Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα κάμερας σε Fujitsu A555/G


giannis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού έχει 2 χρόνια εγγύηση βάση του serial number είναι εντάξει , απλά υπάρχουν δυο εγγυήσεις που δίνει το eshop , εσύ έχεις αυτήν , που είναι η κανονική

 

Εγγύηση: 2 χρόνια. DOA 7 ημερών και όπου γενικότερα γράφει την λέξη DOA έχουν εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας.

 

αυτό που αναφέρεις

 

Εγγύηση: 2 χρόνια άμεσης αντικατάστασης με καινούριο ίδιων ή καλύτερων χαρακτηριστικών!

 

είναι η απάτη εγγύηση του eshop ( συνήθως είναι κομμάτια παραεισαγωγής ) B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγγύηση: 2 χρόνια άμεσης αντικατάστασης με καινούριο ίδιων ή καλύτερων χαρακτηριστικών!

 

είναι η απάτη εγγύηση του eshop ( συνήθως είναι κομμάτια παραεισαγωγής ) B)

 

Νομίζω πως όταν το είχα πάρει από το e-shop με την γνωστή προσφορά που το πήραν και άλλοι στο forum, είχε την εγγύηση 1 + 1 που λέει το e-shop με την αντικατάσταση τον πρώτο χρόνο. Εγω είμαι στον πρώτο χρόνο όμως δεν τους εμπιστεύομαι για κάτι τόσο απλό οπως ειναι η κάμερα που είτε δεν έχει καλή επαφή είτε χρειάζεται αλλαγή. Θεωρώ πως δεν θα μου το αντικαταστήσουν και αν είναι κάποιος να το ανοίξει προτιμώ να είναι η αντιπροσωπεία.

 

Υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν άμεση αντικατάσταση με καινούριο ίδιων ή καλύτερων χαρακτηριστικών;

Δύσκολο νομίζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβαασε το άρθρο που σου έστειλα , απλά του eshop η εγγύηση είναι απάτη B)

 

Το διάβασα. :-( 

Θα το πάω αύριο στο επίσημο service να δω τι θα μου πουν και από κοντά και θα σας ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Το laptop επισκευάστηκε χωρίς την παραμικρή χρέωση. Το παρέδωσα εγώ, παρόλο που είχε δωρεάν παραλαβή και επιστροφή με μεταφορική, και το είχαν έτοιμο σε διάστημα δυο εργάσιμων ημερών. Βέβαια δεν κατάφερα να επικοινωνήσω με τον τεχνικό για να μάθω τι πρόβλημα υπήρχε ακριβώς. 

 

Η επισκευή έγινε στην Netpoint και το μόνο που επέδειξα ήταν το αντίγραφο της εγγύησης που τύπωσα από το site της Fujitsu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...