Προς το περιεχόμενο

Σπάσιμο συμβολάιου


kostas.xatzigeorgiou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Για το φέσωμα δεν φταίνε οι εταιρίες αλλά οι πελάτες που πάνε και κάνουν συμβόλαια τα οποία τελικά αδυνατούν να πληρώσουν (και τα οποία κιόλας δεν διαβάζουν πριν τα υπογράψουν). Εγώ φέτος δεν μπορούσα να πληρώσω γιατί απολύθηκα από την δουλειά και αντί να φεσωθώ αποφάσισα απλώς να κάνω μια υποχώρηση στις ανάγκες μου και να έκανα μετάβαση σε φθηνότερο πρόγραμμα.

 

μα και αυτοί τέτοια άτομα ψάχνουν για να πουλήσουν.. τίποτε γεροντάκια στην επαρχεία που δέν ξέρουν τί τους πουλάνε.. κανά απελπισμένο που δέν έχει λεφτά να βγεί έξω και μένει μέσα στο σπίτι όλη μέρα.. κανα πιτσιρίκι.. κανα φοιτητή.. και νομίζω όλοι έχουμε ακούσει πώς μιλάνε στο τηλέφωνο και πουλάνε.. άκρως επιθετική πώληση.. αναγκάζεσαι να τους το κλείσεις για να σταματήσουν να σε πρίζουν να το αγοράσεις.. έχουν δίκιο μερικοί που τους βρίζουν με το γειά σας.. 

 

προφανώς και υπάρχει ένα σωρό ηλίθιος κοσμάκης εκεί έξω, ψώνια, πειραγμένοι και κάνουν χρυσές δουλειές.. είναι όμως σα να πουλάς ναρκωτικά σε ένα πρεζάκι και να δικαιολογείσαι ότι εγώ τον ενημέρωσα ότι τα ναρκωτικά βλάπτουν σοβαρά την υγεία.. 

Εγω χρωστάω εδω κ χρονια 4000ε σε εταιρία κινητης

 

να τα εκατομμυριάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα και αυτοί τέτοια άτομα ψάχνουν για να πουλήσουν.. τίποτε γεροντάκια στην επαρχεία που δέν ξέρουν τί τους πουλάνε.. κανά απελπισμένο που δέν έχει λεφτά να βγεί έξω και μένει μέσα στο σπίτι όλη μέρα.. κανα πιτσιρίκι.. κανα φοιτητή.. και νομίζω όλοι έχουμε ακούσει πώς μιλάνε στο τηλέφωνο και πουλάνε.. άκρως επιθετική πώληση.. αναγκάζεσαι να τους το κλείσεις για να σταματήσουν να σε πρίζουν να το αγοράσεις.. έχουν δίκιο μερικοί που τους βρίζουν με το γειά σας.. 

 

προφανώς και υπάρχει ένα σωρό ηλίθιος κοσμάκης εκεί έξω, ψώνια, πειραγμένοι και κάνουν χρυσές δουλειές.. είναι όμως σα να πουλάς ναρκωτικά σε ένα πρεζάκι και να δικαιολογείσαι ότι εγώ τον ενημέρωσα ότι τα ναρκωτικά βλάπτουν σοβαρά την υγεία.. 

Αυτό ακριβώς θεωρώ και εγώ ότι γίνεται, παρότι δεν μου φαίνεται καθόλου λογικό και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται έτσι. Γιατί οι εταιρίες να ψάχνουν άτομα που δεν θα πληρώσουν ποτέ; Γιατί δεν κυνηγάνε άτομα που μπορούν να πληρώσουν; Να πάρουν χρήματα θέλουν ή να χάσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τους ειχα πει οτι μπορω να δεινω 100 τον μηνα κ δεν δεχτηκανε, τους ειπα οτι ειναι ο μοναδικος τροπος για να παρουν λεφτα κ εφόσον δεν τον δέχτηκαν σημαίνει οτι δεν τα θελουν, κ δεν με ξαναπηρανε εδω κ 2 χρονια τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τους ειχα πει οτι μπορω να δεινω 100 τον μηνα κ δεν δεχτηκανε, τους ειπα οτι ειναι ο μοναδικος τροπος για να παρουν λεφτα κ εφόσον δεν τον δέχτηκαν σημαίνει οτι δεν τα θελουν, κ δεν με ξαναπηρανε εδω κ 2 χρονια τωρα

