Προς το περιεχόμενο

Σπάσιμο συμβολάιου


kostas.xatzigeorgiou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Κάποιοι εδώ θα είμαστε.

Εσύ;

Εδω θα ειναι, θα εχει πληρωσει και κανα δυο μισθους in advance απλα για να ανανεωσει το συμβολαιο του και θα εχει πει κι ευχαριστω ;)

Απλα αυτο δεν ειναι απο τα πραγματα τα οποια θα διατυμπανισει διοτι οπως λεει και μονος του, ειναι αλλη ρατσα. Aπο εκεινες που βαυκαλιζονται παντου για τα κουτοπονηρα επιτευγματα τους και οταν τελικα τρωνε τα μουτρα τους, δεν ειδαν-δεν ακουσαν :lol:

 

Κι αλλα μνημονια plz.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει τώρα σε ένα φόρουμ μπαίνουν απο παιδάκια τρόλ μέχρι μάνατζερ των εταιριών ιντερνετ και ο καθείς λέει τα δικά του..

 

για να το λένε οι πωλητές που ηχογραφείται η κλήση και απο αυτούς και απο μένα δέν νομίζω να λένε ψέμματα..

 

ψήνομαι να σπάσω το συμβόλαιο και να μην τους δώσω φράγκο.. όχι για τα λεφτά.. για το γαμότο στις εταίριες που εκμεταλλεύονται το κοσμάκη.. γιατί ξέρω ότι είναι ιδιωτικό δέν μπορούν να το πάρουν..

 

μονο το κράτος σε πιάνει από το λαιμό και σε εκβιάζει να πληρώσεις φόρο 500 Ευρώ για το σπίτι που έφτιαξες με ιδρώτα και δάνεια όταν σε άλλα κράτη πληρώνουν το 1/10 αυτών των χρημάτων και παίρνουν βασικό μισθό 1600 Ευρώ το μήνα καθαρά.. 

 

να πούμε για τις υπηρεσίες της ΔΕΗ με τα μπλάκ άουτ που μου έχουν κάψει και ηλεκτρικές συσκευές και δέν έχω αποζημειωθεί ποτέ μου?

 

για τα μέσα μαζικών μεταφορών που πληρώνω κάρτες κάθε μήνα και έχω καθυστερήσει στη δουλειά μου με απεργίες κάθε τόσο? άσε που δέν βαράει κανένας εισητήριο και είναι γεμάτο το μετρό κάθε μέρα με βρωμιάρηδες.. σιχαίνεσαι να μπείς μέσα.. 

 

όταν το κράτος σου προσφέρει τριτοκοσμικές υπηρεσίες και δέν μπορείς να κάνεις τίποτε έ πάει πολύ να σου κάνουν τα ίδια και οι ιδιωτικές εταιρίες.. γιατί οι υπηρεσίες που σου προσφέρουν είναι αέρας κοπανιστός.. επικοινωνίες, ίντερνετ και αηδίες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελοία επιχειρήματα επιπέδου νηπιαγωγείου (χειρότερα και από του FB)
Αγόρασε πάντως και ένα καφάσι ξύδι, θα σου χρειστεί.
Καλή τύχη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει τώρα σε ένα φόρουμ μπαίνουν απο παιδάκια τρόλ μέχρι μάνατζερ των εταιριών ιντερνετ και ο καθείς λέει τα δικά του..

 

για να το λένε οι πωλητές που ηχογραφείται η κλήση και απο αυτούς και απο μένα δέν νομίζω να λένε ψέμματα..

 

ψήνομαι να σπάσω το συμβόλαιο και να μην τους δώσω φράγκο.. όχι για τα λεφτά.. για το γαμότο στις εταίριες που εκμεταλλεύονται το κοσμάκη.. γιατί ξέρω ότι είναι ιδιωτικό δέν μπορούν να το πάρουν..

 

μονο το κράτος σε πιάνει από το λαιμό και σε εκβιάζει να πληρώσεις φόρο 500 Ευρώ για το σπίτι που έφτιαξες με ιδρώτα και δάνεια όταν σε άλλα κράτη πληρώνουν το 1/10 αυτών των χρημάτων και παίρνουν βασικό μισθό 1600 Ευρώ το μήνα καθαρά.. 

 

να πούμε για τις υπηρεσίες της ΔΕΗ με τα μπλάκ άουτ που μου έχουν κάψει και ηλεκτρικές συσκευές και δέν έχω αποζημειωθεί ποτέ μου?

 

για τα μέσα μαζικών μεταφορών που πληρώνω κάρτες κάθε μήνα και έχω καθυστερήσει στη δουλειά μου με απεργίες κάθε τόσο? άσε που δέν βαράει κανένας εισητήριο και είναι γεμάτο το μετρό κάθε μέρα με βρωμιάρηδες.. σιχαίνεσαι να μπείς μέσα.. 

 

όταν το κράτος σου προσφέρει τριτοκοσμικές υπηρεσίες και δέν μπορείς να κάνεις τίποτε έ πάει πολύ να σου κάνουν τα ίδια και οι ιδιωτικές εταιρίες.. γιατί οι υπηρεσίες που σου προσφέρουν είναι αέρας κοπανιστός.. επικοινωνίες, ίντερνετ και αηδίες..

