν από τις καλές χρονιές της samsung και με το s6 άλλαξε πολλά. Απλά όταν ο ανταγωνισμός δεν έχει τίποτα αντάξιο πάλι πρώτη ήταν. Εγώ με NOTE 3 είμαι περιμένοντας το επόμενο NOTE 8 και δεν θα μπορούσα να είμαι πιο ευχαριστημενος από άλλο κινητό τρέχει τα πάντα άψογα και από Roms γίνεται χαμός. Ελπίζω κάτι σε 6 ίντσες με μικρά περιθώρια. Το edge στυλ είναι λίγο άβολο στο πιάσιμο καλύτερα να είναι flat με πολύ μικρα bezels.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τρελαθεί ο κόσμος! 5.7'' και ανεβαίνει η "normal" διάσταση. Αυτό που πριν δύο χρόνια θεωρούνταν phablet κανονικότατο σήμερα είναι το "κανονικό" sX (ούτε καν το note).

 

Όχι δεν μεγάλωσε ούτε η τσέπη του παντελονιού μου ούτε η παλάμη μου και τα δάχτυλά μου.. Δεν είναι βολικά τέτοια κινητά. Βάσανο, κουβαλήματος είναι. 

 

o tempora o mores

Αν επεκτείνεις την σκέψη σου θα ανακαλύψεις πως τα μεγάλα κινητά είναι σημεία των καιρών. Παλιά την μισή τσέπη έπιανε το κινητό και την άλλη μισή τα λεφτά. Τώρα που δεν υπάρχουν λεφτά για να γεμίσει η τσέπη μεγαλώσαν τα κινητά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λίγο άσχημο. Πέρα από αυτό που είναι υποκειμενικο σε όλα τα άλλα πάλι το καλύτερο ήταν εκτός NOTE 4 note edge που βγήκαν αργότερα.

Την ιδια χρονια που επαιζε μπαλα το Htc m8 οχι δεν ηταν οτι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα.

Επειδη υπαρχουν ΦΗΜΕΣ απο μια σελιδα(καμια σχεση απο επισημα χειλη) για κατι που ΘΑ βγει, η samsung που πιθανως θα βαλει πρωτη αυτο το χαρακτηριστικο ειναι αυτη που θα ακολουθησει την apple που θα παρουσιασει κατι αναλογο αργοτερα!!! Because fuck logic!

 

To trolling στα καλυτερα του: μια εταιρεια βγαζει κατι πρωτη, αλλα κατηγορειται απο fanboys οτι ακολουθει μια αλλη για ενα χαρακτηριστικο που η 2η παρουσιασε αργοτερα...

 

 

Y.Γ.: Πριν καν βγουν οι ΦΗΜΕΣ απο μια ΣΕΛΙΔΑ(οχι απο επισημα χειλη) που διαβαζει το καθε fanboy, εταιρειες οπως η LG και η Qualcomm παρουσιασαν τεχνολογια(προσεξε την διαφορα με τις .. ΦΗΜΕΣ) για integrated fingerprint reader στην οθονη.

Όσο μια εταιρεία κατασκευάζει εξαρτήματα για κάποια άλλη και έχει τα σχέδια πριν την κατασκευή ,φυσικό είναι να " πρωτοπορεί "...

Δεν ήταν τυχαίες οι μυνησεις που γινόντουσαν κάποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες .. ας τα ξαναπω αχ

 

ειχα Iphone μεχρι και το 6 

 

note 3 kai 4 

s7 edge

 

ενταξει απο το 6 και μετα το iphone ειναι πιο χρηστικο

 

s7 δεν ειναι ..απλα ..ωραιο το iphone 7 ..ιδιο με το 6 καμια απολυτως διαφορα μονο που ζεστενεται πιο πολυ (πολυ) αλλα s7 δεν ειναι που να χτυπιουνται τα φανμπου

 

εγω προσωπικα οταν βγει καλυτερο απο το σαμσουνγκ ειτε ειναι απλ ειτε lg sony δεν ξερω τι αλλο απλα θα το παρω ..

 

τη φανατιλα κρατηστε τη για κανα τελικο στα κινητα δεν εχει νοημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...