Προς το περιεχόμενο

Τα κορυφαία video στο ελληνικό YouTube σύμφωνα με τη Google


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραδοσιακά προς το τέλος κάθε έτους, η Google αναφέρει ανά χώρα τα κορυφαία σε εμφανίσεις βίντεο που ξεχώρισαν στο YouTube.

Στην ανακοίνωση της για την Ελλάδα, η Google αναφέρει ότι η πρόσβαση στο YouTube γίνεται από διαφορετικές συσκευές, με το 82% των Ελλήνων χρηστών να επισκέπτεται τη δημοφιλή ιστοσελίδα το λιγότερο μια φορά το μήνα. Σε άλλα ενδιαφέροντα στατιστικά στοιχεία, η πρόσβαση του YouTube σε όλα τα ηλικιακά γκρουπ είναι δεδομένη, με το 94% των χρηστών ηλικίας 15-24 να επισκέπτεται την ιστοσελίδα τουλάχιστον μία φορά την εβδομάδα, ένα ποσοστό που πέφτει στο 80% για τις ηλικίες 35-44, στο 65% για χρήστες με ηλικία 45-54 και στο 47% για όσους χρήστες είναι πάνω από 55 ετών.

 

Ενδεικτικό είναι ότι το 30% των χρηστών ηλικίας μεταξύ 25 και 44 ετών, δηλώνουν ότι παρακαλουθούν το YouTube πιο συχνά απ' ότι βλέπουν τηλεόραση, ενώ την ίδια στιγμή το χρησιμοποιούν και ως ραδιόφωνο ακούγοντας η παρακολουθώντας βιντεοκλιπ νέων μουσικών hit. Στην περίπτωση αυτή, τα 10 πιο δημοφιλή μουσικά βίντεο για το 2016 ήταν τα εξής

 

1.


2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

 

Τέλος, τα κορυφαία βίντεο του YouTube για την Ελλάδα, πάντα με βάση τις εμφανίσεις, ήταν τα εξής

 

1.


2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε Παντελοοοοςς οτι και να λετε (σωστη μεν παρατηρηση για τον αριθμο συμμετεχοντων χαχαχα στην ερευνα ) αλλα 2ος κ 7ος ο μεγαλος μας Π.Παντελιδης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είμαι από τους τυχερούς που δεν έχω δεί κανένα από αυτά

Με εξαίρεση κάποια δευτερόλεπτα του Dab όπου η περιέργεια σκότωσε τη γάτα...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω βαλει χωρα Uk ή Usa στο youtube οπότε ησυχασα.... Εχω βεβαια, στο περιβαλλον μου, ατομα 12- 24 που ακουω κραυγες απο τα pc τους με κατι αστεια και ατακες του κ.....υ....

Με εξαίρεση κάποια δευτερόλεπτα του Dab όπου η περιέργεια σκότωσε τη γάτα...

Αυτο που μοιαζει με την οδηγια του Κελπνο για το πως να βηχεις ή να φταρνιζεσαι; Dab ρε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή νομίζω θα ακούσουμε ένα μεγάλο ΜΠΑΜ! Θα ναι η κεφάλα μας που θα χει χτυπήσει πάτο. Ο μεγάλος Παντελιδης λέει ο άλλος. Προχθές είδα πήγαν σε μια πρεμιέρα για τον Παντελιδη την στιγμή που ο άνθρωπος δεν είναι πια εν ζωή. Καμία διάθεση για αποδοχή της πραγματικότητας. Αυτό το τελευταίο είναι και η αιτία που τραγούδια τύπου dab κάνουν ντόρο. Μιλάνε και δεν λένε τίποτα στο τέλος. Στον άλογο άλογα μιλάς και αυτός καταλαβαίνει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...