Eφοσον μπλαμπλαμπλα, γιατι εισαι πελατης τους;
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για να το λένε οι πωλητές που ηχογραφείται η κλήση και απο αυτούς και απο μένα δέν νομίζω να λένε ψέμματα..

ψήνομαι να σπάσω το συμβόλαιο και να μην τους δώσω φράγκο.. όχι για τα λεφτά.. για το γαμότο στις εταίριες που εκμεταλλεύονται το κοσμάκη.. γιατί ξέρω ότι είναι ιδιωτικό δέν μπορούν να το πάρουν..

Κάνε ό,τι θες, έτσι κι αλλιώς δεν είμαστε εμείς αυτοι που θα τρέχουν.

 

Καλή τύχη και με τον νέο "τειρεσία" εταιριών κινητής, σήμερα άρχισε η λειτουργία του...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινα πελάτης τους γιατί μου περίσσευαν μερικά χρήματα και έκρινα ότι έπρεπε να τα ξοδέψω σε αυτούς για να διασκεδάζω κάνοντας το χόμπι μου το οποίο είναι και δουλειά μου.. αλλά τώρα και δέν μου περισσεύουν και νιώθω ότι με κλέβουν και στην τελική αυτό το δωρεάν Wi-Fi ιντερνετ φτάσανε να το κάνουν και πολιτικό επιχείρημα κάποιοι στο παρελθόν.. για τέτοια ξεφτίλα μιλάμε.. και σου πετάγονται οι εταιρίες που κατάκλεψαν το κοσμάκη τόσα χρόνια με τα "δημόσια έργα πληροφορικής" και ζητάνε και τα ρέστα απο πάνω.. πάει πολύ.. 


Κάνε ό,τι θες, έτσι κι αλλιώς δεν είμαστε εμείς αυτοι που θα τρέχουν.

Καλή τύχη και με τον νέο "τειρεσία" εταιριών κινητής, σήμερα άρχισε η λειτουργία του...

 

Αγαπητέ εδώ δέν έχουμε να πληρώσουμε άλλα και άλλα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αγαπητέ εδώ δέν έχουμε να πληρώσουμε άλλα και άλλα..

Πέρα από ένα πιθανό τρέξιμο για να πληρώσεις, ο Τηλεγνούς (aka Τειρεσίας κινητής) ουσιαστικά μοιράζει τις "μαύρες λίστες" του ενός παρόχου με τους υπόλοιπους.

 

Αυτό σημαίνει ότι αν ρίξεις πιστόλι σε έναν οι υπόλοιποι θα το μάθουν και είτε παίζει να μην δεχτούν να πας σε αυτούς είτε να σου ζητήσουν ένα 3ψήφιο ποσό σαν εγγύηση για να σε δεχτούν έτσι ώστε αν φύγεις πάλι χωρίς να πληρώσεις ρήτρα να έχουν αυτό ποσό της εγγύησης για να είναι καλυμμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινα πελάτης τους γιατί μου περίσσευαν μερικά χρήματα και έκρινα ότι έπρεπε να τα ξοδέψω σε αυτούς για να διασκεδάζω κάνοντας το χόμπι μου το οποίο είναι και δουλειά μου.. αλλά τώρα και δέν μου περισσεύουν και νιώθω ότι με κλέβουν και στην τελική αυτό το δωρεάν Wi-Fi ιντερνετ φτάσανε να το κάνουν και πολιτικό επιχείρημα κάποιοι στο παρελθόν.. για τέτοια ξεφτίλα μιλάμε.. και σου πετάγονται οι εταιρίες που κατάκλεψαν το κοσμάκη τόσα χρόνια με τα "δημόσια έργα πληροφορικής" και ζητάνε και τα ρέστα απο πάνω.. πάει πολύ.. 

 

Αγαπητέ εδώ δέν έχουμε να πληρώσουμε άλλα και άλλα.. 

Εγώ δε νομίζω ότι μας κλέβουν πάντως. Ίσα ίσα πιστεύω ότι μας προσφέρουν πολλά με λίγα χρήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει τώρα σε ένα φόρουμ μπαίνουν απο παιδάκια τρόλ μέχρι μάνατζερ των εταιριών ιντερνετ και ο καθείς λέει τα δικά του..

. . . . .

 

για να το λένε οι πωλητές που ηχογραφείται η κλήση και απο αυτούς και απο μένα δέν νομίζω να λένε ψέμματα..

Ναι γιατι αλλιως τι θα κανεις; Θα πληρωσεις δικηγορο και θα πας στα δικαστηρια; Εσυ που ζητιανευεις για πιο φθηνο συμβολαιο; Καλα ξεμπερδεματα.

 

ψήνομαι να σπάσω το συμβόλαιο και να μην τους δώσω φράγκο.. όχι για τα λεφτά.. για το γαμότο στις εταίριες που εκμεταλλεύονται το κοσμάκη.. γιατί ξέρω ότι είναι ιδιωτικό δέν μπορούν να το πάρουν..