Αν επιτρέπεται, πόσα χρόνια χρωστάς; το ότι δεν σε έχουν ενοχλήσει δεν σημαίνει κάτι, και ίσως τα λεφτά να τοκίζονται χωρίς να το ξέρεις και να επανέλθουν δριμύτεροι μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο ΕΝΦΙΑ έτσι λέγανε πολλοί αλλά τα πληρώνουν και λένε και ευχαριστώ.. δέν νομίζω όμως να τοκίζονται απο ιδιωτικό.. βασικά και γώ ήμουν στη Γερμανία και μου ήρθαν κάτι λογαριασμοί ρεύματος και τηλέφωνο αλλά έφυγα και δέν τους πλήρωσα και απλώς μου στέλνανε τους λογαριασμούς στην Ελλάδα σπίτι μου μέχρι που βαρέθηκαν.. τώρα τοκίζονται δεν τοκίζονται δέν πρόκειται να ξαναπάω Γερμανία οπότε λίγο με νοιζει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εχω μια παρομοια περιπτωση, ειμαι σε συμβολαιο για δορυφορικη τηλεοραση και ιντερνετ για 2 χρονια , ως τωρα εχει περασει 1,5 χρονος , μπορω να διακοψω το συμβολαιο χωρις καποια ποινικη ρητρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και εγω εχω μια παρομοια περιπτωση, ειμαι σε συμβολαιο για δορυφορικη τηλεοραση και ιντερνετ για 2 χρονια , ως τωρα εχει περασει 1,5 χρονος , μπορω να διακοψω το συμβολαιο χωρις καποια ποινικη ρητρα ;

 

Ότι λέει το συμβόλαιο, από εκεί και πέρα για το αν θα σε κυνηγήσουν και τελικά θα πληρώσεις ή όχι, δεν βάζει κανείς το χέρι του στη φωτιά...

Επεξ/σία από billdanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εχω μια παρομοια περιπτωση, ειμαι σε συμβολαιο για δορυφορικη τηλεοραση και ιντερνετ για 2 χρονια , ως τωρα εχει περασει 1,5 χρονος , μπορω να διακοψω το συμβολαιο χωρις καποια ποινικη ρητρα ;

 

ρε δέν είναι ποινική ρήτρα.. χα χα χα.. σιγά μην σε πάνε και στα κάτεργα... 

 

όπως είναι ο κρατικός φόρος 70 Ευρώ που πληρώνεις όταν παίρνεις καινούργιο αριθμό τηλεφώνου.. και άν έχεις ήδη αριθμό αλλά θέλεις να τον διατηρήσεις στο καινούργιο σπίτι που πάς και σκάς 30 Ευρώ ... κάτι τέτοιο είναι και αυτό.. και καλά γιατί σπάς πιο νωρίς το συμβόλαιο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το είδες αυτό; 

Οι ανακοινώσεις συνήθως βγαίνουν στις επίσημες ιστοσελίδες των εταιριών αλλά τις βάζουν σε σημεία που θα πρέπει να ψάξεις για να τις βρεις ώστε να μην τις πάρεις χαμπάρι. Επίσης σε ενημερώνουν και στον έντυπο λογαριασμό οπότε να έχεις τον νου σου στα χαρτιά που είναι μέσα στον φάκελο του λογαριασμού (κοίτα στον τελευταίο που ήρθε μήπως σου έστειλαν κάτι και να προσέχεις και τον επόμενο που θα σου έρθει). Επίσης συνήθως προβάλλονται στα διάφορα φόρουμ αλλά δεν είναι στάνταρ, αν γίνει θα γίνει με πρωτοβουλία των διαχειριστών των εκάστοτε φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χαχα, και εκεί που έλεγα ότι θα φάνε πιστόλι για τις μαλακίες που μου έκαναν τελικά θα αποχωρήσω και με τις ευχές τους! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...