Προς το περιεχόμενο

Σπάσιμο συμβολάιου


kostas.xatzigeorgiou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Χαχα, και εκεί που έλεγα ότι θα φάνε πιστόλι για τις μαλακίες που μου έκαναν τελικά θα αποχωρήσω και με τις ευχές τους!

Κι όπως βλέπεις στα posts στο adslgr δεν υπάρχει πρόβλημα αν έχεις έκπτωση παγίου, μόνο αν έχεις επιδότηση συσκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εχω συμβόλαιο με μιά εταιρία που δέν θέλω να πώ για τηλέφωνο-ιντερνετ-κινητο-τηλεόραση εδώ και κανά μήνα αλλά θέλω να το σπάσω και να πάω σε άλλη εταιρία που δέν θέλω να πώ επίσης.. 

 

μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω ρήτρα κάποια χρήματα.. και θέλω να ρωτήσω άν μπορώ να τα αποφύγω.. δηλαδή άν δέν δηλώνονται στην εφορία, δέν τοκίζονται, δέν μπορούν να τα απαιτήσουν με δικηγόρο κτλ να τους γράψω και να μην τα πληρώσω.. 

 

Γίνεται?

 

Να σου λύσω 2-3 απορίες.

 

α) υποχρεούσαι να τα πληρώσεις,

β) είναι σίγουρο πως θα στα ζητήσουν να τα πληρώσεις (μαζί με ό,τι νόμιμους τόκους και προσαυξήσεις),

γ) σε κάποιους -για λόγους που δεν θα αναφέρω εδώ- πράγματι καθυστερούν να τους ζητήσουν τις ληξιπρόθεσμες οφειλές. Όμως θα τις ζητήσουν,

δ) το επιχείρημα "σιγά μην μου κάνουν κάτι για 5 ευρώ" δεν ισχύει διότι πολύ απλά δεν έχουν καμία χασούρα. Τα δικηγορικά γραφεία έχουν μόνιμη σύμβαση μαζί τους και πληρώνονται έτσι κι αλλιώς. Οπότε σε διαβεβαιώ (και το γνωρίζω από πρώτο χέρι λόγω δουλειάς) πως -αν το θελήσουν- θα σε κυνηγήσουν και για 5 ευρώ,

ε) "μαυρίζεσαι" οπότε μετά μη παραπονιέσαι αν οπουδήποτε πας να κάνεις σύμβαση σου ζητήσουν 300+- ευρώ εγγύηση.

 

Μετά έρχεσαι σε ένα forum και ρωτάς τρόπους πως να κλέψεις μια εταιρία που ο ίδιος έκανες σύμβαση. Είσαι ο ίδιος -κατά τα λεγόμενα σου- που πήγες σε μια άλλη χώρα (Γερμανία) και εκεί τους φέσωσες  τους λογαριασμούς ρεύματος και τηλεφώνου.. γιατί έτσι (όπως γράφεις κι εσύ, "λίγο με νοιάζει").

Κατά τα άλλα βρίζεις παρακάτω το κράτος, τις εταιρίες και τις τράπεζες. Τις βρίζεις εσύ που προφανώς περνάς τον εαυτό σου για τίμιο και αδικημένο.

Πραγματικά δεν ξέρω αν θεωρείς το τρολλάρισμα σου χιουμοριστικό ή απλά είσαι άλλος ένας ελληνάρας, εγκεφαλικά ανάπηρος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Btw ανακοινώθηκε κι η έναρξη λειτουργίας Τηλεγνούς, aka Τειρεσίας για κακοπληρωτές/πιστόλια των παρόχων...

 

http://www.adslgr.com/forum/threads/968304-Ανακοίνωση-για-έναρξη-λειτουργίας-Τηλεγνούς

 

Θα πιστολιάζεις έναν κι ο άλλος θα το μαθαίνει και δεν θα σε δέχεται ή θα πρέπει να πληρώσεις στην αρχή ένα καλό ποσό για εγγύηση για να σου κάνουν συμβόλαιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw ανακοινώθηκε κι η έναρξη λειτουργίας Τηλεγνούς, aka Τειρεσίας για κακοπληρωτές/πιστόλια των παρόχων...

 

http://www.adslgr.com/forum/threads/968304-Ανακοίνωση-για-έναρξη-λειτουργίας-Τηλεγνούς

 

Θα πιστολιάζεις έναν κι ο άλλος θα το μαθαίνει και δεν θα σε δέχεται ή θα πρέπει να πληρώσεις στην αρχή ένα καλό ποσό για εγγύηση για να σου κάνουν συμβόλαιο...

Πολυ καλα νεα, εξαιρετικοτατο μετρο, αν υπαρξει συνεργασια και εφαρμοστει απο ολους τους ISP.

 

Οσοι ελληνοπιθηκες  την ειχαν δει τσαμπατζηδες (σε βαρος των κοροιδων που πληρωνουν) καιρος να πληρωσουν με τοκους τα χρωστουμενα ή/και να γυρισουν στην εποχη του χαλκου που τους αξιζει να βρισκονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμεις θα χαρουμε οταν θα μεινεις χωρις τηλεφωνο/κινητο/ιντερνετ και δε θα εχεις τη δυνατοτητα να βαυκαλιζεσαι ευθαρσως για το γεγονος οτι τους χρωστας 4κ. Λες και οσοι πληρωνουμε ειμαστε τα κοροιδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά μας κλεψανε ολες αυτες οι καλες εταιρείες

Καμία εταιρία δεν σε ανάγκασε με το ζόρι να κάνεις συμβόλαιο μαζί τους. Αντιθέτως αυτός που τις κλέβει είσαι εσύ :rolleyes:

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πολυ καλα νεα, εξαιρετικοτατο μετρο, αν υπαρξει συνεργασια και εφαρμοστει απο ολους τους ISP.

Μα αυτοί την ίδρυσαν, γιατί να μην έχουν? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι

Πως δεν εισαι; Μεχρι και το προηγουμενο ποστ βαυκαλιζεσαι οτι εισαι συνδρομητης χωρις να πληρωνεις. Συνεπως εισαι πελατης τους, εκτος αν μας κρυβεις κατι.

 

Για να μην παιζουμε με τις λεξεις λοιπον:

-Εφοσον σε κλεβουν

-Εφοσον δεν εχεις λεφτα να τους πληρωνεις

-Εφοσον μπλαμπλαμπλα

 

Για ποιο λογο συνεχιζεις να εχεις υπηρεσιες απο αυτους;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, τωρα ομως δεν εχω να δωσω, τα 10+ προηγουμενα χρονια που ειχα πηρανε αρκετα.

Εάν δεν έχεις να δώσεις (να πληρώσεις), τότε δεν κάνεις συμβόλαια.

Απλώνεσαι μέχρι εκεί που σε παίρνει..

Τα υπόλοιπα όλα είναι ηλίθιες δικαιολογίες που θα τις άκουγα -πιθανόν- από κάποιο ανήλικο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...