Θεϊκη κλασικη ατακα..."οχι για τα λεφτα ρε για το γαμωτο". Ποιο γαμωτο που αμα σου κανουν εκπτωση 5 ευρω τον μηνα θα πεσεις κατω και θα κανεις κωλοτουμπες...

 

μονο το κράτος σε πιάνει από το λαιμό και σε εκβιάζει να πληρώσεις φόρο 500 Ευρώ για το σπίτι που έφτιαξες με ιδρώτα και δάνεια όταν σε άλλα κράτη πληρώνουν το 1/10 αυτών των χρημάτων και παίρνουν βασικό μισθό 1600 Ευρώ το μήνα καθαρά.. 

Συμφωνω αλλα ασχετο...

 

να πούμε για τις υπηρεσίες της ΔΕΗ με τα μπλάκ άουτ που μου έχουν κάψει και ηλεκτρικές συσκευές και δέν έχω αποζημειωθεί ποτέ μου?

Ασχετο...

 

για τα μέσα μαζικών μεταφορών που πληρώνω κάρτες κάθε μήνα και έχω καθυστερήσει στη δουλειά μου με απεργίες κάθε τόσο? άσε που δέν βαράει κανένας εισητήριο και είναι γεμάτο το μετρό κάθε μέρα με βρωμιάρηδες.. σιχαίνεσαι να μπείς μέσα.. 

Ασχετο... 

 

όταν το κράτος σου προσφέρει τριτοκοσμικές υπηρεσίες και δέν μπορείς να κάνεις τίποτε έ πάει πολύ να σου κάνουν τα ίδια και οι ιδιωτικές εταιρίες.. γιατί οι υπηρεσίες που σου προσφέρουν είναι αέρας κοπανιστός.. επικοινωνίες, ίντερνετ και αηδίες.. 

Αυτο με το οτι το ιντερνετ ειναι "αερας" και συνεπως δεν θα επρεπε να εχει κοστος ειναι αλλο ενα κλασικο θεϊκο επιχειρημα...πρεπει να βγαζετε ολοι την ιδια σχολη δεν εξηγειται αλλιως. Καλως ή κακως ειναι ειδος πρωτης αναγκης πλεον, αν παθεις καποια βλαβη ή παει κατι στραβα σε φορητοτητα (καλη ωρα) και μεινεις για μιση μερα χωρις ιντερνετ θα το καταλαβεις...

Οσο για τα υπολοιπα που λες, αν εχεις τελος αποδεσμευσης στο συμβολαιο το χρεωνεσαι αυτοματα και χωρις πολλα πολλα σε επομενο λογαριασμο που εκδιδεται και ας κελαηδαει οποιος θελει απο τους πωλητες. Το αν θα σε κυνηγησουν για να τα πληρωσεις ειναι αλλο θεμα και δεν μπορεις να το ξερεις.

 

 

ΥΓ1 volos27 συνεχισε να τρολαρεις, εισαι ωραιος :-D

ΥΓ2 Δεν φταινε οι εργαζομενοι που κανουν την δουλεια τους, ουτε οι εταιριες κλεβουν κανεναν. Πληρωνεις για να εχεις υπηρεσιες, δεν χαριζεις λεφτα επειδη ειναι ομορφοι.

ΥΓ3 Σταματηστε την μαλακια με τα μνημονια, λιγος σεβασμος στα νεα παιδια που δουλευουν με μνημονιακες συμβασεις ντροπης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ3 Σταματηστε την μαλακια με τα μνημονια, λιγος σεβασμος στα νεα παιδια που δουλευουν με μνημονιακες συμβασεις ντροπης.

 

Περισσοτερος σεβασμος στα παιδια που χασαν τις δουλειες τους ή ξενιτευτηκαν λογω μνημονιων, αλλα οσο βλεπω σε αυτη τη χωρα τυπους σαν τον volo και τον "Χατζηγεωργιου" και τους "δεν πληρωνω διοδια" και τους "φταινε οι Γερμανοι για ολα" και και και, πιστευω ακραδαντα οτι μονο με μνημονια υπαρχει περιπτωση να στρωσει η νοοτροπια τους.

Και δεν ειναι μεμονωμενα περιστατικα οι συγκεκριμενοι, τουναντιον. Αν ηταν 2-3 προφανως δε θα μιλαγε κανεις για μνημονια, αλλα επειδη τεινουν να ειναι η πλειοψηφια εγω τουλαχιστον δε το λεω για πλακα , αλλα εννοω οτι τα μνημονια ειναι η τελευταια ελπιδα να στρωσει η νοοτροπια του Ελληναρα. Κι αν δεν στρωσει ειναι τουλαχιστον ενα ειδος αντεκδικησης απεναντι σε αυτη τη νοοτροπια , εστω σε επιπεδο γοητρου. Θα μου πεις γιατι να καιγονται τα χλωρα μαζι με τα ξερα; Γιατι ετσι γινοταν και θα γινεται παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...